Niemka cudem uniknęła poparzeń, gdy pomyliła znaleziony na plaży kawałek białego fosforu z bursztynem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Niemkę, która znalazła fosfor na plaży i schowała go do kieszeni, uratowała policja. Mijający ją funkcjonariusze pierwsi dostrzegli płomienie w odzieży i w porę ostrzegli kobietę.

 

41-letnia niewiasta omal nie spłonęła żywcem, myląc znaleziony na brzegu rzeki Łaby koło Hamburga kawałek białego fosforu z bursztynem. Fosfor zapłonął po reakcji z powietrzem w kieszeni kurtki. BBC podaje, że kobietę uratowała znajdująca się w pobliżu policja. Niemka nie doznała żadnych oparzeń.

 

Zdaniem stróżów prawa, takie incydenty zdarzają się okresowo. Biały fosfor może być znajdowany na terenie Niemiec od czasów II wojny światowej, kiedy samoloty alianckiej koalicji antyhitlerowskiej zrzucały na miasta bomby zapalające. Kawałki fosforu często są mylone przez ludzi z bursztynem.

 

Policja zaleca umieszczać podobne znaleziska w słoikach, aby uniknąć wypadków. Wodą nie ugasimy płonącego fosforu, który wypala się w temperaturze 1300 stopni Celsjusza, powodując przerażające oparzenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika nel35

Po II wojnie alianci zrzucili

Po II wojnie alianci zrzucili w beczkach do Bałtyku ponad 60 000 ton wojskowych substancji trujących i podobno obecnie ten "skarb" nie jest w najlepszym stanie. W samej Głębi Gdańskiej jest kilkadziesiąt ton broni chemicznej, same "rarytasy" - cyklon-b, iperyt, sarin i Bóg wie co jeszcze. Fosfor biały może też być pozostałością po manewrach wojskowych, bo wykorzystują go do stawiania zapory dymnej w celu osłony szlaków komunikacyjnych. W ostatnich latach ciągle trenują, jak nie z lewa to z prawa.

Portret użytkownika inzynier magister

Trzej obywatele Niemiec

Trzej obywatele Niemiec zdjęli polską flagę z jednego z budynków w centrum Warszawy, a następnie ją zdeptali. Zatrzymała ich policja. Grozi im za to rok bezwzględnego pozbawienia wolności.Incydent zarejestrował w nocy miejski monitoring. Do zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania ulic Chmielnej i Żelaznej, przy gmachu Zarządu Dróg Miejskich.Z informacji do jakich dotarły media wynika, że sprawcy to trzej Niemcy w wieku od 21 do 25 lat. Nie wiadomo dlaczego zerwali ze ściany budynku biało-czerwoną flagę i ją zdeptali.Zgodnie z artykułem 137 par. 1 kodeksu karnego „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. http://www.pch24.pl/warszawa--trzech-mlodych-niemcow-zdeptalo-polska-flage--zostana-przykladnie-ukarani-,53631,i.html#ixzz4p59g0Rmz

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

niemcy jakimś cudem uniknęli

niemcy jakimś cudem uniknęli od II wojny światowej płacenia nam odszkodowań ! niemcy to jednak strasznie moralnie upadły naród ! tylu Żydów pomordowali a na dodatek wymordoewali znacznączęść Narodu Polskiego i nic sobie z tego nie robią !!! "Gdy strona polska mówi o odszkodowaniach od Niemców za zniszczenia z okresu II wojny światowej, nasi zachodni sąsiedzi zdaje się znakomicie się bawią wspominając ten okres. W jednym ze sklepów internetowych dostępna jest koszulka z napisem: „Do Polski latam tylko sztukasami”. Śmierć ludzi, którzy zginęli w nalotach ich bawi?Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka” – właśnie taki napis znajduje się na koszulce jednego z niemieckich sklepów internetowych, handlujących odzież i akcesoria o tematyce militarnej. Sklep na Facebooku ma 90 tys. polubień.Fraza w tłumaczeniu oznaczająca „Do Polski latam tylko sztukasami”, nawiązuje do samolotów bojowych, używanych przez Niemców podczas II wojny światowej podczas ataku na Polskę. Były to samoloty Junkers Ju 87 Stuka, z charakterystycznymi syrenami akustycznymi, które były uruchamiane podczas wprowadzania samolotu w lot nurkowy. W niemieckiej propagandzie maszyna stała się symbolem wielkości Luftwaffe. http://www.pch24.pl/do-polski-latam-tylko-sztukasami--niemcy-traktuja-napasc-na-polske-jak-dobry-zart,53622,i.html#ixzz4p3Yfj8v6

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Suspect.

Tallinn, Szanowna Pani.

Tallinn, Szanowna Pani. Fosfor ten nie uległ samozapłonowi  w wyniku kontaktu z powietrzem kieszeni niemieckiej niewiasty, tylko w wyniku temperatury jak panowała w jej kieszeni. Oczywiście ''specjalne'' powietrze kieszeni Smile było przydatne do samozapłonu.

Portret użytkownika Kruk63

Temperatura nie ma nic do

Temperatura nie ma nic do zapłonu fosforu. Najbardziej skutecznym sposobem na wywoływanie pożarów lasów  jest zrzucanie z samolotu tysięcy plastikowych łatwopalnych płytek z pastylką białego fosforu owinięta wilgotną gazą. Po odparowaniu wody, fosfor zapalał się wywołując mnóstwo ognisk pożaru w lesie.

Strony

Skomentuj