Nieoczekiwane konsekwencje częściowej legalizacji marihuany w USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Legalizacja marihuany w niektórych stanach USA spowodowała, że jest to najszybciej rozwijająca się gałąź przemysłu w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazało branża ta rozwija się nawet szybciej niż liderujący dotychczas rynek smartfonów.

 

Z raportu organizacji Arcview Market Research wynika, że legalizacja marihuany spowodowała, że nagle pojawili się plantatorzy, miejsca sprzedaży i rozmaite firmy pośredniczące. Rynek ten według prognoz w 2014 roku wzrośnie o 64%. Spodziewany jest też wzrost sprzedaży z 1,4 mld dolarów do 2,3 mld dolarów.

 

Dla porównania rynek smartfonów zanotował wzrost o 46%. Oznacza to, że nie ma drugiego takiego rynku w USA o takim potencjale wzrostowym. Oczywiście globalnie smartfonów nadal sprzedaje się wartościowo więcej, ale nagły wzrost będący wynikiem legalizacji wskazuje ogromny potencjał tego nowego przemysłu. Jak twierdzą amerykańscy specjaliści pewną przeszkodą w rozwoju tej branży jest społeczna stygmatyzacja palenia konopii i możliwe agresywne zachowania rządu federalnego, który może próbować wywierać nacisk na zarządy poszczególnych stanów.

 

Medyczna marihuana jest obecnie legalna w 20 stanach USA i w Dystrykcie Columbia. Według niektórych prognoz do 2018 wartość tego prężnego rynku używki zwanej marihuaną może sięgnąć 10,2 mld dolarów tworząc miejsca pracy i przychody budżetowe. Na dodatek legalizacja jest ciosem w działalność zorganizowanej przestępczości, której zależy na tym, aby był to jak najdłużej zakazany owoc.

 

 

Źródła: Natural News / ArcView

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilip

spodziewałem sie ujrzec znowu

spodziewałem sie ujrzec znowu obsesyjne komentarze koszera umysłów... i sie nie zawiodłem Smile człowieku daj w koncu na luz, bo zachowujesz sie tak jakbyś miał beret zrypany... nie cpasz, nie pijesz, więc dlaczego osoby, które robią i jedno i drugie  są mniej poryte od ciebie?

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał

Stwierdzanie faktu, że

Stwierdzanie faktu, że człowiek palący marihuanę jest zwykłym narkomanem to dla ciebie obsesja? Skoro tak to po co reagujesz tak nerwowo i silisz się na cynizm i tanią czarną retorykę o której nie masz pojęcia? Imponuje ci nabijanie punktów od imbecyli typu morfeusz i wszystkie jego pobanowane klony?
A teraz idź i zapal lolka, żałosny narkomanie.

Portret użytkownika agentka FBA

Polska znajduje się w stanie

Polska znajduje się w stanie ciężkiego kryzysu, ogarniającego wszystkie dziedziny działalności państwa. Praźródłem naszych nieszczęść był „okrągły stół”, popełnione tam oszustwo oraz ludzie, którzy zadecydowali o jego ustaleniach. Przedstawiamy listę czołowych osobistości „okrągłego stołu”, opartą na podstawie książki: „Okrągły stół. Kto jest kim?”, wydanej z inicjatywy komitetu organizacyjnego ds okrągłego stołu przy Lechu Wałęsie oraz na ogólnie dostępnych lub innych, później wyszłych na jaw, informacjach. 

Wyliczmy czołowe osobistości, kierując się rolą, jaką odegrały w Magdalence lub też w okresie, który po niej nastąpił. Pominiemy natomiast te osoby, które żadnej znaczącej roli nie odegrały, o których później „słuch zaginął”, będące nic nie znaczącym elementem dekoracyjnym. 

Przy nazwisku podajemy: narodowość, stanowisko lub stanowiska, funkcje, członkostwo partii dawne i obecne oraz inne dane dotyczące działalności. Lista nie zawiera pełnych danych o działalności po 1980 roku. KIK oznacza Klub Inteligencji Katolickiej, KO oznacza Komitet Obywatelski. 

1. Jacek AMBROZIAK, Żyd, dyrektor urzędu Rady Ministrów u Mazowieckiego, radca prawny w „Tygodniku Solidarność”. 

2. Stefan AMSTERDAMSKI, Żyd, były członek PZPR, prof. filozofii UW, w roku 1968 usunięty z uczelni. 

3. Artur BALAZS, Żyd, właściciel ogromnego latyfundium rolnego nabytego za bardzo małą kwotę na Wolinie. AWS, PO, ostatnio utworzył SKL-Ruch Nowej Polski, będący kolejnym wcieleniem żydokomunistycznej UW, niedawny minister rolnictwa. 

4. Ryszard BENDER, Żyd, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1981-83 wiceprezes Polskiego Związku Katolicko-Społecznego, przybudówki PRON, KIK, PRL-owski poseł kilku kadencji, sędzia Trybunału Stanu z ramienia Ligi Polskich Rodzin, głosi się katolikiem. 

5. Stefan BRATKOWSKI, Żyd, były członek ZMS i PZPR, honorowy prezes SDP, KO. 

6. Ryszard BUGAJ, Żyd, ZMS, uczestnik wydarzeń marcowych, KOR, KO. 

7. Zbigniew BUJAK, Żyd, w stanie wojennym aresztowany w piwnicy Żyda Mieczysława Rakowskiego ostatniego I-go sekretarza KC PZPR, KO. 

8. Andrzej CELIŃSKI, Żyd, aktywny uczestnik wydarzeń marcowych, KOR, KO, naprzód AWS teraz w SLD, niedawny minister kultury. 

9. Jerzy CIEMNIEWSKI, Żyd, b. poseł z ramienia UW, zażarty przeciwnik lustracji. 

10. Marek EDELMAN, Żyd, żona i dzieci w Izraelu. Głosiciel tezy o antysemityzmie Polaków i o prześladowaniu Żydów w przedwojennej Polsce równym hitlerowskiemu. KO, UW. 

11. Lech FALANDYSZ, Żyd, doradca Wałęsy, twórca tzw. „falandyzacji prawa”. 

12. Dariusz FIKUS, Żyd, były agent SB, KOR, sekretarz generalny SDP, zmarły redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. 

13. Władysław FINDEISEN, Żyd, agent SB, były przewodniczący Rady Prymasowskiej przy Glempie, KO, zmarł. 

14. Władysław FRASYNIUK, Żyd, KO, obecny szef UW. 

15. Bronisław GEREMEK, recte Borys Lewartow, syn rabina z Nalewek, Żyd, uratowany przez Polaków, członek i były sekretarz PZPR na Uniwersytecie Warszawskim, b. poseł UW, b. minister spraw zagranicznych, przewodniczący zespołu reform politycznych przy Lechu Wałęsie, KO, autor słynnej wypowiedzi, iż „nienawidzi Polaków”. 

16. Mieczysław GIL, Polak, organizator strajku w Nowej Hucie, KO, były poseł. 

17. Andrzej GLAPIŃSKI, Żyd, głoszący się katolikiem, były minister u Olszewskiego, były poseł PC. 

18. Aleksander HALL, Żyd, KO, były członek Prymasowskiej Rady Społecznej, UW, były poseł UW, były minister kultury, głosi się katolikiem, konserwatystą i politykiem prawicy. 

19. Maciej IŁOWIECKI, Żyd, dziennikarz „Polityki”, wiceprezes SDP, tropiciel antysemityzmu. 

20. Gabriel JANOWSKI,Żyd, uczestnik marca 1968, KO, były poseł i minister w rządzie Suchockiej, były poseł Ligi Polskich Rodzin. 

21. Jarosław KACZYŃSKI, Żyd, KOR, KO, prezes PC, głoszący się prawicowcem. 

22. Lech KACZYŃSKI, Żyd, brat poprzedzającego, KOR, KO, były prezes NIK-u, minister sprawiedliwości u Buzka, prezes „Prawo i Sprawiedliwość”, głosi się prawicowcem. 

23. Krzysztof KOZŁOWSKI, Żyd, wieloletni członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”, KO, UW, były minister spraw wewnętrznych u Mazowieckiego, zezwolił Michnikowi i jego „komisji” na dostęp do tajnych akt SB, w których buszowała 2 miesiące. 

24. Stefan KOZŁOWSKI, Żyd, brat poprzedzającego, KO. 

25. Marcin KRÓL, Żyd, KO, UW, niegdyś w redakcji „Tygodnika Powszechnego”. 

26. Władysław KUNICKI-GOLDFINGER, Żyd, KO, zmarł. 

27. Zofia KURATOWSKA, Żydówka, mąż Grzegorz Jaszuński, Żyd, propagandzista PZPR, KO, UW, wicemarszałek senatu, ambasador w RPA, zmarła. 

28. Jacek KUROŃ, Żyd, zwany towarzysz TERMOS, były członek PZPR, twórca czerwonego harcerstwa, współtwórca KOR-u, KO, UW, b. poseł, autor wypowiedzi iż „jest szczęśliwy, że Lwów należy do Ukrainy”, znany z wysypiania się w sejmie. 

29. Bogdan LIS, Polak, były członek PZPR, KO. 

30. Jan LITYŃSKI, Żyd, KOR, KO, uczestnik wydarzeń marcowych, były poseł UW. 

31. Helena ŁUCZYWO, Żydówka, cała rodzina w KPP lub w PZPR, uczestniczka wydarzeń marcowych. 

32. Tadeusz MAZOWIECKI, Żyd, autor łajdackiego ataku prasowego na bpa Kaczmarka, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, poseł PRL, UW, poseł przewodniczący i premier UW, KO, twórca grubej kreski, zażarty przeciwnik lustracji. 

33. Jacek MERKEL, Polak (?), KO. 

34. Adam MICHNIK, Żyd, dawne nazwisko Aron Szechter, ojciec skazany przed wojną na 10 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz ZSRR, brat Stefan sądowy morderca z czasów PRL. Członek PZPR, KOR, KO, obecnie naczelny redaktor „Gazety Wyborczej”. 

35. Andrzej MILCZANOWSKI, Żyd, KOR, KO, UW, były minister spraw wewnętrznych u Mazowieckiego, zażarty przeciwnik lustracji. 

36. Jan OLSZEWSKI, Żyd, niegdyś Jan Oxner, pracownik ministerstwa sprawiedliwości w czasach stalinowskich, członek redakcji „Po Prostu”, gdzie pisywał artykuły o polskim antysemityzmie, członek Klubu Krzywego Koła, KOR, były poseł i premier PRL-bis, szef i twórca licznych partii głoszących się prawicowymi, np. ROP, obecnie poseł, wystąpił z klubu Ligi Polskich Rodzin. 

37. Janusz ONYSZKIEWICZ, Żyd, KO, UW, były poseł i minister obrony. 

38. Edmund OSMAŃCZYK, Polak, dziennikarz i członek oraz działacz przedwojennego Związku Polaków w Niemczech, KO, zmarł. 

39. Janusz PAŁUBICKI, Żyd, KO, UW, minister ds służb specjalnych u Buzka, zażarty przeciwnik lustracji. 

40. Walerian PAŃKO, Polak, szef NIK-u, prowadził śledztwo w sprawie FOZZ, zginął w niewyjaśnionym wypadku samochodowym. 

41. Aleksander PASZYŃSKI, Żyd, absolwent komunistycznej Akademii Nauk Politycznych, były członek PZPR, dziennikarz „Polityki”, KO, UW. 

42. Leszek PIOTROWSKI, Polak, były minister sprawiedliwości u Buzka. 

43. Anna RADZIWIŁŁ, Żydówka, były wiceminister oświaty w rządzie Mazowieckiego, twórca krytykowanych programów szkolnych. 

44. Ryszard REIFF, Polak, były szef PAX-u, KO. 

45. Jan Maria ROKITA, Żyd, KO, UW, AWS, SKL, obecnie Platforma Obywatelska. 

46. Zbigniew ROMASZEWSKI, Żyd, KOR, KO, UW, obecnie senator. 

47. Henryk SAMSONOWICZ, były członek ZMP i PZPR, minister nauki w rządzie Mazowieckiego. 

48. Grażyna STANISZEWSKA, Żydówka, były poseł UW. 

49. Andrzej STELMACHOWSKI, KIK, były minister nauki, obecnie prezes Wspólnoty Polskiej. Ostatnio poparł szefa IPN Kieresa podpisując pochwalający go list. 

50. Stanisław STOMMA, Żyd, wieloletni członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”, wieloletni poseł na sejm PRL-bis, gdzie w ciągu 3 kadencji zgłaszał wnioski o udzielenie peerelowskiemu wymiarowi sprawiedliwości wotum zaufania. 

51. Adam STRZEMBOSZ, Żyd, długoletni sędzia PRL, profesor prawa KUL, autor poprawki do kodeksu karnego znoszącej karę konfiskaty mienia wielkich przestępców gospodarczych, były prezes Sądu Najwyższego. 

52. Klemens SZANIAWSKI, Żyd, były pracownik KC PZPR, były agent SB, KO, przewodniczący Komitetu Porozumiewawczego Stowarzyszeń Twórczych i Naukowych, zmarł. 

53. Jan Józef SZCZEPAŃSKI, Polak, były prezes ZLP, KO, zdeklarowany sojusznik UW. 

54. Józef ŚLlSZ, Polak, rolnik, współtwórca Solidarności RI, KO, zmarł. 

55. Jacek TAYLOR, Polak, prawnik, były doradca i obrońca Wałęsy, obecnie adwokat, bezkrytyczny wielbiciel Żydów. 

56. Witold TRZECIAKOWSKI, Żyd, KO, członek Prymasowskiej Rady Społecznej. 

57. Jerzy TUROWICZ, Żyd, wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, KO, UW, jeden z głównych sprawców usunięcia Klasztoru Karmelitanek z Oświęcimia, zażarty przeciwnik kardynała Wyszyńskiego, przeciw któremu spiskował na II Soborze Watykańskim. Zmarł. 

58. Lech WAŁĘSA, Polak (?), choć są tacy co mówią że... Twórca polityki lewej nogi. Będąc prezydentem ukradł w UOP-ie akta „Bolka”. 

59 Andrzej WIELOWIEJSKI, Polak, zażarty filosemita, doradca Wałęsy, UW, KO, redaktor „Więzi”. 

60. Jacek WOŹNIAKOWSKI, Polak, profesor KUL, redaktor naczelny „Znaku”, od 1945 roku współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”, KO, działacz KIK-ów, zażarty filosemita. 

61. Henryk WUJEC, Żyd, uczestnik wydarzeń marcowych, KIK, sekretarz KO, UW. 

62. Jerzy ZDRADA, Żyd, b. poseł UW, wiceminister edukacji w rządzie Buzka. 

63. Tadeusz ZIELIŃSKI, Żyd, KO, były rzecznik praw obywatelskich. Zmarł. 

64. Andrzej ZOLL, Żyd, były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, UW, obecnie rzecznik praw obywatelskich. 

Analiza listy osobistości prawej strony okrągłego stołu daje obraz bardzo przygnębiający. Było tam ok. 51 Żydów i ok. 13 Polaków, co oznacza że Żydzi kontrolowali sytuację i zadecydowali o treści układu. Poszło im to tym łatwiej, że kolaborowali z nimi tacy Polacy jak Wałęsa, Woźniakowski i Wielowiejski, całkowicie podporządkowani ich interesom. Żydzi kontrolowali też Kluby Inteligencji Katolickiej, oraz Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. 
O takim składzie okrągłego stołu zadecydował sekretarz episkopatu Polski arcybiskup Bronisław Dąbrowski, Żyd. Dlatego właśnie nie było tam przedstawicieli prawdziwej opozycji prawicowej akowskiego podziemia niepodległościowego zesłańców i emigracji z Zachodu. 
Żydzi wygrali okrągły stół i zaczęli rządzić Polską na spółkę z postkomuną. Zaczęła się w żydowski sposób rozumiana transformacja, której rezultatem jest dzisiejszy kryzys, wysprzedaż prawie całego majątku narodowego w obce ręce, ataki na Polskę i Polaków i wielka próba pozbawienia nas niepodległości przez zawleczenie nas do Unii Europejskiej. 

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał

Palacz chwali papierosy,

Palacz chwali papierosy, pijaczyna wódkę, erotoman twardą pornografię, kawiarz kawę, obżarciuch colę i mcdonalda, a ćpun - marihuanę. I wszyscy jesteście tyle samo warci. Problemy z psychiką i różne formy patologii społeczno-obyczajowej.

Portret użytkownika Hannibal II

ja widze co sie dzieje,

ja widze co sie dzieje, kiedys nei bylo tego, teraz jest juz taka hamburgeryzacja , homoseksualizacja , marihaunyzacja , antykoscielnizacja zycia ze sie w pale nei miesci, nei wiem gdzie zyje,
gimnazjalisci spojerzeci sobie na nich teraz.
mlodzi ktorzy beda przyszloscia kraju kiedys.
Mnostwo, dlugowlosych, w obcislych ubrankach, kolczyki w nosie, w uszach, ciało blade, wątłe, słowa jakby zjadl wszystkie rozumy..
Poszliscie w strone w ktroej ani hitler ani stalin ani nikt inny nie zdolali zrobic.. ci ludzie sa zaprogramowani

to moje 3 i ostatni konto na zmianach na ziemi!
Uczeń Mistrza Morfeusza, Król Kreon, Hannibal II !

Portret użytkownika Hannibal II

Nie dla używek! Zostawić

Nie dla używek!
Zostawić wódkę, papierosy. Zdecydowaanie nei dla mariuhuan,
wódka to nasza kultura, nie umiesz nie pij, mariuhuana to moda.. naogladali sie zastresowne buraczki leekkoduchow z jamajki w rytmach regge murzynow, hiphop, i nagle oooo musza palic.. idzicie w dzic na jamajke do murzynskich slamsow w ameryce, poznajcie co to bieda i o co w tym chodzi , pozerzy pokolenie pozerow ... nie dla mariuhuany!!!!
 

to moje 3 i ostatni konto na zmianach na ziemi!
Uczeń Mistrza Morfeusza, Król Kreon, Hannibal II !

Portret użytkownika Roobaczkowa

HANNIBALU! EUKLIDESIE! Jest

HANNIBALU! EUKLIDESIE! Jest duża różnica między zakazem stosowania używek, a zakazem palenia w piecach węglem i drewnem. Od zakazu stosowania używek nikt w zimie ,,z bidy" nie zamarznie. Dorośli mogą stosować co tylko chcą ale niestety dzieciaki ćpają na potęgę i ,,sklepy z pamiątkami" to prawdziwa plaga. Hannibal tu nikogo nie obraża, niestety w rękach dzieciaków (używki) nie jest to bezpieczny towar.
W Krakowie pozwolili na posiadanie w domu kominków jeżeli posiada się też inną ,,promowaną instalację grzewczą". Stary dobry zabytkowy piec HANNIBALU to coś czego ludziom zazdroszczę. Ja mam niestety taki nowy, nowoczesny.  Żal coś takiego likwidować. Ale zawsze  jest wyjście z tego problemu. Można zrobić w piecu ,, żaroodporną szybkę" i przerobić go na ,,dozwolony -piecokominek". Można też kupić gotowe takie duże piece z szybkami ,,piecokominki" na brykiet np. w Liroy Merlin. Drogie ale ładne. Od dwóch miesięcy palę w domu brykietem z trocin drzewnych. Wychodzi to w porównaniu z ogrzewaniem gazowym o wiele, wiele taniej. Oczywiście z kupnem takiego paliwa czekam na promocję. Ostatnio kupiłam brykiet właśnie w Liroy Merlin /10 kg (12 kostek brykietu) za 5 zł z kawałkiem/. Byłam zdziwiona ale taka kostka pali się prawie tak długo jak dobry węgiel. A żeby nikt się nie przyczepił można posiadać w domu najtańszy kaloryfer na prąd, przenośny, z kabelkiem, za grosze. Niech sobie stoi i ładnie wygląda. Szczególne pozdrowienia dla Hannibala! Zawsze mnie ,,rozbrajasz" swoim poczuciem humoru!

Portret użytkownika Blackhawk83

A ty naoglądałeś się za dużo

A ty naoglądałeś się za dużo Morfeuszy, królów Kreonów i Hannibali II Język
Marihuana to roślina i była ona znana ludzkosci wcześniej niż wódka, tak więc nie chrzań że to moda. Dla ciebie picie wódki to kultura, bądź tradycja narodowa ?. To teraz gosciu spójż w statystyki i zobacz ilu pijanych kierowców spowodowało wypadki, ilu pijanych ludzi robiło awantury - i to dla ciebie jest "Nasza Kultura" ?
Gościu jesteś ignorantem bez wiedzy, tyle ode mnie.

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał

Ale ilu najaranych kierowców

Ale ilu najaranych kierowców spowodowało wypadki? Pewnie żaden tak? Pomimo, że po marihuanie nie są w stanie prawidłowo ocenić odległości, prędkości, a nawet zareagować odpowiednio szybko na sytuację na drodze. I ile razy jeszcze można pisać, że to głównie palacze dodatkowo upijają się. A z marihuaną i podobnymi do ciebie walczą ci którzy nie palą i nie piją bo odurzanie się to cecha ludzi słabych.
Przypomnieć studentów, którzy po marihuanie wyskoczyli z 8 piętra akademika?
Co za żałosne pitolenie o kulturze narodowej. Pije się alkohol na całym świecie, w wielu krajach o wiele więcej niż w Polsce, a ty lamusie z każdego robisz alkoholika jako kontrast dla własnego odurzania się narkotykiem i udajesz bohatera. Weź dzieciaku spójrz kiedyś w lustro bo bredzisz.
Wyzywasz ludzi od ignorantów bo nie chcą palić tego gówna, a ja ciebie nazwę odtwórczym gamoniem, który powtarza wytarte, zakłamane argumenty z forów narkomańskich bo nie ma nic więcej do powiedzenia.
A propos roślin to natura dała nam także muchomory. Co nie znaczy, że mamy je zjadać.

Strony

Skomentuj