Niemiecki parlament będzie głosować w sprawie małżeństw tej samej płci

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Tim Evanson/CC BY-SA 2.0

W piątek niemieccy ustawodawcy zadecydują, czy zalegalizować małżeństwa homoseksualne. Wcześniej, w poniedziałek, kanclerz Angela Merkel wyraziła chęć, aby każdy zagłosował zgodnie z sumieniem.

 

Następstwem wypowiedzi Merkel było wezwanie polityków na Twitterze do jak najszybszego przeprowadzenia głosowania. Martin Schulz, lider Socjaldemokratycznej Partii Niemiec – drugiej największej siły w parlamencie – wezwał polityków, aby nie czekali na wybory parlamentarne we wrześniu. „Przepchniemy równość małżeńską w Niemczech”, napisał na Twitterze.

 

Ustawa może przejść z uwagi na silne poparcie innych partii oraz niektórych członków partii Merkel, CDU. Szefowstwo CDU nakłania swoich członków do głosowania zgodnie z własnym przekonaniem, przestrzega jednak, że przyspieszony termin głosowania może prowadzić do nieprzemyślanych decyzji. Taka postawa pokazuje zmianę w postawie CDU, która dotąd sprzeciwiała się małżeństwom tej samej płci.

Wypowiedź Merkel została ciepło przyjęta przez społeczność LGBT. Lesben-und-Schwulenverband, największa grupa LGBT w Niemczech, wydała we wtorek następujące oświadczenie:

„LSVD z zadowoleniem przyjmuje fakt, że po 15 latach blokady ideologicznej pani Merkel i CDU są gotowi poczynić pewne postępy w kwestii małżeństw tej samej płci. Chcemy żyć w kraju, w którym nie ma już dyskryminacji lesbijek i gejów.”

W mediach społecznościowych odzew nie był już tak pozytywny. Wielu zwraca uwagę na fakt, że przez 12 lat rządów Angela Merkel nie podjęła żadnych działań w głosowanej sprawie a jej ostatnia wypowiedź to jedynie cyniczna zagrywka polityczna i nie ma nic wspólnego z wyznawanymi przez nią oraz partię wartościami.

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni rywale polityczni i potencjalni partnerzy koalicyjni CDU wywierali na tę kwestię znaczną presję. Lewicowa partia Zieloni i centrowcy z FDP zapowiadali, że do żadnej koalicji nie dojdzie, jeśli małżeństwa tej samej płci nie zostaną zalegalizowane. W niedzielnej przemowie Martin Schulz zapewniał, że w każdym rządzie z udziałem jego partii sprawa ta zostanie pozytywnie zakończona. Z liczących się partii tylko Alternatywa dla Niemiec nie poparła legalizacji małżeństw homoseksualnych. Merkel wykluczyła już możliwość koalicji z tą partią.Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii (CSU), siostrzana partia CDU, znana jest z jeszcze bardziej negatywnego podejścia do proponowanych zmian. By wygrać nadchodzące wybory parlamentarne, CDU potrzebuje wsparcia CSU i ich konserwatywnych oraz religijnych wyborców. Anja Neundorf, profesor na Uniwersytecie w Nottingham, uważa, że może się to nie udać, gdyż ostatnia wypowiedź kanclerz Niemiec mogła zniechęcić wielu wyborców przywiązanych do tradycji. „Są znacznie wrażliwsi na tę kwestię i część w dniu wyborów może po prostu zostać w domach” – powiedziała Neundorf.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Bant
Portret użytkownika Bant

Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Nie rozumiem niektorych

Nie rozumiem niektorych katoli. Owszem, przeszkadza mi jak zboczeńce łażą i afiszują swoje zaburzenia seksualne. Jednak nie tylko oni się afiszują ze swoimi przekonaniami. Zobaczcie, jak afiszowali się "wierni" w czasie bożego ciała. Jakieś biadolenie i zawodzenie z głośników, przemarsze na ulicach, zablokowane drogi. Dokladnie tak samo zakłócają spokój. A teraz sami histeryzują, że homosie robią im parady pod oknami Smile

Portret użytkownika inzynier magister

Kanadyjski nadawca publiczny

Kanadyjski nadawca publiczny CBC News zachęca rodziców do pokazywania dzieciom homo-parad. Oglądanie narządów płciowych samcołożników miałoby posłuży jakoby wychowaniu ich „na osoby o otwartych umysłach”. Finansowana z pieniędzy Kanadyjczyków stacja telewizyjna cytuje i chwali wypowiedzi rodziców pokazujących parady homoseksualnej „dumy” dwulatkom i niemowlakom.„Wasze dzieci zobaczą żeńskie i męskie organy płciowe”, pisze Alice Lawlor na portalu Telewizji CNC. „Ujrzą ciała we wszystkich rozmiarach, kształtach i o różnym stopniu niedostatecznego ubioru”, dodaje. Dziennikarka przywołuje też wypowiedź ojca 3-letniego Carsona, zamierzającego pokazać paradę synowi. – To wszystko wpasowuje się w inteligencję emocjonalną i rozwój seksualny mojego syna – mówi. Jego zdaniem „nigdy nie jest za wcześnie, by o tym pomyśleć”. Alice Lawlor podpisała się niejako pod tą wypowiedzią uznając obecność dziecka na obscenicznej paradzie za… doskonały pretekst do interesującej dyskusji. http://www.pch24.pl/kanadyjska-telewizja-publiczna--niech-male-dzieci-ogladaja-homo-nudystow,52614,i.html#ixzz4lSkQWSPa

tu jest opis kanadyjskiego nwo !

http://popotopie.blogspot.com/2017/06/nowi-hitlerowcy-nwo-pozywienie-hitlera_7.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika syriues

I dlatego mniejszosc taka jak

I dlatego mniejszosc taka jak Polska nie moze glosowac w Niemczech ,bo by sie wypowiedziala na nie.

Chrzescijanstwo jest za NIE.Nie dla grzechu.Zboczenia to sa indywidualne rzeczy a malzenstwo,jest tylko i wylacznie mozliwe miedzy kobieta i mezczyzna.Gdyby bylo inaczej planeta by obumarla lub Bog zaplanowalby nie stwarzanie ludzkosci.Po co komu gatunek,ktory bzyka sie niemalze ze wszystkim.Obrzydliwe w samym fakcie.Jest to raczej programowanie ludzkosci,by obrzydzic cala planete po to by wkroczylo cos ciemnego na nia.

 

Portret użytkownika hydraulik

Witam wszystkich.

Witam wszystkich.

W mojej ocenie problem jest sztucznie nadmuchiwany, jest to odwrócenie uwagi od innych problemów.  Podnoszą go politycy, którzy w tej kwestii są bardziej papiescy, niż sam papież. Znam wiele osób homo i żadna z nich nie myśli o małżeństwie (co najwyżej o związku partnerskim), ani o adopcji dzieci. To media i politycy twierdzą, że tak trzeba zrobić. Bo taka moda jest na Zachodzie. Tak samo jak media i politycy twierdzą, że trzeba sprowadzać ciapatych. Inaczej będziemy zacofani. Z obrzydzeniem czasem patrzę na jakiś wywiad z osobami lgbt, które pragną mieć dzieci, czy ubolewają, że nie mogą wziać ślubu. Ludzie, toż to najzwyklejsza ustawka! Media kłamią i nie dajcie sobie wcisnąć, że osoby homo tego pragną (vide: niedawna ustawka z "manifestacją" ciapatych po zamachu w Londynie). Inną sprawą są tzw. parady równości (rzygać mi się chce, gdy niechcący w mediach mignie mi jakiś fragment parady). Tam trafiają dwie najgorsze grupy społeczne - politycy lewicy oraz totalny, nic nie znaczący, kolorowy, półnagi margines osób lgbt. Większość osób homo, a już na pewno wszyscy moi znajomi, w tym i ja, brzydzi się i nie podpisuje się pod tym. Niestety, grupa ta jest zauważalna poprzez swój nienormalny wygląd oraz fakt, że potrafi głośno krzyczeć. Inną kwestią jest fakt, że w paradzie uczestniczy także znaczna część osób, nazwijmy to, normalnie się prezentujących, a media pokazują właśnie tych "odmieńców" i potem statystyczny Polak ma wizję taką: "pedał musi mieć piórka w dupie". Gros osób się przyłącza, no bo bądźmy też modni, proeuropejscy, bądźmy nowocześni albo też: zróbmy władzy na złość. W mojej ocenie jest to celowy działanie, inspirowane i opłacane przez pewnego żyda z zagranicy (nie będę wypowiadał jego nazwiska, gdyż na samą myśl robi mi się niedobrze), gdyż te osoby by na to same nie wpadły, ani nie miały na to pieniędzy, już nie mówiąc o przychylności mediów. Krzyczą to, za co im płacą. Na tej samej zasadzie działa m.in. kod. Raz po raz pojawiają się artykuły, że za naszą wschodnią granicą rozgramiane są nielegalne parady, a ich uczestnicy, jeśli nie są pałowani, to trafiąją do aresztu (co zresztą zawsze z satysfakcją oglądam). Tak właśnie powinno być. To nie rosyjscy, białoruscy czy czeczeńscy homo to wymyślili, a agenci pewnej grupy narodowościowej i ich pieniądze. Podkreślam jeszcze raz: Wszelkie parady, organizacje lgbt powinny być rozwiązane, gdyż sieją ferment wśród obywateli, a całe zamieszanie jest finansowane z zagranicy. Jest to groźne i realne pod wieloma względami (np. ciapaci), gdyż od takich działań i finansowań powstał np. ZSRR. Homoseksualiści byli zawsze, przetrwali w ciszy PRL, to niech sobie żyją cicho i spokojnie i nie wchodzą na łeb społeczeństwu.

Trzeba walczyć o to, by określenie "ty homofobie" nie miało negatywnego znaczenia! Niestety piękne określenia, jak Patriota, Narodowiec czy Antysemita zostały już negatywnie naznaczone i wiele osób boi się wypowiadać, by nie być posądzonym o chociażby faszyzm, czy antysemityzm. W Polsce tego jeszcze nie zauważam, ale na Zachodzie poprzez powyższe, ludzie boją się mówić prawdę - tzw. PPP (piepszona poprawność polityczna). 

Aha, jeszcze jedno: moje łóżko - moja sprawa, wara od niego!

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

A to ciekawe. Jeszcze 200 lat

A to ciekawe. Jeszcze 200 lat temu w szwabii sodomia była karana śmiercią. Normalni zboczeńcy-pedałowie do dziś dnia się ukrywają - robią swoje ale jakoś sami z siebie nie czują potrzeby protestowania afiszowania się itp. To tylko geje-lewusy chodzą na manifestacje, ale im nie wierzcie bo to często zwykli aktorzy co biorą kasę od marksisty Sorosa. Świat idzie do przodu, tz idzie do otchłani piekielnej. Można by się cieszyć z tego, ale mimo wszystko to jest fake, bo ten marsz do piekła jest sponsorowany, normalne ludzie by robili różne życiowe głupoty, ale dobrowolnie w objęcia diabła by nie poszli, o co to to nie. Samo pojęcie iść w objęcia diabła jest szerokie, ja nie mam na myśli katolickich bajeczek wymyślonych przez żydów dla gojów. (Goim = dawca pieniędzy dla żyda.) Pisząc słowa że ''ktoś idzie do piekła'' mam na myśli to, że występuje przeciw Matce Ziemi i Ojcu Niebo - czyli występuje przeciw życiu i naturze, taki człek jest tworem sztucznym w całości zbudowanym na nadużyciu czyli manipulacji fizyczno-duchowej. Życie i Natura = SĄ, nie trzeba ich poprawiać bo są czymś właściwym na swoim miejscu. Tylko ego poprawia i usiłuje modyfikować to czego wcale nie trzeba robić. Sztuczne twory funkcjonują tylko na nadużyciu - tak długo jak ludzkość tego nie pojmie, to ludzkość będzie cierpieć i dostawać wpier**l. Wybór jest prywatną sprawą. Zawsze można rozwijać w sposób naturalny wraz z otaczającym środowiskiem, albo rozwijać się w sposób sztuczny będąc przeciw środowisku. I tyle.

Portret użytkownika Ractaros96

Nie macie innych zdjęć do

Nie macie innych zdjęć do tych artykułów? Pokazujecie ludzi, którzy nie są większością danego środowiska, tylko po to, aby osiągnąć zamierzony efekt. Jestem homoseksualny, ale powyższe zdjęcie mnie odrzuca i obraża. Narzekacie, że środowiska LGBT grają na ludzkich emocjach wykorzystując historie o skrzywdzonych przez nietolerancyjne otoczenie osobach, a robicie dokładnie to samo, tylko w drugą stronę. Oni próbują do siebie przekonać ludzi, a wy próbujecie ich obrzydzić. Oczywiście pokazanie zwykłego człowieka, który ubiorem, ani zachowaniem nie wyróżnia się z tłumu mogłoby wam wręcz zaszkodzić, bo a nuż okaże się, że osoby LGBT wcale nie są aż takie "inne", jak się co po niektórym wydaje.

PS: Aha, w żadnym wypadku nie jestem poprawny politycznie i nie żądam zastosowania nowoczesnej cenzury. Chcę tylko obiektywnego dziennikarstwa i pokazywania rzeczywistości, a nie skrajnych przypadków (mimo, iż te wywołują największe emocje i nabijają największą klikalność i kasę z reklam). Korzystam również z prawa do wyrażania własnej opinii.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

17.09.1939 - 1991 - okres zniewolenia przez okupanta rosyjskiego

Portret użytkownika Art_ur

Wkladanie przez faceta

Wkladanie przez faceta "parówki" drugiemu facetowi w tyłek jest powaznym zaburzeniem psychicznym i nie podlega to innej ocenie. Mechanizm pożądania służy prokreacji i jest naturalnym zachowaniem płci przeciwnych w celu przedłurzenia gatunku, ale przesunięcie obiektu pożądania na tą samą płeć jest zburzeniem tego naturalnego mechanizmu. Jak nauczycie dzieci, że to zboczenie jest dobre, to juz nie wyplenicie tego warunkowania klasycznego z ich muzgów. A resztę sami sobie dopowiedzcie.

Strony

Skomentuj