Niepodporządkowanie się decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE to „krok do wyjścia” Polski z Unii Europejskiej. Czas na Polexit?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska zaczęła nam wysyłać kolejne sygnały jasno wskazujące, że Polska przestaje być „kompatybilna” z UE. Zmiany zachodzące w naszym kraju w związku z funkcjonowaniem Sądu Najwyższego stały się kolejną okazją, aby pokazać, że Polska w wielu istotnych kwestiach po prostu nie może decydować sama o siebie.

 

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), zawieszając ustawę o Sądzie Najwyższym, pokazał stan naszej niepodległości, która niestety jest w fatalnym stanie. Tak jak kiedyś Polska była pod kontrolą czerwonych komunistów z Związku Radzieckiego, tak teraz kontrolę nad nami sprawuje „organizacja”, zwana Unią Europejską, czyli niebiescy komuniści.

 

Polski rząd zapowiedział, że będzie kwestionował postanowienia Trybunału Sprawiedliwości. Jednak to niczego nie zmienia – Polska po podpisaniu odpowiednich traktatów zmuszona jest teraz przestrzegać prawa unijnego.

Prezes TSUE Koen Lenaerts ogłosił wczoraj, że kraj, który nie chce się podporządkować orzeczeniom trybunału, zmierza w kierunku wyjścia z Unii Europejskiej. Wyraźnie nawiązując do Polski stwierdził, że skoro nasz kraj nie chce przestrzegać unijnego prawa to „wpisuje się w proces podobny do brexitowego”, a decyzja w tej sprawie to być albo nie być w Unii Europejskiej.

 

W związku z powyższym, UE stawia nas przed wyborem. Albo w Polsce przywrócone zostaną „rządy prawa” w trybie natychmiastowym, albo Unia nałoży na nas wysokie kary finansowe i być może popchnie Polskę w kierunku Polexitu, a wtedy zostanie nam budowanie Trójmorza.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika marian

Małżeństwo też powinno bć

Małżeństwo też powinno bć nierozerwalne. A co gdy facet pije i bije ? Albo żona nie dba o dzieci ćpa i pije ? A gdy małżonek lub małżonka stale grozi tym czy tamtym ? To co ? Zostać i iść na dno czy może separacja ? Czy jak ktoś wziął ślub to już musi w tym tkwić aż po życia kres ? A może twarde rozmowy  zamiast otrzepywania łokci ? Zawsze byliśmy i będziemy tu gdzie jesteśmy. Możemy mieć silną gospodarke i silna armię i sojuszników niezależnie gdzie bedziemy należeć czy nie należeć. Polityka to sztuka dbania o swoje interesy a nie o cudze. Rozbiór Polski może sie dokonac na wiele sposobów i w kazdych warunkach. Może ale nie musi wystarczy poczytać jak to wyglądało przed rozbiorami w Polsce. Na pierwszym miejscu powinno być dobro obywateli, Polaków a nie jakieś idee lub czyjeś zachcianki.

Portret użytkownika Ben1

Czy możemy sobie pozwolić na

Czy możemy sobie pozwolić na wyjście z Unii Euorpejskiej w obecnym momencie?
Nie! Cała ta machina to sieć wzajemnych powiązań i zależności.
Nic tu nie jest nasze, wielopoziomowe możliwości nacisku z zewnątrz przekraczają możliwości pojmowania.
Zadziałało by to tak jak na narkomana odstawienie używki.
Jasne że się da, ale to trudniejsze niz pozornie się wydaje.

Portret użytkownika Thor

Wszystkim którzy chcą wyjścia

Wszystkim którzy chcą wyjścia z UE radzę sadżcie kartofle i zbierajcie deszczówkę. Bo jak wyjdziemy będziecie jeśc kartofle z wodą i wodę z kartoflami, na przemian. I kosy poostrzcie trzeba się będzie jakoś bronić. Ja ani zaPO ani za Pisem ino za rozumem.  Trochę wyobrażni rozwydrzone bachory i półinteligenciki z koziej du....y.

Portret użytkownika Solo8o

Calutki obecny system

Calutki obecny system polityczny nie jest naturalnym tworem, tylko jest wymyślonym przez masonerie narzędziem do drenażu ludzkiej energii i obniżenia potencjału ludzkości. Ludzie zrozumcie to i przestancie się podniecać tymi referendami, glosowaniami, konstytucją itd. To tak jakby dziś jarać się silnikiem parowym, bo wydajność tego systemu jest porównywalna. System powinien być prosty przejżysty i klarowny. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Max 1983

To ty się zdecyduj bo od

To ty się zdecyduj bo od kiedy tu zaglądam to jesteś za tym żeby Polska wyszła z Unii, a teraz słyszę że jak wyjdzie to po nas??Ja akurat z ta tezą się zgadzam, bo uważam że Polska gdy zostanie sama jak palec między Rosją a Niemcami to skonczy to się tak jak zawsze.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Zefel

Chyba niektórych trzeba

Chyba niektórych trzeba uświadomić że Polska nie ma armi ani nowoczesnych technologii ma za to biliard zadłużenia i nic nie wartą złotówkę. Ani Czechy ani Węgry nie będą z Polską nic tworzyć a.miedzymorze jest totalną utopią. Polska sama miedzy dwoma imperiami atomowymi.skończy sie kolejnym jej upadkiem.

Portret użytkownika Max 1983

Dla mnie sprawa jest prosta

Dla mnie sprawa jest prosta.Powinno sie odbyć referendum na temat wystąpienia Polski z Unii.Na ile to dziś możliwe ,wszystkie strony sporu powinny miec równy dostęp do mediów.Kampania powinna być długa bo to poważna decyzja ,tak by argumenty dotarły do każdych uszu ,nawet w najbardziej zabietej dechami dziurze.Jeśli Polacy uznali by że chcą być w Unii mimo wszystko ,mimo tych rodzących się wątpliwości, to trzeba przestrzegać tego co Unia nam narzuca.Bo jeśli należysz do jakiegoś klubu ,zgadzasz się na określone zasady które sam z tym klubem negocjowałeś ,to potem nie możesz mówić mam  w d...e te trybunały.Jeśli natomiast przeważyły by argumenty zwolenników wyjścia to pakujemy manatki ,machamy na dowidzenia ....a co potem to nie wiem, ale wy mi na tej stronie napewno wskażecie świetlaną przyszłośc Polski poza Unią.Takie siedzenie okrakiem na płocie jest nie zdrowe dla genitaliów...albo w jedną albo w druga strone trzeba iść!!

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika еuklidеs

Powinno być tak, że ci którzy

Powinno być tak, że ci którzy chcą wychodzą z UE. Dostajemy kawałek terytorium proporcjonalny do liczby ludności, która nie chce przyależeć do struktur UE. Zawieramy umowę o handlu i ruchu granicznym. To wszystko.

Portret użytkownika еuklidеs

Jestem jak najbardziej ZA

Jestem jak najbardziej ZA taką Rosją, gdzie każdy może mieć kawałek ziemi. Jednak bolszewicy też rozdali na krótko ziemię Rosjanom, tylko po to by dokonać ich rzezi. To co rządzi obecnie Rosją TO TA SAMA BOLSZEWIA. Linia królewska od Lenina do Putina zachowuje ciągłość, a dwór pozostaje niezmieniony.

Strony

Skomentuj