Niepowodzenie pierwszej amerykańskiej misji księżycowej od 50 lat

Kategorie: 

Źródło:

8 stycznia firma Astrobotic, pionier w branży kosmicznej, wystrzeliła na Księżyc statek kosmiczny Peregrine Mission One, który miał być pierwszą amerykańską misją lądowania na Księżycu od 50 lat. Peregrine Mission One, jako pierwsza amerykańska prywatna misja na Księżyc, miała wielkie ambicje, jednak napotkała na poważne problemy techniczne wkrótce po starcie.

 

Kilka godzin po wejściu na orbitę firma Astrobotic zaobserwowała pierwsze problemy. Panele słoneczne statku kosmicznego przestały być skierowane w stronę Słońca, co spowodowało problemy z generowaniem energii. Początkowo uważano, że za anomalie odpowiedzialny jest układ napędowy, ale późniejsze badania wykazały, że przyczyną jest wyciek paliwa.

 

Po próbie zmiany orientacji paneli słonecznych, aby ponownie naładować baterie, doszło do utraty komunikacji z satelitą. Pomimo tego, że próba ta ostatecznie zakończyła się sukcesem, wyciek paliwa stał się nowym problemem, który mógł uniemożliwić misji miękkie lądowanie na Księżycu.

 

Inżynierowie Astrobotic intensywnie pracują nad rozwiązaniem problemu. Misja Peregrine Mission One miała ogromne znaczenie, ponieważ była to nie tylko pierwsza amerykańska misja księżycowa od pół wieku, ale także projekt, w który zaangażowane były NASA i wiele innych organizacji. Statek przewoził 21 ładunków, w tym eksperymenty naukowe, część Mount Everest oraz szczątki ludzkie, co wywołało kontrowersje.

 

Misja ta ukazuje, jak bardzo branża kosmiczna rozwinęła się w ostatnich latach, ale także jak wiele wyzwań technicznych nadal stoi przed tym sektorem. Pomimo doświadczeń poprzednich misji, takich jak te z Izraela i Japonii, które również zakończyły się niepowodzeniem, determinacja w dążeniu do eksploracji kosmosu pozostaje niezachwiana.

 

Obecna sytuacja Peregrine Mission One jest nadal monitorowana, a wyniki dochodzenia i analizy danych będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłych misji kosmicznych. Ta misja pokazuje, że pomimo zaawansowanej technologii, kosmos nadal kryje wiele niespodzianek i wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się dzisiejsi inżynierowie i naukowcy.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ale jakiej misji na Księżyc ,

Ale jakiej misji na Księżyc , żadnej nie było , była mistyfikacja , gdyby to była prawda , ze ileś razy USA była na Księżycu to byłby dowód ze mają sprawdzoną technologie lotów na Księżyc i powrotów , a teraz mają problem z poleceniem na Księżyc ? wystarczyłoby teraz dodać technologie wypracowane  w ciągu 70 lat i loty na Księżyc byłby bajką , a tak nie jest , 70 lat temu USA miała komputery mocy kalkulatora,  a z taką technologią nie da rady polecieć na Księżyc i wrócić ileś razy bezpiecznie , a tu jest cała prawda lotów na Księżyc :

https://www.youtube.com/watch?v=80vYLa9O3R0

USA to mistrzowie Hollywood !!!!

Nakręcili film w Hollywood wysłali sondę na Księżyc i tam puścili film w kierunku Ziemi i wszyscy dali się oszukać jak dzieci z przedszkola !

 

Skomentuj