Niepokojące plany ONZ: Zatwierdzono zrzut radioaktywnej wody z Fukushimy do oceanu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Japonia już od ponad dekady zmaga się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Fukushimie z 2011 roku. W wyniku tego dramatycznego wydarzenia doszło do częściowego zawalenia się reaktorów i wycieku substancji radioaktywnych. Wszystko to spowodowało długotrwałe problemy, z którymi kraj ten boryka się do dziś. Jednym z nich jest zagadnienie radioaktywnej wody, która została zgromadzona w czasie reakcji awaryjnej, kiedy to była wykorzystywana do chłodzenia reaktorów i oczyszczania ziemi. Jej objętość ciągle rośnie, a jej magazynowanie staje się coraz bardziej kłopotliwe.

 

 

Mimo gwałtownych protestów społeczności międzynarodowej oraz lokalnej, ONZ zatwierdziła niedawno plan Japonii dotyczący zrzutu tej radioaktywnej wody do Oceanu Spokojnego. Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji i rodzi poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa środowiska i zdrowia ludzi.

 

Plan rządu japońskiego zakłada stopniowe uwalnianie oczyszczonej radioaktywnej wody do oceanu. Ten zamiar budzi jednak obawy wśród naukowców i ekologów na całym świecie. Substancje radioaktywne, które mogą zawierać ta woda, takie jak stront-90, mogą gromadzić się w ciałach ryb i innych stworzeń morskich, a następnie trafiać na nasze stoły. Takie działanie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym do chorób nowotworowych i zmian genetycznych.

 

Decyzja Japonii o zrzuceniu radioaktywnej wody do oceanu spotkała się z gwałtownymi protestami społeczności międzynarodowej. Chiny i Korea Południowa wyraziły swoje niezadowolenie i domagają się przeprowadzenia dalszych badań i konsultacji. Naukowcy, jak profesor Hiroshi Koido, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa radiologicznego, zauważają, że nawet oczyszczona woda może zawierać niebezpieczne poziomy promieniowania, które stanowią zagrożenie dla życia morskiego i ludzi.

 

Decyzja ONZ zezwalająca na zrzut radioaktywnej wody z Fukushimy do oceanu, mimo obaw związanych z wpływem takiego działania na środowisko i zdrowie ludzi, wywołuje wiele pytań. Na tym etapie zdaje się być jasne, że niezbędne są dalsze badania oraz rozważenie alternatywnych, bezpieczniejszych metod usuwania radioaktywnej wody. Tylko poprzez dogłębne zrozumienie konsekwencji takiego działania, możemy przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom, które niosą ze sobą takie działania. Zarówno społeczność międzynarodowa, jak i lokalna muszą pozostać czujne i zdeterminowane, aby zapewnić bezpieczeństwo środowiska i zdrowia ludzi na całym świecie.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Mnie to nie dziwi, bo ten

Mnie to nie dziwi, bo ten plan juz się ziszcza od tego tsunami niewiadomego pochodzenia.

Moze niektórym z was potrzeba otworzyc oczy i pokazac palcem winnego.latwo się domyśleć kto i po co odwiedza Antarktyde tak często i na tygodnie.

To zaplanowane wydarzenie idzie zgodnie z ruchem wskazowek zegara.czym jest ta organizacja ktora na to pozwala?przecież ich narzędziem. Trzeba być naiwnym by wierzyc w co kolwiek z tej indoktrynacji medialnej.

Jeżeli zaczna spuszcuac ta wodę, to sie zacznie bo ten swiat w chorobie bez sprawiedliwości nie spocznie.

A żeby tak Antarktyde wysadzić to sie patoelity nie beda mialy gdzie schować. Alez mnie to rozgniewuje.czuje niemalże gniew boski

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Widać, że potwory w ludzkiej

Widać, że potwory w ludzkiej postaci trzęsące światem trochę się zawiodły na zvidzie19. Ale nie mają powodów do zmartwień, bo globalna depopulacja, mega ludobójstwo odbywa się na wielu płaszczyznach, w większości zupełnie niewidocznych dla publiki. Teraz jednak widać chcą przyspieszyć, uwijają się, może mają jakiś z góry określony czas i musza się zmieścić...

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Pomyślcie o swoich bliskich i

Pomyślcie o swoich bliskich i dalszych znajomych i zobaczcie który ma raka lub kto już poszedł witać się z gąską.
Od kilku lat wzrost osób chorujących i umierających na to kurestwo jest tak ogromny, że się w pałce nie mieści.
Sąsiad, babcia, wuja, drugi sąsiad, trzeci, czwarty, setny ... znajmy znajomego, i ich znajomi, mąż księgowej z pracy ...wszyscy zmarli na raka w przeciągu kilku lat będąc w wieku przedeemerytalnym (40 - 60 lat) No, babcia miała 92 lata. A teraz teściowa, kolega, sąsiad, wuja żony, ciocia żony, były policjant, emeryt od 2 miesięcy ... chorują na jebanego raka !!!
To są przypadki zdiagnozowane w ostatnich MIESIĄCACH.

