Niemcy znowu gazują ludzi oraz zwierzęta, tym razem spalinami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firmy Volkswagen, BMW i Daimler spotkały się z gigantyczną krytyką po ujawnieniu informacji o tym, że finansowały one eksperymenty, w których małpy, a nawet ludzie wdychali spaliny z silników Diesla. W sumie do kontrowersyjnych testów zmuszono 10 makaków i skłoniono do nich 25 zdrowych ludzi.  

Eksperymenty zostały zlecone przez Europejską Grupę Badawczą ds. Środowiska i Zdrowia w Sektorze Transportowym, organizację finansowaną przez Volkswagena, Daimlera i BMW. Media uznają, że eksperymenty te zostały sfinansowane po to, aby zakwestionować decyzję Światowej Organizacji Zdrowia, która uznała spaliny silników wysokoprężnych za czynnik rakotwórczy. Co gorsza, wyniki zostały celowo sfałszowane, aby pasowały niemieckim koncernom samochodowym. 

W ciągu zaledwie kilku dni opinia na temat niemieckich gigantów motoryzacji zmieniła się o 180 stopni. Szczególnie oberwało się Volkswagenowi, a Daimler i BMW próbowały zdystansować się do całej sytuacji, twierdząc, że ich samochody nie były angażowane w eksperymenty. W międzyczasie Volkswagen opublikował oficjalne, przepraszające oświadczenie:

„Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i korporacyjnej i bardzo poważnie podchodzimy do krytyki dotyczącej naszego badania. Wiemy, że metody naukowe stosowane przez EUGT były niewłaściwe i szczerze za to przepraszamy”.

Politycy, ekolodzy i grupy obrońców praw zwierząt wyjątkowo potępili działania koncernów. Głos zabrały między innymi PETA, a nawet kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Coraz więcej krajów zakazuje sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi. Być może porażka w eksperymentach Volkswagena jeszcze bardziej przyspieszy ten proces.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika KKE

Jak słyszę w reklamie Opla

Jak słyszę w reklamie Opla "niemiecka technologia", to automatycznie kojarzy  mi się IG Farben i Cyklon B - trzeba uważać z eksponowaniem zarozumialstwa narodowego. Polecam film krótkometrażowy z 1961 r. J. Morgensterna z T. Łomnickim "Ambulans".

Portret użytkownika J

No my to nie przejdziemy na

No my to nie przejdziemy na pojazdy elektryczne bo nie czerpiemy energii z ziemi jak Islandia czy Norwegia. Energię czerpiemy z wungla, jak za czasów maszyny parowej.  Można produkować jedynie samochody na gaz, ewentualnie znaleźć zagarnięte dziesiątki lat temu plany silników ludzi, którzy umarli w niejasnych okolicznościach... ale człowiek jest zły z natury i woli patrzeć jak ziemia wędzi sie żywcem w dymie niż żeby stracił tak ogromne zyski. Ewentualnie, to gad jest zły ale przybrał aspekty człowiecze by zwodzić ludzi, bo człowiek jest uległy, słaby emocjonalnie i strachliwy.
.

Portret użytkownika CzarnyOlo

A można wg. Wyliczeń ogrzać

A można wg. Wyliczeń ogrzać Europę korzystając z odwiertów już istniejących powstałych w prl. GEOTERMIA oparta o gorące skały o stałej temperaturze a nie jak w przypadku Islandii gdzie występują spore wahania temperatury źródła co przekłada się na spadki jej konwersji.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ciągnie wilka do lasu, a lisa

Ciągnie wilka do lasu, a lisa do kurnika. Dobry tekst i dobre porównanie. Dzięki. Hitlery chyba nie są zdolne do normalnych relacji. Zawsze skrajni, tacy naj. Najwięcej mają uchodźców, najbogatsi nadludzie, najmądrzejsi i chyba najbardziej bezduszni zboczeni cwele na tym świecie.

PS To co się wyrabia na świecie dla mnie jest jak oglądanie jakiegoś chorego filmu. Komedii pomyłek z udziałem w głównej roli szalonych zbrodniarzy pokroju dr. mengele. Dlaczego tak myślę? To można łatwo umotywować. Hitlery mordy mają zawsze pełne frazesów o demokracji, wartościach, pomocy - ale swoje bestialstwa na boku bez przerwy knują.

Portret użytkownika lommo

To nie jest tym razem. Bo

To nie jest tym razem. Bo gazowanie spalinami to żadna nowa technologia. Przecież i Treblince były też samochody ciężarowe z dokładnie uszczelnioną budą w których wylot rury wydechowej kończył się w budzie i ... . W Chełmie nad Nerem nie było stacjonarnych komór lecz tylko takie mobilne, nie wiele mniej wydajne ... .

Portret użytkownika magi74

Hm. No nie wiem. Czy to nie

Hm. No nie wiem. Czy to nie kolejny sposob na zarobienie grubego szmalu? Zacznie sie elektryka no czas juz wprowadzic cos innego. Nasze staruchy odejda w odstawke i bedziemy zmuszeni albo lazic „z buta“ ale wziac kolejny kredyt na elektryczne auto. Cos mi smierdzi w tym wszystkim.

Portret użytkownika euklides

Niestety jak rząd i całe

Niestety jak rząd i całe społeczeństwo okradają przedsiębiorczych Polaków, to kto ma produkować polskie auta elektryczne? Urzędnicy? Z tym wektorem zmian, którego doświadczamy będzie tylko coraz gorzej.

Portret użytkownika figa

Euklidesie , gorzkie ,

Euklidesie , gorzkie , prawdziwe słowa . I tak będzie jak mówisz , bo dopoki niszczy sie mały biznes , będzie wielkie gówno w tym kraju , a nie rozwój .urzedasy rozpieprzą wszystko , co dobre i mądre .A wtedy glodny naród przyjdzie po nich . Wszystkie potęgi opate na przemocy [email protected]ły sie ! kwestia czasu .

Skomentuj