Niepokojące roje trzęsień ziemi w Galati na wschodzie Rumunii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Według doniesień sejsmologów, od kilku tygodni dochodzi do nietypowej aktywności sejsmicznej we wschodnie Rumunii. Zauważalne jest to szczególnie w prowincji Galati, która znajduje się na granicy z Mołdawią. Ludzie słyszą dziwne dźwięki a na ziemi pojawiają się pęknięcia.

 

Istnieją doniesienia o dziwnych odgłosach przypominających gotującą się wodę. Niektórzy twierdzą również, że w powietrzu wyczuwalny był dziwny zapach przypominający siarkę. Może to wskazywać na jakieś procesy hydrotermalne zachodzące wewnątrz ziemi. Zlokalizowano również liczne pęknięcia gruntu. Występują one w takiej liczbie, ponieważ wstrząsy są bardzo płytkie. W efekcie drżenie bardziej intensywne a zniszczenia większe. Najbardziej ucierpiały wioski znajdujące się najbliżej epicentrum.

Mieszkańcy i sejsmolodzy, są bardzo zaskoczeni taką niespotykaną aktywnością. Wszyscy próbują zrozumieć skąd się to bierze. Sugerowano, że przyczyną może być wydobycie ropy naftowej lub niedawna powódź. Oba takie zjawiska mogły spowodować zmiany w naprężeniach skorupy ziemskiej, które skutkowałyby rozładowaniem w postaci wstrząsów. Kłopot jednak w tym, że naukowcy nie potrafią wytłumaczyć fenomenów towarzyszących, a zwłaszcza ciągłego odgłosu przypominającego gotująca się wodę, oraz dziwnego zapachu podobnego do siarki.

 

Niektórzy mieszkańcy dotkniętej zjawiskami sejsmicznymi okolicy nie czekają na kolejne trzęsienia ziemi i już teraz opuszczają swoje domy. Część z nich była zresztą uszkodzona po ostatnie fazie aktywności. Ludzie obawiają się tez pęknięć ziemi. Naukowcy przyznają, że nie ma doniesień o znaczącej aktywności sejsmicznej z prowincji Galati. Ich propozycje wyjaśniania przyczyn tych zjawisk, jako konsekwencji powodzi lub wydobycia ropy naftowej odbierane są przez tamtejszych Rumunów, jako sposób na uniknięcie paniki w dotkniętych wioskach. Nikt nie wie jednak co wydarzy się tam w przyszłości.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MCRemek

To się akurat zgadza, ale tak

To się akurat zgadza, ale tak puentując niczego nie wnosisz do sprawy i nikogo nie ratujesz. Poleciłbym bardziej o kilka słów rozwinąć wątek, aby wszyscy wiedzieli o co chodzi a nie tylko wtajemniczeni. 
Troche prostując, walka ta trwa od dawna z szatanem, ale teraz jest faza bitwy o nazwie armagedon - no i zgadłem wszyscy zaczynają się hucznie nabijać z tego zginając w pół i z trudem nabierając oddech ćwicząc tym samym przeponę.
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, z jednego powodu, każdy sam się przekona w najbliższych miesiącach. Co innego gdyby mowa była o jakimś odległym czasie.
Polecam Jezusa Chrystusa.
Całkiem poważnie.

Skomentuj