Niemiecki magazyn przeprasza za niefortunny zwrot pod adresem Putina

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niemiecki magazyn Focus poinformował, że redakcja nie miała zamiaru obrazić prezydenta Rosji Władimira Putina w artykule, który wywołał oburzenie ambasady rosyjskiej w Niemczech. Rosjanie źle odczytali grę słów kalambur słownych, informuje Newsru.com.


W zasadzie to była ironiczna gra słów ze słowem pies” – wyjaśnia Alisa Wagner, reprezentująca Focus i dodała, że słowo „der Hund” w zwrocie „harter Hund” oznacza „twardziel, uparty twardziel” i mógł zostać źle przetłumaczony na język rosyjski.

 

Artykuł, który oburzał rosyjskich dyplomatów, został opublikowany w 37 numerze ww. periodyku w 2017 roku. Na okładce publikacji promowano materiał pn. „50 argumentów przeciwko Merkel".

 

Oczywiście, ona boi się Putina psa, ale nie boi się psa Putina”  (Sie hat Angst vor Putins zwar Hund, aber keine Angst vom Hund Putin)" – napisano w artykule o Merkel. Ambasada Rosyjska w Niemczech zażądała przeprosin od zarządzających magazynem poprzez sieci społecznościowe.

 

Jest to nawiązanie do spotkania Merkel-Putin w 2007 roku, kiedy labrador Putina Koni wszedł do pomieszczenia, w którym odbywały się negocjacje i panią kanclerz przeszedł strach. Okazuje się, że 10 lat temu Merkel została zaatakowana przez agresywnego psa sąsiada podczas wycieczki rowerowej i od tamtej pory boi się tych stworzeń.

 

Potem Putin tłumaczył, że chciał tylko zaprezentować swojego psa i wyjaśnił mediom, że nie wiedział o fobii swojej interlokutorki. Politolog Stanisław Biełkowski w wywiadzie dla ukraińskiej edycji czasopisma Gordon zasugerował, że Putin może rzeczywiście zrobił to w sposób niezamierzony, a obecność labradora Koni na spotkaniu wyjaśnił niekompetencją urzędników rosyjskiej administracji.

 

Tabloid Bild poinformował, że w rzeczywistości Putin wiedział o strachu Merkel do psów rok przed spotkaniem. Doradcy poinformowali go o tym jeszcze przed oficjalnym objęciem stanowiska kanclerza przez Merkel w styczniu 2006 r.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj