Niemieckie służy szpiegowały Turcję przez prawie 40 lat

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Stany Zjednoczone wywołały spore kontrowersje gdy wyszła na jaw ich działaność szpiegowska, jednak nie jest to jedyny kraj posiadający zapędy inwigilacyjne. Niemcy miały szpiegować Turcję już od bardzo dawna, a mianowicie od 1976 roku.

 

Informacje na ten temat podała niemiecka gazeta Focus. Inwigilacja Turcji zaczęła się prawie 40 lat temu i działania te zostały zatwierdzone przez ówczesnego kanclerza, Helmuta Schmidta. Jest to spory cios dla Angeli Merkel, która wcześniej ostro krytykowała Stany Zjednoczone za działalność szpiegowską, a jak się okazuje, Niemcy stosują podobne praktyki.

 

Jednak Hans-Peter Uhl, który przynależy do partii CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna) oświadczył, że Niemcy mają dobre powody aby szpiegować Turcję. Wymieniono przede wszystkim kwestie takie jak handel ludźmi, przemyt narkotyków czy terroryzm. Uhl dodał również, że kraj "musi wiedzieć" co przychodzi od Turcji, która stara się zostać członkiem Unii Europejskiej a obecnie przynależy do NATO.

 

Wiadomość o szpiegowaniu wywołała mieszane nastroje. Jedni są tym oburzeni, a inni politycy twierdzą nawet, że inwigilacja jest obecnie czymś normalnym. Nie brakuje również głosów stwierdzających, że nie można traktować wszystkich członków NATO jak przyjaciół.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj