Niemiecka policja zatrzymała sześciu islamistów, którzy planowali atak na jarmark bożonarodzeniowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Policja antyterrorystyczna aresztowała sześciu bojowników ISIS, którzy prawdopodobnie planowali atak na bożonarodzeniowy jarmark w Niemczech. W zorganizowanej akcji policyjnej na terenie kilku miast brało udział 500 funkcjonariuszy.

 

Zatrzymań dokonano w Kassel, Hanowerze, Essen i Lipsku. Według doniesień, naloty zostały przeprowadzone w ośmiu różnych lokalizacjach po tym, jak policja otrzymała niepokojące informacje od innych uchodźców. Telefony komórkowe, laptopy, karty SIM i inne przedmioty zostały przejęte przez policję, lecz nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych.

 

Zatrzymane osoby są podejrzane o planowanie ataku terrorystycznego na jarmark bożonarodzeniowy, który ma odbyć się w północno-zachodnich Niemczech. Terroryści planowali użyć broni palnej oraz materiałów wybuchowych.

 

Sześciu podejrzanych zidentyfikowano jako obywateli Syrii w wieku od 20 do 28 lat, którzy przybyli do Niemiec jako osoby ubiegające się o azyl w okresie od grudnia 2014 r., do września 2015 r. Mężczyźni, którzy mogą mieć związki z ISIS są oskarżeni o planowanie zamachu terrorystycznego na 19 grudnia - jest to rocznica ataku na bożonarodzeniowy targ w Berlinie, gdy islamista Anis Amri wjechał ciężarówką w tłum ludzi zabijając 12 osób i raniąc 56.

Europejskie miasta pozostają w stanie wysokiej gotowości na rok po tragicznych wydarzeniach z Berlina. Lokalne władze w całej Europie zwiększyły poziom bezpieczeństwa na popularnych jarmarkach. W samej Wielkiej Brytanii uzbrojeni policjanci patrolują centra miast, a organizatorzy zainstalowali betonowe pachołki i metalowe barierki, aby uniemożliwić wjazd pojazdów na miejsca zamknięte dla ruchu samochodowego. Pracownicy jarmarków przeszli szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, a odwiedzający mogą spodziewać się dodatkowych kontroli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj