Niepokojąco wysokie stężenie ozonu troposferycznego przy powierzchni ziemi

Kategorie: 

theozonehole.com

Gdy niedawno informowaliśmy o rekordowej ilości wyładowań atmosferycznych, jakie zarejestrowano w Wielkiej Brytanii niektórzy komentowali to, jako coś normalnego, nie wartego uwagi. Okazuje się, że podobne zjawisko następuje w Polsce. Burz jest bardzo wiele, a wyładowań im towarzyszących tak dużo, że służby środowiskowe województwa śląskiego ostrzegły przed podwyższonym stężeniem ozonu troposferycznego przy gruncie.

 

Ozon to gaz, którego koncentracji oczekujemy w wyższych partiach atmosfery, gdy pojawia się w zbyt dużych ilościach przy powierzchni może stanowić nie lada kłopot. Gaz ten powstaje w wyniku wyładowań atmosferycznych a ich częstotliwość determinuje stężenie, jakie lokalnie pojawia się w danym miejscu.

 

Gaz ten ma funkcje utleniające. Działa negatywnie na komórki organizmów żywych przyspieszając ich starzenie. Ma również wpływ degenerujący na liście roślin. Wartość ozonu przy gruncie uważana za dopuszczalną to 120 mikrogramów na metr sześcienny, a po burzach może dochodzić do 160 mikrogramów na metr sześcienny a to już stężenie uważane za alarmowe.

 

Władze lokalne ze Śląska sugerują, żeby ograniczyć czas przebywania na dworze w godzinach popołudniowych. Pogoda sprzyjająca wzrostowi stężenia ozonu przy gruncie będzie trwała do połowy przyszłego tygodnia.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika adamadam

Prosta sprawa, OZON powoduje

Prosta sprawa, OZON powoduje mutację DNA tak potrzebnąwszystkim w nadchodzącym okresie, (scalanie synaps itp...) wieć co zrobić zeby jak najwięcej pokarmu pozostało tu na ziemi na następny okres?wystarczy update programu w kilku naukowcach którzy powiedzą ze ozon to ZŁO

Portret użytkownika Dungones

Takie głupoty tutaj widzę, że

Takie głupoty tutaj widzę, że żal się tego czyta.Wali wam się w głowę czy co?Serio to jest chore...Jeśli nie chcecie pogarszać tego serwisu to na prawdę nie wypisujcie takich artykułów bo oczy bolą jak się czyta takie absurdy!Najlepiej przestańmy chodzić do pracy, nakupujmy żywności i schowajmy się w piwnicy bo jest za dużo ozonu i się ze strzajemyGłupota jakich wiele w tym internecie!Wciskacie taki szajs i siejecie panikę, że serio panowie strona schodzi na psy. 

Portret użytkownika MonaLisa

Co do ozonowania, powiem tak:

Co do ozonowania, powiem tak: w szpitalach używają specjalnego urządzenie do ozonowania/jonizacji sal operacyjnych i pomieszczeń po zmarłych lub ciężko chorych pacjentach. Na czas tego zabiegu w pomieszczeniu nikt nie może się znajdować, bo jest to szkodliwe, kiedy jest duże stężenie . Również czas działania jest wyraźnie określony. Co za dużo - to nie zdrowo.

Strony

Skomentuj