Niepokojące zachowanie rosyjskiego satelity. Czy to tajna broń kosmiczna do zwalczania satelitów?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tajemniczy rosyjski satelita wywołał alarm w Stanach Zjednoczonych po tym jak zaczął dziwnie się zachowywać. Zdaniem Departamentu Stanu USA, może to świadczyć o tym, że Rosjanie opracowują broń w przestrzeni kosmicznej.

„Nie wiemy na pewno, co to jest i nie ma sposobu, aby to zweryfikować”– powiedziała Sekretarz departamentu, Yleem Poblete na konferencji dotyczącej rozbrojenia, która odbyła się 14 sierpnia. Rosja skomentowała te uwagi jako „bezpodstawne, oszczerstwa oparte jedynie na podejrzeniach”.

Rosyjski satelita został uruchomiony w październiku zeszłego roku. Sekretarz dodała, że zachowanie satelity było niespójne z tym, co obserwowano wcześniej w przestrzeni kosmicznej oraz, że „intencje w odniesieniu do tego satelity są niejasne”. Poblete utrzymuje, że Stany Zjednoczone mają poważne obawy, że Rosja opracowuje broń anty-satelitarną.

Rosyjski dyplomata, Alexander Deyneko, powiedział agencji prasowej Reuters, że komentarze te to bezpodstawne oszczerstwa. Tym samym wezwał USA do wniesienia wkładu w rosyjsko-chiński traktat, który ma na celu zapobieganie wyścigowi zbrojeń w kosmosie.

 

Bronie kosmiczne mogą być zaprojektowane tak, by powodowały uszkodzenia w bardziej subtelny sposób niż tradycyjne bronie. Mogą to być lasery lub częstotliwości mikrofalowe, które mogą po prostu zatrzymać działanie satelity na pewien czas, albo wyłączyć go na stałe, nie niszcząc go ani nie powodując zakłóceń.

Dodatkowo, rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Obrony powiedział, że nie może potwierdzić ani zaprzeczyć śledzeniu rosyjskich satelitów – „Wielka Brytania ściśle współpracuje z międzynarodowymi sojusznikami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, aby wzmocnić odpowiedzialne i bezpieczne zachowania w kosmosie.”

Sytuacja w kosmosie staje się coraz bardziej napięta. W ostatnim czasie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że USA planuje stworzenie specjalnej kosmicznej jednostki wojskowej, aby zapewnić mocarstwu dominację w przestrzeni kosmicznej.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika clojzy

Wysyłaj wojska do

Wysyłaj wojska do najróżniejszych krajów: wieszaj i zabijaj prezydentów, zabijaj cywili w ilościach ponad milion sztuk, rabuj, korumpuj, sponsoruj najdziksze bandy, bombarduj i bierz tyle ropy ile chcesz. A potem wyraź zaniepokojenie wojennymi zapędami innego państwa ... bo satelita skręcił inaczej niż zazwyczaj.
 

Portret użytkownika Mojeimię44

USA chciało sobie zapewnic

USA chciało sobie zapewnic dominacje w przestrzeni kosmicznej a okazuje sie że Ruski juz tu są. Cóż za zdziwienie dopadło wysoki masoński ród gdy okazało się że Rosjanie potrafia pieknie namierzyć i zniszczyc usraelskie satelity. Oby tak dalej. Jaki piękny to naród słowiański by był gdyby wszyscy słowianie zebrali się razem, złączyli i wrócili do swoich ideałow i praw. Globalizacja słowiańskich narodów w swoim słowiańskim gronie to ratunek dla świata. Ehh. To jest moje marzenie by slowianszczyzna się wreszcie zjednoczyła. Czy tego doczekam? Nie wiem. Sława wielkiej słowiańszczyźnie! Sława wszystkim Słowianom. Przeciez to Wenedowie (wedowie) roznosili Wede (wiedzę) po świecie i słowem (Słowianin) zdobywali sobie przychylność narodów. 

Wiecie że słowo robot jest to typowe słowiańskie słowo i oznaczało robota- niewolnika? 

Poza tym na swarożyca czyli słowiańskiego Boga mówiono tez Radogost Ra- Bóg slonca, do- dla gost- gość. Czyli Bóg dla gości. 

Swaróg czyli tak naprawde Swarago. Swar- gorączka, Ra- Bóg słońce, go- jego czyli gorący Bóg słońca. 

Jest tego dużo więcej np. 

Radosław- sławiący Ra. 

Kultura- kult u Ra

Pora- po zachodzie słońca czyli po Ra

Rano- w pierwotnej wersji słowiańskiej ranow czyli nowe słońce nowy Ra.

Dzień do Boga Ry- dzień dobry 

Do Boga Ra noc- dobranoc. 

Do czego zmierzam. W słowiańskiej mówie jest bardzo dużo słów odnoszących się do Boga Ra. Np. boguracz. Czyli Bogu Ra czci a jest to Garnek do gotowania Rosołu. Rosół w starosłowiańskim to rasol. Ra sol. Gdzie sol to promienie. Czyli promienie Ra. 

Skąd ja to wiem? Czytałem dużo i doszłem do wniosku, że słowianie wierzyli w Boga Ra i na nim oparto słownictwo. Nie chcę sie rozpisywac bo to nie o to chodzi. Chciałbym żebyście poprostu wiedzieli, że historia Słowian jest bardzo interesujaca i najprawdopodobniej to język słowiański był pierwszym językiem cywilizacji ludzkiej. 

 

 

Skomentuj