Niemcy zbudują elektryczny samolot do komunikacji regionalnej

Kategorie: 

Źródło: Scylax

Niemieckie firmy działające w branży lotniczej, Elektra Solar i EADCO stworzyły konsorcjum, pod nazwą Scylax którego celem jest stworzenie dziesięciomiejscowego elektrycznego samolotu, zdolnego do obsługi lotów regionalnych o zasięgu do 600 km.

 

Jednym z kierunków rozwoju współczesnego lotnictwa są samoloty elektryczne. Pierwsze takie prototypy już powstają. Uważa się, że samolot całkowicie elektryczny będzie znacznie tańszy w eksploatacji niż tradycyjny, a jego utrzymanie będzie łatwiejsze.

 

Niemiecki samolot elektryczny otrzyma dwa silniki elektryczne i akumulatory, które pozwolą przelecieć nawet do 300 kilometrów. W kwestii zasięgu konsorcjum wierzy w rozwój technologii baterii akumulatorowych. Zakładają oni, że w ciągu ośmiu lat uda się zwiększyć zasięg prototypu do 600 kilometrów.

Według obecnego planu elektryczny samolot zostanie zbudowany w ciągu trzech lat, po czym niemiecka linia lotnicza FLN Frisia Luftverkehr, jeden z mniejszościowych inwestorów w konsorcjum Scylax, rozpocznie oblatywanie i testy. Europejska certyfikacja nowych samolotów planowana jest na lata 2027-2028.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Klemens

Janusz Korwin-Mikke udzielił

Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu telewizji internetowej wRealu24.pl. Przyznał tam, że jest "opcją prorosyjską" i że jest naturalne iż "prawica jest prorosyjska". Wezwał też do postawienia Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu za psucie relacji z Rosją. 

"Jarosław Kaczyński za to, że obraża Rosję, że jątrzy stosunki z Rosją, powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu. Naszym zagrożeniem w tej chwili jest Ukraina, gdzie mamy banderowców. Oni na razie mają tam poparcie niezbyt wysokie, ale przypominam, że wyższe niż Adolf Hitler na trzy lata przed dojściem do władzy. Ci banderowcy domagają się a to Zasania, a to Przemyśla, a to Łemkowyny, a to Chełma. Jeżeli mamy tutaj potencjalnego wroga, to musimy mieć dobre stosunki z wrogiem naszego wroga, czyli z Rosją. Kto zraża sobie Rosję, ten naraża Polskę. To jest zbrodnia. To co robisz, Jarek, to jest zbrodnia. Za to, mam nadzieję, odpowiesz" - powiedział Korwin-Mikke.

Skomentuj