Niemiecka prokuratura bada katastrofę smoleńską

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Wiele zamieszania zrobiła niedawno książka znanego niemieckiego dziennikarza śledczego Jurgena Rotha. W publikacji pod tytułem "Tajne akta. Smoleńsk" postawił on hipotezę, że Lech Kaczyński i reszta delegacji na uroczystości katyńskie 10 kwietnia 2010 roku, padli ofiarami zamachu. Niemiecką prokuraturę zainteresował zwłaszcza wątek z którego wynika, ze wie coś o tym BND, czyli wywiad RFN.

 

W umysłach Polaków uważających się za postępowych i inteligentnych (czyli wśród niedomagających umysłowo wyborców partii rządzącej) już dawno utarło się, że zamach smoleński jest przynajmniej tak zabawny jak opowieści śp. Andrzeja Leppera o Klewkach. Jak się okazało ostatnio Polska zapłaciła dwóm przetrzymywanym na Mazurach talibom ponad 200 tysięcy euro. To nie oznacza, że w Smoleńsku doszło do zamachu, ale niewątpliwie skala wyśmiewania nawet samego takiego pomysłu była tu zdumiewająco podobna.

 

Wiadome było, że propagandystom udało się dokonać w naszym kraju stałego podziału. Są ci, którzy wiedzą, że zamachu nie było i w ogóle po co nam wrak, skoro Rosjanie to nasi "druzja", a Kaczyński sam pchał się na jakieś groby to odnalazł swój i na pewno nakłaniał do lądowania pilota, najlepiej po pijaku. Z drugiej strony słyszymy opowieści o śladach materiałów wybuchowych na wraku i pojawiają się kolejne ekspertyzy wskazujące, że stopień dekompozycji kadłuba rządowego Tupolewa jest po prostu zbyt duży, aby był to zwykły wypadek.

 

I jedni i drudzy pozostają na swoich pozycjach nieprzekonani na argumenty strony przeciwnej. Właśnie w taki polsko-polski spór wszedł swoją książką niemiecki dziennikarz, Jurgen Roth. Jej wymowa w zdecydowany sposób wzmacnia wersję zamachową. Głównym dowodem jest rzekomy raport Niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej BND z którego wynika, że zleceniodawcą zamachu miał być ówczesny członek polskiego rządu, a wykonawcą rosyjski generał FSB Jurij D.

 

Roth nie podaje jednak szczegółów gdyż, jak sam mówi "nie jest samobójcą". Stwierdza jednak, że pomysł zamachu pojawił się długo przed katastrofą i nie był bezpośrednio związany z kwestią spacyfikowania polskiego gazu łupkowego lub podpisania skrajnie niekorzystnej umowy gazowej powodującej, że kupujemy gaz od Rosji dużo drożej niż kraje z zachodniej Europy.

 

Niemiecki autor dodał, że Amerykanie od dawna wiedzą co stało się w Smoleńsku, jednak traktują te informacje jako element gry politycznej, swoistą kartę przetargową. Prawda wraz z dowodami pojawi się wtedy, kiedy Stany Zjednoczone uznają to za konieczne. Teraz jeszcze karta smoleńska pozostaje do wykorzystania i Polska nie ma na to najmniejszego wpływu kiedy zostanie ona wyciągnięta.

 

Skutki tego mogą być tragiczne. Wspomniany Jurgen Roth, powołujący się na tajny raport BND stwierdza wprost, że druga taka katastrofa, przy obecnym poziomie napięcia międzynarodowego spowodowałaby wojnę między Polską i Rosją, kto wie czy nie nuklearną.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Łoś Superktoś

Ja uważam że śmierć tylu

Ja uważam że śmierć tylu ludzi na raz... jest podejrzane. oglądam program dokumentalny "katastrofy w przestworzach" i przy awaryjnych lądowaniach piloci nieraz potrafią wykaraskać chociaż kilku żywych, ba nawet większość załogi. a tu... Nie jestem specjalistą. Ale wierzę że piloci są szkoleni i przygotowani do takich sytuacji.
Co więcej w tym programie było o katastrofie sprzed roku (2014) co zaginął na morzu- azja, dokładnie nie pamietam jaki, zresztą teraz mało ważne, chodzi mi o to, że robią na ten temat programy dokumentalne z udziałem specjalistów, a kraj Polska nie otrzymał jeszcze resztek samolotu ani tego wszystkiego co jest zwiazane z katastrofą a minęło troche czasu- 5 lat. I o ile nie zauważyłem wypowiedzi  specjalistów do spraw lotniczych katastrof nie słyszałem w wiadomościach i wgl.  a jakoś te drzewa i wgl mało jasne, nieczytelnie to przekazują, zamiast kawę na ławę wyłożyć. Tak mało fachowe to wszystko, nie mówię że ma byc od razu show z tego, BBC i tak dalej xd, ale bosh... spójrzcie jak rozwiązują te sprawy związane z katastrofami inne kraje- nawet komunistyczne Chiny...........................

Portret użytkownika syriues

To nie moj swiat.Ta cala

To nie moj swiat.Ta cala banda ktora podstawia haka innym i inni jej ,to zabawa ktora trwa od wiekow.
To wlasciwie jest nudne i mdle.
Czemu czlowiek jest az tak destrukcyjny.Po co mu te wladcze instynkty
Chyba jedynie po to by byc celebrytami i nic nie robic
Niech robia na nich inni.Podatnicy.Ich owce.
A te owce same sa jak wilki.
Wiec jaki jest sens tego swiata,w ktorym nie da sie nawet istniec normalnie bez zaklocen
Paranoja goni paranoje,Bogaci ja maja i maja ja biedni

Portret użytkownika pilip

tak, i te samodzielne

tak, i te samodzielne błyskotliwe wstawki admina, ktore mają nadac nutke tragizmu
wojna nuklearna miedzy Polską a Rosją, brawo admin. rzucimy w nich nuklearnymi kamieniami obtoczonymi kupą.

Portret użytkownika MiterMan

jest 10 punktow ktore media

jest 10 punktow ktore media musza stosowac aby nie doszlo do rewolucji w pańswie a co za tym idzie do radykalnych zmian z poprawa horyzontu lepszego jutro a brzmią one następująco:
1. ODWRÓĆ UWAGĘ
Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).
2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.
3. STOPNIUJ ZMIANY
Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.
4. ODWLEKAJ ZMIANY
Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.
5. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA
Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).
6. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI
Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.
7. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI
Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).
8. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM
Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.
9. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY
Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!
10. POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE
Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

Portret użytkownika Fred

Samolocik mogl byc stracony

Samolocik mogl byc stracony wylacznie za wiedza polskich sluzb i ich pryncypalow, inaczej nie da rady, to polska maszyna na polskim lotnisku stacjonujaca, dostep mieli wylacznie polscy technicy, kazdy nieakredytowany obcy od razu byl by zauwazony, postawmy pytanie kto zyskal na tym zamachu a znajdziemy sprawce. Zyskala pewna partia polityczna, zyskal sasiad zza odry bo nie mial kto im podskakiwac w tworzeniu sobie folwarku, zyskal okupant zza oceanu bo plany co do ukrainy juz byly w toku, zyskali starsi w wierze bo placimy na ich emerytury, Tak wiec sitwa ktora opanowala wladze dogadala sie z kilkoma innymi cwaniakami ktorym zalezalo na uleglosci.

Portret użytkownika Zenek ;)

" to polska maszyna na

" to polska maszyna na polskim lotnisku stacjonujaca, dostep mieli wylacznie polscy technicy"

- polska maszyna z amerykańską awioniką (i pluskwami) na polszewickim lotnisku pilnowanym przez nazi z telaviwu z "technikami" po szkoleniach bombowych tamże.... tak jest bliżej prawdy.....

Swoją drogą LUDZIE WIERZĄ IŻ TAM FAKTYCZNIE BYŁA KATASTROFA a co się z nimi stanie jak wypłyną zdjęcia tych "pozabijanych" parchów na wakacjach w telavivie, jak jak się okaże iż to wszystko tylko INSCENIZACJA ZAMACHU.....dla wywołania w Polakach nienawiści do Rosjan bo przecież nikt nie widział by ten samolot FAKTYCZNIE GDZIEKOLWIEK ODLECIAł. A tym bardziej odleciał z DEKLAROWANĄ W MEDIACH zawartością. Mógł polecieć na autopilocie (technologia testowana w USA dawno temu) PUSTY z samymi TRUPAMI (patrz ANGIELSKI zamach na gen Sikorskiego) a komunikację radiową jak i sterowanie samolotem prowadzono zdalnie z ziemi .....

MATRIX to WIRTUALNY świat. Co jeśli i "smoleńśk" był tylko WIRTUALNY, tylko w "gazetach" a ludzie PŁACZĄ nad trupami jakich NIE MA..... ? Że jest tylko teatrzyk "zapłakanych" nazioli.... dla gojów.....

Portret użytkownika ARTUR

Tam nie było ofiar gdyż

Tam nie było ofiar gdyż wszystkich zamordowano w Polsce , strzały zostały oddane do załogi Tupolewa który miał się rozbić aby upozorować katastrofę . Po takim rozbiciu samolotu z pełnymi zbiornikami paliwa ściółka byłaby wypalona do gołej ziemi a aluminium nadtopione , ofiary miałyby opalone częci ciał a jak widzieliśmy na zdjęciach w internecie były jedynie rozerwane poprzez zrzucenie z dużej wysokości .

Portret użytkownika Has$

Taaa.....polski polityk,

Taaa.....polski polityk, choćby agent ruski, zamawia zamach, a ruskie posłusznie go wykonują ......taaa.....idę szukać sreberek żeby świstakowi pomóc ....
Widziałbym tu wychodzenie Kaczki przed szereg i zagrozenie dla nowych projektów geopolitycznych jakie sobie władcy świata wymyślili, w których to Polska silna polityką jagiellońską nie była potrzebna .... a taką Kaczka prowadziła. Stąd moim zdaniem odstrzał poza sezonem Wink

Strony

Skomentuj