Niemiecki ekonomista ostrzega: islam jest wielkim zagrożeniem dla Europy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jonathan Gill/CC BY-NC 2.0

Znany niemiecki ekonomista i polityk, który swoimi poglądami wywołał niejeden skandal, ostrzega przed muzułmańskimi imigrantami i islamem. Thilo Sarrazin powiedział, że islam jest niekompatybilny z naszymi wartościami politycznymi i religijnymi, a niebezpieczeństwo wynika z faktu, że już za kilka dekad, muzułmanie staną się większością w Niemczech.

 

Thilo Sarrazin został zaproszony do programu „Talk in Hangar 7” stacji telewizyjnej ServusTV, gdzie rozmawiał na temat swojej nowej książki pt: „Hostile takeover: how Islam hinders progress and threatens society” (Wrogie przejęcie: jak islam utrudnia postęp i zagraża społeczeństwu). Niemiecki ekonomista zwrócił uwagę, że muzułmanie nie akceptują zachodnich wartości, a co za tym idzie, jako ogół nie chcą się integrować.

 

Thilo Sarrazin powiedział, że muzułmanie wyraźnie odstają od reszty społeczeństwa. Pod względem integracji, przestępczości, edukacji i zaangażowania na rynku pracy wypadają gorzej, w porównaniu do innych grup migracyjnych. Co więcej, społeczność muzułmańska rośnie w Niemczech w bardzo szybkim tempie.

Do czego to wszystko prowadzi? Według Sarrazina, wystarczy spojrzeć na współczesne i historyczne kraje islamskie – nie ma i nigdy nie było takiego, w którym muzułmanie stanowili większość i traktowali mniejszości na równi ze sobą. Dlatego ekonomista ostrzega, że islam stanowi zagrożenie dla Niemiec i prawdopodobnie też dla całej Europy.

 

W 2010 roku, ogromne zamieszanie wywołała jego książka pt: „Deutschland schafft sich ab: Wie wir unser Land aufs Spiel setzen” (Niemcy likwidują się same: Jak wystawiamy nasz kraj na ryzyko). Thilo Sarrazin napisał w niej, że muzułmanie nie tylko tworzą równoległe społeczeństwa i hamują rozwój gospodarczy, ale też wyrządzają nieodwracalne szkody między innymi obniżając iloraz inteligencji ogółu społeczeństwa poprzez mieszające się związki. Ekonomista poniósł bardzo ciężkie konsekwencje, ale jego książka zyskała ogromną popularność i stała się bestsellerem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika Tomasz123

Do Fuga.W Koranie jest

Do Fuga.W Koranie jest wzmianki o Jezusie(Isa):" Oto powiedział Bóg: "O Jezusie! Oto Ja powołam ciebie i wyniosę ku Sobie, oczyszczając cię od tych, którzy nie uwierzyli; i umieszczę tych, którzy poszli za tobą, ponad niewiernymi - aż do Dnia Zmartwychwstania" (Koran 3, 55)." "On [Jezus] jest, zaprawdę, zwiastunem Godziny [Sądu]! Nie powątpiewajcie o niej i postępujcie za mną!" (Koran 43, 61)."No cóż ,z tego fragmentu wynika ,że ci ,którzy naśladują Jezusa i "idą za nim" będą ponad "niewiernymi"(fałszywymi chrześcijanami itp.)Ewangelie wchodzą w skład świętych ksiąg islamu, a prawdziwy muzłumanin ma obowiązek opiekować się prawdziwymi chrześcijanami, którzy np. nie popierają kultu wizerunków w jakiejkolwiek postaci(dotyczy to też kultu krzyża).Niestety, prawdziwych muzłumanów są też śladowe ilości.

Portret użytkownika inzynier magister

słyszeliście newsa ?!

słyszeliście newsa ?! prezydent juda od chanuki nie będzie maszerował z "faszystami" w marszu niepodległości !!! Polska prawica oraz Ruch Narodowy powinni zaprosić na marsz organizacje żydowskie, przecież to marsz pokojowy i ludzi kochających Polskę bo Żydzi chyba kochają swoją drugą ojczyznę ?! My ze swej strony powinniśmy się modlić o nawrócenie Żydów judaistycznych na Jezusa Chrystusa, Żydzi judaiustyczni powinni wreszcie zapalać świece ale Jezusowi Chrystusowi prawdziwemu Mesjaszowi i to pod krzyżem ! bo nie ma innego mesjasza żydowskiego rabinów tylko Mesjasz Jezus Chrystus przybity do krzyża na rozkaz sanhedrynu !

„Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału 11 listopada w Marszu Niepodległości organizowanym przez środowiska narodowe”, poinformował w rozmowie z reporterem RMF FM Błażej Spychalski – rzecznik Prezydenta RP.
 http://www.pch24.pl/prezydent-andrzej-duda-nie-wezmie-udzialu-w-marszu-niepodleglosci,63792,i.html#ixzz5VKP4nDUT

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj