Niemieccy naukowcy opracowali nowe biopaliwo

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Opracowano nowy sposób oczyszczania biopaliwa, który może być stosowany w standardowych silnikach Diesla. Biopaliwo jest wykonane z substancji roślinnych i może stać się bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą wobec paliwa wytwarzanego z ropy naftowej.

 

Kraje Unii Europejskiej są zobowiązane do zwiększenia udziału biopaliw w transporcie drogowym. Rządy krajów starają się stopniowo nakłaniać zarówno konsumentów, jak i producentów do bardziej ekologicznych środków, jednak problemem staje się skład molekularny paliw konwencjonalnych oraz biopaliw. Ich mieszanie może często prowadzić do poważnych problemów z silnikiem.Obecnie stosuje się pierwszą generację biopaliw, które są produkowane z roślin uprawnych: zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych, rzepaku, trzciny cukrowej czy oleju palmowego. Biopaliwa drugiej generacji, które mają w niedalekiej przyszłości wejść na rynek, są produkowane z celulozowych odpadów organicznych, na przykład słomy.

 

Nowe biopaliwa mogą być dodawane do paliw konwencjonalnych, ponieważ nie różnią się już temperaturą wrzenia. Naukowcy z Niemiec znaleźli sposób na przekształcanie chemikaliów pochodzących z roślin na biopaliwa, które spełniają wszystkie normy ustanowione przez Europejski Komitet Normalizacyjny, w sprawie paliw handlowych wytwarzanych w Unii Europejskiej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj