Niemiecki ekonomista ostrzega: islam jest wielkim zagrożeniem dla Europy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jonathan Gill/CC BY-NC 2.0

Znany niemiecki ekonomista i polityk, który swoimi poglądami wywołał niejeden skandal, ostrzega przed muzułmańskimi imigrantami i islamem. Thilo Sarrazin powiedział, że islam jest niekompatybilny z naszymi wartościami politycznymi i religijnymi, a niebezpieczeństwo wynika z faktu, że już za kilka dekad, muzułmanie staną się większością w Niemczech.

 

Thilo Sarrazin został zaproszony do programu „Talk in Hangar 7” stacji telewizyjnej ServusTV, gdzie rozmawiał na temat swojej nowej książki pt: „Hostile takeover: how Islam hinders progress and threatens society” (Wrogie przejęcie: jak islam utrudnia postęp i zagraża społeczeństwu). Niemiecki ekonomista zwrócił uwagę, że muzułmanie nie akceptują zachodnich wartości, a co za tym idzie, jako ogół nie chcą się integrować.

 

Thilo Sarrazin powiedział, że muzułmanie wyraźnie odstają od reszty społeczeństwa. Pod względem integracji, przestępczości, edukacji i zaangażowania na rynku pracy wypadają gorzej, w porównaniu do innych grup migracyjnych. Co więcej, społeczność muzułmańska rośnie w Niemczech w bardzo szybkim tempie.

Do czego to wszystko prowadzi? Według Sarrazina, wystarczy spojrzeć na współczesne i historyczne kraje islamskie – nie ma i nigdy nie było takiego, w którym muzułmanie stanowili większość i traktowali mniejszości na równi ze sobą. Dlatego ekonomista ostrzega, że islam stanowi zagrożenie dla Niemiec i prawdopodobnie też dla całej Europy.

 

W 2010 roku, ogromne zamieszanie wywołała jego książka pt: „Deutschland schafft sich ab: Wie wir unser Land aufs Spiel setzen” (Niemcy likwidują się same: Jak wystawiamy nasz kraj na ryzyko). Thilo Sarrazin napisał w niej, że muzułmanie nie tylko tworzą równoległe społeczeństwa i hamują rozwój gospodarczy, ale też wyrządzają nieodwracalne szkody między innymi obniżając iloraz inteligencji ogółu społeczeństwa poprzez mieszające się związki. Ekonomista poniósł bardzo ciężkie konsekwencje, ale jego książka zyskała ogromną popularność i stała się bestsellerem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wrotycz

Ostrzeżenie dla Niemiec

Ostrzeżenie dla Niemiec historia współczesna - Kosowo. * Niemcy przeszły pranie mózgu najpierw w czasach Hitlera gdy czuli się potęgą, po wojnie w strefie zachodniej wyprano im mózgi przez Amerykanów a w strefie wschodniej przez Rosjan, dziś zwykły Niemiec nie wie już kim jest, gdy chce być Niemcem mówi się mu, że jest faszystą, gdy chce być tolerancyjnym Niemcem staje się lewackim komunistą, i jedno i drugie ich zniszczy. Ten plan musiał się powieść bo naród wybrany nigdy nie zapomina swych "krzywd" i jest mściwy jak żaden inny a kolejne kraje wypędzające koczowników ze swych państw dziś zapłacą wysoką cenę. My płacimy inną cenę, nasz kraj upatrzyli sobie do przejęcia w 100%, ustanawiają swoje zasady i swoje prawo, przejmą dekretami i ustawami majątki a nam pozostanie kultywowanie tradycji.

Skomentuj