Nienormalna fala ciepła we Francji i w Niemczech

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W Wigilię Bożego Narodzenia, w południowej Francji, nagle zaczęła się ​​upalna wiosna. Wczoraj temperatura wzrosła do 22 stopni Celsjusza, a tarasy i plaże zapełniły się ludźmi. Ciepło na południu Francji jest jednak czymś, co może się zdarzyć, jednak w oddalonym o kilkaset kilometrów na północ Paryżu zanotowano wczoraj aż 14 stopni Celsjusza.

 

W Monachium zrobiło się tak ciepło, że progności obawiają się powodzi. Absolutny rekord temperatury w Wigilię, jaki kiedykolwiek zarejestrowano w Niemczech padł właśnie w Bawarii w ten poniedziałek, powietrze ogrzało się do 20,7 stopni Celsjusza.  Rekord temperatury w Wigilię, został pobity dwa razy w ciągu wczorajszego dnia.  Wcześniej niemieccy meteorolodzy twierdzili, że w poniedziałek w Freiburgu odnotowano 18,5 stopni Celsjusza.

 

Progności twierdzą, że taka sama pogoda będzie również w Sylwestra. Nietypowe ciepło w połączeniu z opadami deszczu spowodują zagrożenie powodziowe, co jest bardzo nietypowe biorąc pod uwagę porę roku.  Specjaliści od monitoringu hydrologicznego w Bawarii obawiają się, że ​​w najbliższej przyszłości istnieje groźba zalania osiedli w północnej części zlewni Dunaju.  Możliwa jest również sytuacja powodziowa na Renie.  Istnieje niebezpieczeństwo zalania dużych miastach takich jak Dusseldorf czy Kolonia.

 

Warto też zaznaczyć, że w tym samym momencie gdy w Europie Zachodniej jest anomalne ciepło w dużej części Europy Wschodniej jest sytuacja wręcz odwrotna i ludzie zamarzają z zimna. Kolejny atak zimy paraliżuje właśnie Ukrainę.

 

 

Źródła:

http://www.newscom.md/rus/anomal_naya-temperatura-vo-frantcii-22-gradusa-tepla-lyudi-prishli-na-plyazh.html

http://world.lb.ua/news/2012/12/24/183643_germaniyu_segodnya_prishlo_nastoyashchee.html

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika usmiechajka

Zmiany zachodza i beda coraz

Zmiany zachodza i beda coraz wieksze,a przez co?a raczej przez kogo?przez nas samych, ludzi,ludzie sami sie nawzajem powykanczaja,i to nie bedzie koniec swiata a koniec ludzkosci,niszczymy sami siebie nawzajem i do tego nasza planete ziemie.

Portret użytkownika Pulsar

A czy coś to zmienia ? Jakiś

A czy coś to zmienia ?
Jakiś punkt zerowy musi być bo inaczej kalendarz nie ma sensu.
A Jezus urodził się zapewne w miesiącu Etanim (wrzesień/październik) 2 r. p.n.e., został ochrzczony mniej więcej w tym samym okresie w r. 29 n.e., a umarł ok. trzeciej po południu w piątek 14 dnia wiosennego miesiąca Nisan (marzec/kwiecień) r. 33.
Stąd wychodzi że żył 33 lata i 6 miesięcy - a skoro cofniemy sie o te 6 miesięcy to nie wychodzi nam grudzień jako miesiąc Jego urodzin, a raczej przełom września i października.

Portret użytkownika Olsen

A jeżeli biegun północny

A jeżeli biegun północny faktycznie przesuwa sie i wchodzi w głąb Syberii, a Europa zachodnia wchodzi w klimat podzwrotnikowy? Spoglądając na ziemie w 3d brakuje tylko ostrych mrozów na południu Ameryki południowej. Podróz biegunów nie jest przeciez niczym nowym a teraz moze nastąpiło przyśpieszenie tego zjawiska. Dane historycze z położenia lodowców tez o tym świadczą. Dohodzą do tego ostatnie opady śniegu w Afryce które dotąd były tam niespotykane, co o tym myślicie?    
 
 

Strony

Skomentuj