Nieoczekiwane rozwiązanie konfliktu w Rosji, pomogła mediacja Łukaszenki

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na horyzoncie rosyjskiej polityki wyłoniło się niespodziewane rozwiązanie. Bunt Jewgienija Prigożyna, właściciela Grupy Wagnera, przeciwko rosyjskiej armii, który rozpoczął się po ataku rakietowym na obóz Wagnera na Ukrainie, został rozwiązany dzięki mediacji Aleksandra Łukaszenki, prezydenta Białorusi.

 

 

Konflikt rozgorzał, gdy Prigożyn oskarżył rosyjskiego ministra obrony, Siergieja Szojgu, o zlecenie ataku rakietowego na obóz Wagnera na Ukrainie, co spowodowało śmierć 2000 jego żołnierzy. Prigożyn zapowiedział, że jego siły ukarają Szojgu i wezwał rosyjskie siły do nie stawiania oporu, grożąc "zniszczeniem" każdego, kto spróbuje ich zatrzymać​.

 

Prigożyn, który zasłynął jako "kucharz Putina" z powodu swojego związku z rosyjskim prezydentem, kontroluje Grupę Wagnera, prywatną firmę wojskową, która zyskała złą reputację za swoją brutalność na całym świecie. Grupa ta walczyła w imieniu Rosji w konflikcie na Ukrainie, gdzie Prigożyn rekrutował więźniów, oferując im ułaskawienie w zamian za służbę na liniach frontu​.

 

Konflikt między Prigożynem a rosyjskim rządem prowadził do poważnej destabilizacji. Prigożyn wysłał swoje siły do rosyjskiego miasta Rostów nad Donem i wezwał do zbrojnego buntu przeciwko ministerstwu obrony. Jednak interwencja Łukaszenki pomogła rozwiązać sytuację.

 

Według senatora Marco Rubio, republikańskiego polityka i wiceprzewodniczącego senackiej komisji ds. wywiadu, Grupa Wagnera, najemnicy pod wodzą Jewgienija Prigożyna, mogą wycofywać się z obszarów wokół Moskwy. Rubio uważa, że ten ruch ma miejsce w związku z prawdopodobnym zastąpieniem obecnego ministra obrony Rosji, Siergieja Szojgu, oraz szefa Sztabu Generalnego, generała Walerija Gierasimowa, przez osoby lojalne wobec Prigożyna.

Szojgu i Gierasimow od dłuższego czasu krytykowani są za prowadzenie rosyjskiej wojny z Ukrainą przez Prigożyna, który jest właścicielem Grupy Wagnera. Rubio sugeruje, że taka zmiana w rosyjskiej strukturze władzy uczyni Prigożyna "najsilniejszym człowiekiem w Rosji". Dodatkowo Rubio zauważa, że obecna sytuacja sprawia, że Rosja, będąca młodszym partnerem w antyamerykańskiej koalicji z Chinami, staje się znacząco słabsza i bardziej podatna na manipulacje.

 

Prigożyn wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego najemnicy zaczynają odwrót, kierując się do obozów polowych, aby uniknąć dalszego konfliktu. Włodarze Mińska twierdzą, że odgrywają rolę mediatora w negocjacjach dotyczących gwarancji bezpieczeństwa dla najemników.

 

Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenka, miał prowadzić rozmowy z Prigożinem na temat zatrzymania marszu najemników na Moskwę. Łukaszenka, zgodnie z oświadczeniem Mińska, działał we współpracy z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.

 

Tymczasem doniesienia o odwrocie Grupy Wagnera pojawiają się w kontekście meldunków o obecności najemników w obwodzie moskiewskim. Ocenia się, że oddziały, liczące około 5 tys. ludzi, znajdują się na terenach kilku obwodów Rosji, a niepotwierdzone informacje mówią o obecności najemników już w obwodzie moskiewskim. W odpowiedzi na te ruchy, wszystkie przeprawy przez Okę zostały zablokowane, a dodatkowe siły z innych regionów Rosji zostały przesunięte do Moskwy.

 

Kontekst tych zmian nie jest jeszcze jasny, ale przegrupowanie sił w Rosji wskazuje na możliwe przetasowania na najwyższych szczeblach władzy. Bez względu na wynik, sytuacja ta z pewnością wpłynie na trudne relacje międzynarodowe Rosji, zwłaszcza z Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi.

@zmianynaziemi Nagły koniec buntu Prigożyna i Wagnerowców #ciekawostki #polityka #Wagner #Rosja ♬ oryginalny dźwięk – Zmianynaziemi.pl - Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ojciec Pablita

Zaplanowana ustawka, żeby

Zaplanowana ustawka, żeby odwrócić uwagę od wieców wyborczych PiS i PO i pozostałych partii. Czy to nie podejrzane, że swoje wiece wyborcze wszystkie partie zaplanowały akurat na sobotę? Nigdy w historii nie zdarzyło się, żeby wszystkie partie miały wiece tego samego dnia. Wszystkie partie wiedziały z dużym wyprzedzeniem co się wydarzy i ponieważ absolutnie nic korzystnego nie miały do zaoferowania swoim wyborcom to postanowiły zorganizować wiece w dniu kiedy uwaga wszystkich będzie skierowana na co innego. 

Portret użytkownika dominikq

a co maja miec do oddania po

a co maja miec do oddania po prawie czy ekonomi? ten kraj nie ma nic na poziomie zachodniej europy i miec nie bedzie od tego jest kacza morda aby zwodzic manipulowac przeciagac klamac grac oszukiwac i tym podobne debilnych spierdolonych tepych polakow aby co jakis czas poszli na wybory,

Portret użytkownika KittySlayer

A jednak wałek, zakładałem w

A jednak wałek, zakładałem w moim drugim wariancie, że może chodzić o jakiś przekręt Putina do spółki z Prigożynem, zaskoczeniem jest udział Łukaszenki, niedawno był do odstrzału a tutaj powrócił do gry.
Nie przypuszczałem, że autorzy tego wałka będą tak kreatywni, że zechcą oskubać USA z kasy, zastanawiam się tylko ile amerykański podatnik przeznaczył do kieszeni Prigożyna bezpośrednio a ten pośrednio do Putina, zapewne i Łukaszenko też coś zaliczył.
Nic tylko pogratulować.

