Niepokoje na Krymie, uzbrojeni sprawcy opanowali lokalny parlament

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do potencjalnie niebezpiecznego incydentu. Grupa kilkudziesięciu osób uzbrojonych w karabiny maszynowe opanowała budynek parlamentu i rządu Autonomii Krymskiej. Gra o Krym wkracza w nową fazę.

 

Oficjalnie nie wiadomo kto to zrobił, ale według opisów świadków rano, około godziny 5:50, pod siedzibę Rady Najwyższej Krymu i krymskiej Rady Ministrów przyjechały dwa autobusy. Wyszli z nich nieumundurowani, ale doskonale uzbrojeni ludzie, którzy byli tak dobrze zorganizowani, że padły podejrzenia, iż są to żołnierze służb specjalnych.

 

Prawdopodobnie za zajęciem budynków rządowych stoją tak zwane oddziały samoobrony, które powstały po ostatnich protestach tych grup etnicznych. W mediach ukraińskich pojawiły się pogłoski, że tysiące uzbrojonych banderowców z zachodniej Ukrainy jedzie w stronę Krymu, zrobić tam "porządek".

 

Można przypuszczać, że zajęcie urzędów jest w jakiś sposób związane z tą groźbą. Wygląda na to, że jednostka, która przejęła wspomniane budynki zamierza tam pozostać, ale nie oznacza to, że praca urzędu będzie sparaliżowana. Pojawiły się informacje, że deputowani parlamentu Autonomii Krymskiej są wpuszczani do budynków.

 

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Dzisiaj po Krymie jeździły też rosyjskie transportery opancerzone, które kierowały się w stronę Symferopola. Zostały jednak zatrzymane przez policję ukraińską, po czym pojazdy zawróciły i pojechały do bazy w Sewastopolu. Pojawiła się też informacja, że po wczorajszym postawieniu w stan gotowości 150 tysięcy żołnierzy w zachodnim i centralnym okręgu wojskowym Rosji dzisiaj dołączyło do nich lotnictwo z myśliwcami.

 

Wojsko rosyjskie pozostaje w gotowości i nikt nie wie czy to tylko polityczna demonstracja siły Putina, czy też nad naszym regionem świata zawisła realna groźba konfliktu zbrojnego, którego celem mogłoby być odzyskanie dla Rosji całej Ukrainy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika 3/4slave

1. Globalne zniewolenie

1. Globalne zniewolenie lichwą to cel główny eksperymentu p/n demokracja
2. Wojny wywołuja banksterzy dla nich nie ma znaczenia kto zwycięży bo zadłużają sie obie strony
3. Wszystkie tzw demokratyczne rządy są na smyczy banksterki z Wall Street i Trojki
4. Wnioski wyciąg samodzielnie
5. Miłego dnia

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika MonaLisa

Nostra Damus, popieram cię i

Nostra Damus, popieram cię i podpisuję się obydwu rękoma. Kliczko ma miliony w Szwajcarii i 2 posiadłości w Niemczech, robi sobie reklamę - kosztem życia biednych ludzi, którzy zabijają się nawzajem, walcząc o "lepsze jutro", tylko nie mają pojęcia, jak to "lepsze jutro" ma wyglądać...
A większość tutaj wypisuje głupoty, nie mając zielonego pojęcia o tym, co naprawdę dzieje się na Ukrainie, i co może jeszcze wydarzyć się.
Chyba już zapomnieliście, co robili tutaj Rosjanie do 1992r.? Tak, chcą oddać Kaliningrad - jako prezent za niespłacone długi socjalistyczne. Ludzie, otwórzcie oczy!

Portret użytkownika Nostra Damus

@MonaLisa Dziękuję. Tak,

@MonaLisa
Dziękuję.
Tak, Rosjanie zajęli Krym wczoraj rano bez jednego strzału. Dziś postępują dalej - metodą faktów dokonanych. Mało kto się pokapował. Krymski parlament opanowany przez Rosyjskich komandosów. Dobra robota. Dziś kolej na lotnisko. Trzeba przyznć że działają sprawnie.
Oczywście wojny z tego nie będzie ale wielka draka pewnie tak.
Ja za nikim nie jestem, jestem za Pokojem i pokojowym rozwiązywaniem konfliktów - one zawsze były i będą. My jako istoty rozumne (?) powinniśmy to wreszcie zrozumieć.
pzdr
 
 
 
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika darek1

Jeśli Krym zajmą Rosjanie my

Jeśli Krym zajmą Rosjanie my zajmijmy Obwód Kaliningradzki. Już na ceremonii otwarcia olimpiady Ruski dawały nam sygnały, a my nie potrafiliśmy ich zinterpretować. (Chodzi mi o mapę Polski z zaznaczonym na nim obwodem dołączonym do Polski podczas prezentacji naszych sportowców). A tak na poważnie to zajęcie Krymu z ludnością będącą po stronie "okupanta" to prosta sprawa. Krym jest połączony z Ukrainą wąskim pasem terenu i odizolowanie go jest bardzo proste. Zwłaszcza ,że przewaga sił morskich stoi po stronie Rosji.

Portret użytkownika Higo

A nie przyszło Ci do głowy,

A nie przyszło Ci do głowy, że to Polska została dołączona do Obwodu Kailningradzkiego na tej mapce?
Kto ma kontakt z Rosjanami ten wie, iż im media sugreują, iż Polska powinna być województwem Rosji.
A swoją drogą to już widzę jak Polska zajmuje Obwód Kaliningradzki z milionem żołnieży i bronią atomową...hahaha


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Strony

Skomentuj