Działania tych istot w rządach mają na celu redukcję ludności i to robią od dawna. Chemiczne gówno w jedzeniu nas zabije. Tylko nieliczni mają na to lekarstwo i tylko wybrani przeżyją.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika ​euklides

Skoro jesteście tak głupawi,

Skoro jesteście tak głupawi, że nie wyobrażacie sobie świata bez państwa, czyli bez Panów i niewolników, to co tu można począć... Dymion prawie się popłakał, bo żre z tej podłej łapy. I tak większość tu jest skorumpowana i zginie razem z tym ścierwem trawiącym planetę. Ludzkość została obdarzona inteligencją bo miała być mózgiem planety. Intelekt miała wykorzystać dla dobra własnego, wszystkich organizmów żywych i planety. Ale niestety ludzkość sama zachorowała na raka, pojedyncze komórki zbuntowały się i działają na szkodę wszystkich wokół, chociaż tak jak rak próbują się upodabniać do komórek zdrowych... Teraz natura wytnie tego raka, a zrobi to precyzyjnie.

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Tak... matka, ciotka, ojciec

Tak... matka, ciotka, ojciec żony, kolega 1, kolega 2, koleżanka 7... I ja ostatnio dziwnie czuję się i najgorsze, że to plugastwo łapie podstępnie, wiele złośliwych raków nie daje żadnych objawów w stadium kiedy sa jakieś szanse chociaż na przedłużenie życia, a kiedy pojawiają się już wyraźne objawy, to na wsystko za późno, ale jeszcze serwują kurację wprawdzie przyspieszającą zgon, ale nabijającą kasę ludobójczym koncernom.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika spokoluz

Korzyustnie rozstrzygają

Korzyustnie rozstrzygają roszczenia do przejęć terytorialnych i kolonizowania innych państw za pomocą karabinów i czołgów przez usrańców.  Podobne roszczenia innych krajów zawsze są korzystnie dla usrańców odrzucane lub korzystnie określane jako kraje terrorystyczne.

Korzystnie też nakładają sankcje na takie kraje. Zawsze jest coś korzystne dla kogoś tylko punkt widzenia niekoniecznie zbieżny dla wszystkich.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wiktor wektor

Czy nie można tą radioaktywną

Czy nie można tą radioaktywną wodą napełnić tankowce i wywieźć ją np. na saharę, czy inną pustynię i tam wylać ? Na pustyni i tak nie ma życia, więc większej szkody to nie zrobi a woda stamtąd sobie wyparuje czyli się naturalnie oczyści pozostawiając w piasku pierwiastki radioaktywne, które sobie weń wnikną głęboko. Wystarczy tylko wcześniej wysłać w podróż statek transportowy z rurociągiem w częściach, zmontować go na miejscu i odprowadzać nim wodę z tankowców. Ja wiem... koszty jakieś będą ale ile by to nie kosztowało to i tak O NIEBO lepsze rozwiązanie niż wypuszczanie skażonej wody do oceanu z nadzieją że: "jakoś to będzie"..

Portret użytkownika The Bird

No a co myślisz, co by na to

No a co myślisz, co by na to powiedzieli ,,saharianie`` ?- wlej se panie to do wanny, chińczykom niech wyślą-mają bliżej, chinole są tak sprytni że zrecyklingują, a jak nie, to powstaną zmodernizowane plantacje ryżu dla przyszłościowych kolonistów saturna. Mam lepszy pomysł- zrobić głęboki odwiert, i wlać tam to całe ścierwo wraz z nadmiarem wód z oceanów z przyczyny ocieplenia klimatu! Język

 

Czekam na dzień, w którym Japonia upomni Polskę do wypłat odszkodowań za Hiroszimę i Nagasaki.

Portret użytkownika spokoluz

Rada nadzorcza tej korpory

Rada nadzorcza tej korpory chyba jednak ma węża w kieszeni i nie wydadzą ani centa ze sfoich. Jeśli podatnicy się zrzucą to oni chętnie będą nadzowrować taką operację za słuszne uposażenie . Widziałeś kiedyś grabie , ktre grabią OD siebie ? Garbią zawsze innych .

INŻMAG wytłumaczy to ze szczegółami  jak to działa bo mają prawie 2 tysiącletnie dośwaidczenie w grabieniu łowicek sprzedając marzenia . Słowami robią coś z nieczego a łowicki kupują - najdroższe są marzenia o bramach niebieskich do raju.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj