Niemiecki wywiad uważa, że Iran stanowi zagrożenie nuklearne dla całego świata

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Niemieckie raporty wywiadowcze ostrzegają, że Iran próbuje zbudować arsenał broni masowego rażenia. Tamtejszy odpowiednik naszego SKW ustalił, że celem Iranu jest "zwiększenie swojego potencjału w zakresie broni atomowej, biologicznej i chemicznej".

Na skutek tych ustaleń władze Bawarii uznały Iran za kraj stanowiący ogromne zagrożenie dla świata, który "stara się rozszerzyć swój konwencjonalny arsenał broni o środki masowego rażenia". Niemiecki raport pojawił się w momencie, gdy napięcia na Bliskim Wschodzie wciąż narastają i nic nie wskazuje, by wkrótce miało dojść do załagodzenia konfliktów. Z drugiej jednak strony jawnie zagrażający Iranowi Izrael jest mocarstwem atomowym, poza wszelką kontrolą. Nie wiadomo nawet ile głowic jądrowych posiada Izrael i jakie ma środki do ich przenoszenia. Iran jest pod tym względem znacznie bardziej transparentny, bo wiemy niemal wszystko o irańskim programie rakietowym, a program jądrowy jest pod kontrolą Międzynarodowej Agencji Atomowej.

 

Warto wspomnieć, że Pentagon w ostatnim czasie wzmocnił swoją obecność wojskową w Zatoce Perskiej poprzez rozmieszczenie dodatkowych jednostek w niestabilnym regionie. Ostrzeżono również amerykańskich obywateli przed "bliżej nieokreślonymi zagrożeniami" ze strony Iranu. Waszyngton oskarżył ponadto Teheran o zainicjowanie szeregu incydentów, w tym sabotażu tankowców u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wystrzelenie rakiety, która wylądowała w pobliżu amerykańskiej ambasady w Bagdadzie. Wspierani przez Iran rebelianci Huti rzekomo wystrzeliwują rakiety z sąsiedniego Jemenu.

Te oczywiste oznaki zbliżającej się wojny, którą Izrael będzie toczył siłami USA, spowodowały, że Teheran zadeklarował czterokrotne zwiększenie mocy produkcyjnych nisko wzbogaconego uranu, co sprawia, że kraj prawdopodobnie wkrótce przekroczy limity określone w porozumieniu jądrowym. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech, Richard Grenell, udzielił wywiadu dla stacji Fox News, w którym odniósł się do tego:

Wiemy, że irański reżim jest w trakcie gromadzenia funduszy, aby sfinansować swoje zbrodnicze działania i dlatego konieczne jest, aby Stany Zjednoczone i nasi europejscy sojusznicy współpracowali ze sobą w celu pozbawienia tego reżimu kapitału, którego niezbędnie potrzebują. Iran zapewne będzie korzystał z brudnych pieniędzy. Musimy być czujni. 

W niemieckim raporcie wywiadowczym dodano również, że "państwa takie, jak Iran, Korea Północna oraz Pakistan próbują nawiązać kontakty biznesowe z firmami w krajach o wysokiej technologii, np. w Niemczech". Zgodnie z 335-stronicowym dokumentem, niemieckie służby celne uniemożliwiły wywiezienie z kraju innowacyjnej maszyny do spawania wiązką elektronową, wyprodukowaną przez podejrzaną malezyjską firmę. Służby uznały, że maszyna może być wykorzystywana w irańskim programie rakietowym.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

Ja tam od wojny wije jak

Ja tam od wojny wije jak wszystkie wulkany wypieki.la ziemia cała się zatrzęsie .przesuną się płyty tektoniczne które wywołają globalne tsunami .,.,.i ci co przeżyją zaczną od nowa ...to chyba najsprawiedliwsze rozwiązanie

Portret użytkownika Arya

To napisz ilu Irańczyków

To napisz ilu Irańczyków mieszka w Niemczech... To, że w Iranie jest ta sama religia co w krajach arabskich i w Turcji o niczym jeszcze nie świadczy. Poza tym Iran w przeciwienstwie do niemal wszystkich innych krajów muzułmanskich jest szyicki.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Medium

Nieważne, że do Niemiec nie

Nieważne, że do Niemiec nie Irańczycy napływają, ważne że napływa islam.

W Iranie panuje islam szyicki, królewski, sunnici zaś są islamską armią torującą drogę. Tak to widzę.

Ponadto już niejednokrotnie pisałam, że jest w planach opanowanie Europy przez islam, a później powierzenie Iranowi (jako krajowi z tym prawidłowym ortodoksyjnym islamem) zarządu nad Europą.

Im bardziej Europa sprzeciwa się Rosji, tym jest bliższa ziszczenia wyżej przedstawionego losu. Niemcy są niewątpliwie w pułapce.

Strony

Skomentuj