Niemiecki ambasador: Wybory w Donbasie mogą się odbyć nawet przy obecności wojsk rosyjskich

Kategorie: 

Źródło: http://www.president.gov.ua

Jak informuje korrespondent.net, według niemieckiego ambasadora na Ukrainie, Ernsta Reichela, przeprowadzenie wyborów na okupowanym terenach Donbasu jest możliwe jeszcze przed wycofaniem się z nich wojsk rosyjskich.

 

 

 

Nie jest wymagane, aby wybory na terenach Donbasu odbywały się tylko wtedy, gdy nie są na nich obecne wojska rosyjskie lub gdy na każdym ratuszu miejskim będzie powiewała ukraińska flaga. Bez zwątpienia trudno nam wyobrazić sobie podtrzymanie lokalnych wyborów bez zapewnienia bezpieczeństwa. Jestem jednak przekonany, że nie jest to niemożliwe, wszystko zależy od ustalonych warunków. Przytaczając przykład historyczny - chociażby ostatnie parlamentarne wybory w NRD, które zastąpiły reżim komunistyczny nową władzą pomimo jego realnych możliwości oraz obecności na terenie kraju Zachodniej Grupy Wojsk Sowieckich. To właśnie wybory doprowadziły do zmiany tej sytuacji" - powiedział ambasador w trakcie wywiadu dla RBC-Ukraine. 

Jego zdaniem, jedynym warunkiem jest utrzymanie europejskiego standardu wyborczego, aby miało to odnieść wymierny sukces i pozwoliło Ukrainie na pokojowe pozbycie się sił rosyjskich ze swojego kraju. 

Niekwestionowanym faktem jest, że wybory muszą odbyć się wedle zasad, które dorównują europejskim standardom. Dlatego właśnie bezpieczeństwo, razem z innymi wymaganiami procesu wyborczego, jest niezbędnym elementem. Każdy polityk ukraiński musi mieć możliwość przeprowadzenia własnej kampanii wyborczej bez strachu. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony - nie będzie można mówić o dotrzymaniu europejskich standardów wyborczych.

Patrząc na aktualne wydarzenia związane z wojną na Ukrainie słowa ambasadora mogą zdawać się oderwane od rzeczywistości. Bo czy naprawdę można mówić o możliwości zapewnienia bezpieczeństwa kampaniom wyborczym w trakcie działań wojennych? Rosja tocząca walkę z Ukrainą nie jest podupadającym ZSRR, które nie było w stanie skutecznie zareagować na rozpad własnego organizmu państwowego, borykając się przy okazji z problemami wewnętrznymi - w tym politycznymi jak i ekonomicznymi. Tak samo Putinowi zbyt daleko do radzieckich przywódców ze schyłkowego okresu zimnej wojny, aby mógł odpuścić.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Dzięki znanemu wszystkim

Dzięki znanemu wszystkim wysoko postawionemu masonowi balcerkowi już niedługo Ukraina będzie najbardziej zadłużonym panstwem na świecie, będzie musiala jak Polska oddać swoje bogactywa naturalne a ludność tak jak w Polsce zostanie niewolnikami wielkichj korporacji które nigdy nie płacą podatków ! Już o to siępostarali enwuowcy z Polski i ukraińcy na garnuszku sorosa ! Na szczęście Trump ogłosił właśnie że nie pozwoli na dalsze okradanie USA przez enwuwskie szumowiny banksterów ! "Główny doradca ds. handlu prezydenta USA,  Peter Navarro oskarżył rząd niemiecki o manipulowanie kursem euro i „wykorzystywanie” innych krajów UE poprzez zaniżanie wartości waluty europejskiej za pośrednictwem EBC. Navarro oskarżył o podobne nieuczciwe praktyki handlowe Japończyków i Chińczyków.Kilka dni temu administracja Trumpa wyznaczyła nowego ambasadora przy UE  - Teda Mallocha -  przeciwnika „jedności europejskiej”. Waszyngton uważa bowiem, że należy powrócić do dwustronnych umów handlowych z poszczególnymi krajami Wspólnoty, a nie negocjować dużych układów np. TTIP z całym blokiem UE zdominowanym przez Niemcy." http://www.pch24.pl/waszyngton-oskarza-niemcy--japonie-i-chiny-o-manipulacje-walutowe--ktorych-ofiara-padly-usa,49349,i.html#ixzz4YBaCbzGt

nowi hitelerowcy NWO ze starymi hitlerowcami niszczyły nie tylko USA ale i Polskę i cały blok wschodni w Europie ! Do tego wprowadzają pod przymusem wojnę cywilizacji masońsko islamskiej z chrześcijanami ! 

Do tego chińskie diabelstwo NWO morduje własnych obywateli i sprzedaje od żywcem zarżniętych ludzi organy dla bogatych enwowców ! "Papieska Akademia Nauk wywołała skandal zapraszając na konferencję transplantologiczną chińską delegację na wysokim szczeblu. Chiny od dawna oskarżane są o handel narządami pobieranymi od więźniów.W 2015 roku Pekin ogłosił nowe prawo, które dopuszcza pobieranie narządów jedynie od dobrowolnych dawców. Prawo miało położyć kres praktyce przymusowego pobierania organów od więźniów. Jednak dane dotyczące liczby dawców i przeszczepów wciąż radykalnie się różnią. Jest więcej operacji niż teoretycznie narządów do przeszczepu.: http://www.pch24.pl/watykan--skandal-z-chinska-delegacja-na-konferencji-o-dawstwie-narzadow-,49345,i.html#ixzz4YBceBoPh

Tematem tym zajmuje się też ks. Jacek Norkowski, prof. Jan Talar. Ogólnie fakty są takie, że większości narządów nie można pobrać od martwych dawców (bo będą już bezużyteczne) więc wymyślono prawną fikcję "śmierci mózgowej", żeby pobierać od żywych. Także większość przeszczepów oznacza morderstwo ! A prezydent Duda chyba niedouczony albo niedoinformowany podpisał ustawę o transplantologii, prawnie zaklepanym morderstwie !!! Dlatego trzeba się zwracać w modlitwie o pomoc do Boga Jezusa Chrystusa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj