Nienormalnie ciepły październik w Europie - ludzie są szczęśliwi, a naukowcy są przerażeni

Kategorie: 

Źródło: tg

W niektórych krajach europejskich koniec października okazał się wyjątkowo ciepły. Miliony Europejczyków są zaniepokojone perspektywą gwałtownego wzrostu cen energii tej zimy, ale na razie pogoda pozwala obejść się bez grzejników.

 

Temperatura wody na Lazurowym Wybrzeżu Francji wynosi obecnie 22 stopnie Celsjusza, a temperatura powietrza +24°C.

 

Rosa-Marie, mieszkanka Nicei, mówi, że o tej porze roku zwykle robi się chłodniej, a na początku listopada zaczyna padać. W tym roku sezon plażowy wciąż trwa.

 

W ciągu ostatnich dziesięciu dni francuscy meteorolodzy odnotowali przekroczenie średniej rocznej temperatury średnio o sześć stopni.

 

Sytuacja jest mniej więcej taka sama na południowym wybrzeżu Hiszpanii, a prognoza pogody na najbliższe dni zapowiada ocieplenie o kilka stopni.

 

Niezwykle ciepły październik obchodzony jest również na Węgrzech.

 

„Dwa lata temu, dokładnie w tym samym czasie, nosiliśmy ciepłe kurtki i czapki. A teraz niektórzy przechodnie wciąż noszą szorty” – mówi Natalia, mieszkanka Budapesztu.

 

W Londynie w piątek +19°С, w sobotę +21°С. W niedzielę zacznie się ochładzać, ale prognoza sporządzona do 10 listopada obiecuje, że przez cały ten okres temperatura nie spadnie poniżej 13-14 stopni.

 

Na tle wojny naftowo-gazowej z Rosją, spowodowanej jej inwazją na Ukrainę, Europejczyków cieszy niezwykle ciepła jesień, która pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale naukowcy alarmują, że jest to bardzo niepokojące zjawisko.

 

Jak twierdzą ekolodzy, wahania temperatury stają się coraz częstsze i trwają dłużej w wyniku antropogenicznych zmian klimatu.

 

Według Françoise Wimet, specjalistki ds. klimatu we francuskim Narodowym Instytucie Badawczym ds. Zrównoważonego Rozwoju, to, co obserwujemy teraz, jest w pełni zgodne z rozczarowującymi prognozami naukowców na nadchodzące dziesięciolecia.

 

Ekolodzy wzywają rządy na całym świecie do podwojenia wysiłków na rzecz zapobieżenia katastrofie klimatycznej.

 

Jednak w tej chwili wiele projektów mających na celu ograniczenie globalnego ocieplenia jest wstrzymanych z powodu zawirowań na rynku energetycznym związanych z rosyjską agresją militarną na Ukrainę.

 

Na przykład, aby powstrzymać rosnące ceny energii, władze brytyjskie ponownie rozpoczęły wydawanie licencji na zagospodarowanie nowych złóż ropy i gazu, pomimo tego, że kraj zobowiązał się całkowicie zrezygnować z wykorzystania ropy, a do 2050 roku całkowicie zadeklarował przejście na odnawialne źródła „zielonej” energii.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika EmigrantPL

Szkoda że autor artykułu nie

Szkoda że autor artykułu nie odniósł się w żaden sposób do mozliwosci sterowania pogodą! Z oficjalnych informacji wiemy że w USA jest conajmniej 11 firm, które świadczą takowe usługi. A żeby ludzie w Europie z biedy na ulice nie wyszli, trzeba im pomóc z kosztami energii. Już wystarczy że przemysł im pada na pysk!

Portret użytkownika Cyryl

HAARP działa znakomicie a

HAARP działa znakomicie a podobne projekty podgrzewania atmsfery bronią magnatyczną ma Rosja i Chiny... i dlatego mamy ciepło. Nasza atmosfera to azot czyli wystarczą dwie doby bez Słońca i mamy globalną epokę lodowcową. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

Kolego drogi, zadam Ci

Kolego drogi, zadam Ci pytanie, jakie w wieku ok. 8 lat zadałam babci, która na krótko zamieszkała z nami:

Gdzie mieszka Bóg?

Moja babacia wymiękła, nie umiała wyjaśnić nic więcej poza tym, że w niebie. A kolega co na to?

Strony

Skomentuj