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika b@ron

Łukaszenka nigdy nie był do

Łukaszenka nigdy nie był do odstrzału,  tak samo jak Prigożyn nigdy nie miał nic wspólnego z puczem... obydwaj skrupulatnie wykonują polecenia swojego guru... pytanie brzmi, dlaczego Putin spyerdolił z moskwy? dlaczego Prigożyn z grupą spyerdolił z Ukrainy? i jaką misję grupa Wagnera ma na Białorusi? 

może jednak atom? w dowolnym wykonaniu?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika chazarska logika

widzisz baronik gdyby tutaj

widzisz baronik gdyby tutaj nie bylo tylu ignorantow i idiotow oraz trolli pracujacych dla sluzb to mozna by bylo miec fajny portal i wymieniac sie ciekawymi info a tak niestety podziekuj im ,,, nie mozna wrzucac tutaj wszystkiego co sie wie i znajdzie w necie..

bo oni to zaraz zniszcza wpisami o niczym i skieruja na slepy tor a ty bedziesz bierny jak reszta i pozwolisz im na niszczenie dorobku,

https://www.bitchute.com/video/KBcVLQPc3H51/ masz twojego wagnera hahahaha

Portret użytkownika S

Takie tam tylko moje

Takie tam tylko moje przemyślenia. Mamy tak:

1. 25 tysięcy najemników rzuciło się na ogromny kraj, miało go zniszczyć, i przejąć władzę, zastraszając ponad 140 MILIONÓW ludzi. Taaa....

2. Zachodnie media cytują Pentagon, który chwali się, że "od dawna wiedzieli, że Grupa Wagnera się zbuntuje". Hmm.... a skąd to wiedzieli? Czyżby pewna trzyliterowa agencja z USA maczała w tym palce? W końcu G.Wagnera to najemnicy. Teoretycznie da się ich przekupić, a CIA jest mistrzem od takich akcji.

3. Ukraina wraz z "puczem" i odejściem G.Wagnera w głąb Rosji, zaczęła ofensywę. Skąd wiedzieli, że Prigożyn odsłoni im front i ułatwi atak? Czy możliwe, że jednak punkt 2?

4. Sprawa wydaje się przycichać zanim na dobre się zaczęła (choć to może się jeszcze zmienić). To po co to było? Prigożyn jest idiotą i po pijaku zaczął wymachiwać szabelką? A jak wytrzeźwiał, to kapnął się co zrobił i podkulił ogon? No raczej nie. Więc co to za dziwny "pucz", co w sumie nic nie zrobił, oprócz MEDIALNEJ ZADYMY?

5. No właśnie... wiadomo, że jak pojawia się taki sensacyjny, chwilowy temat w ścierwomediach, to niemal na 100% ma przykryć jakiś inny spory wałek władzy. A gdyby sprawdziła się wersja, że to CIA podkupiła najemników, to mało ludzi wie, że wokół pana Bideta z rodzinką robi się ogromny syf. Synkowi już udowodniono w sądzie kilka zbrodni (narkotyki, nielegalna broń itd), ale rozprawy nadal się toczą i będzie tego więcej. Komisja senacka udowodniła, że FBI ma dowody zdrady stanu: branie łapówek od Chin i transfer ich poprzez Ukrainę, przez prezia Bideta i jego rodzinkę w zamian za działania polityczne na szkodę kraju. FBI się przyznało, ale odmówiło ujawnienia dowodów - co jest oczywiście złamaniem prawa i działaniem kryminalnym na szkodę państwa. No i w efekcie tego najważniejsze: CHCĄ BIDETOWI ZROBIĆ IMPEACHMENT (czyli wywalić go ze stanowiska). Odpowiednie dokumenty już są gotowe i przegłosowane na TAK.

Czy ten dziwny "pucz" Grupy Wagnera mógł być obliczony na odwrócenie uwagi od tego co dzieje się w USA, żeby Bidety mogły się jakoś wywinąć? Bo ścierwomedia robią co mogą, żeby sprawę ukryć i dać Bidetom czas na wymiganie się.

https://www.youtube.com/watch?v=luGPxSOA1yY&ab_channel=ForbesBreakingNews

Ale to tylko takie tam "teorie spiskowe"

Portret użytkownika Grzegorz

A moja wersja jest taka:

A moja wersja jest taka:
To jest specjalna operacja i Putler o niej wiedział ba nawet ją zaplanował. Celem było fikcyjne "wygnanie" a tak naprawdę przemieszczenie Wagnerowców pod Polską granicę. Teraz oficjalnie nie są to Rosjanie i nie są to Białorusini więc jako zielone ludziki mogą zaatakować Polskę bez konsekwencji dla Rosji. Prosty plan a jaki doskonały...

Portret użytkownika kolo21

Jasne że to pic na wodę i nic

Jasne że to pic na wodę i nic więcej. I nie pierdolcie o murzynach z Afryki bo PIS chce ponownie wygrać nimi wybory. Skoro w Polsce jest 17 milionów ukrów. Rujnują gospodarkę a ceny w sklepach co dziennie coraz wyższe. Jak dla mnie Polacy którzy na  ukrach zarabiają kasę i wybierają PIS to zwykli zdrajcy jak targowiczanie.

kolo21

Strony

Skomentuj