Niemcy zawieszają zgodę na Nord Stream 2. Ceny gazu znowu gwałtownie rosną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ceny gazu ziemnego w Europie ponownie wzrosły we wtorek 16 listopada 2021 roku. Przyczyną wzrostów cen, jest niedawna decyzja niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci (Bundesnetzagentur), która zawiesiła proces certyfikacji rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Gazociąg, został ukończony we wrześniu 2021 roku.

 

Ponieważ około 40% gazu ziemnego w UE pochodzi z Rosji, wiodący handlowcy energii ostrzegają przed ryzykiem wystąpienia przerw w dostawach prądu w Europie w przypadku chłodnej zimy. W wydanym dziś oświadczeniu, Bundesnetzagentur ogłosiło że certyfikacja operatora gazociągu Nord Stream 2, byłaby możliwa tylko wtedy, gdyby operator został zorganizowany w formie prawnej zgodnej z niemieckim prawem.


Procedura certyfikacji pozostanie zawieszona do czasu przeniesienia głównych aktywów i zasobów ludzkich do spółki zależnej, a Bundesnetzagentur będzie w stanie sprawdzić, czy dokumentacja złożona przez spółkę jest kompletna. Po ogłoszeniu tej decyzji, ceny kontraktów terminowych na gaz, wzrosły o 10%, potęgując biednienie przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.


Decyzja niemieckich władz zapadła w czasie narastającego napięcia między Unią Europejską, a Rosją. Mowa tu zarówno o napięciach na Ukrainie, jak i kryzysie migracyjnym na granicy białorusko-polskiej. Wiele wskazuje na to, że Nord Stream2 jest traktowany jako karta przetargowa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika KonradZ

Po rozmowie angeli z

Po rozmowie angeli z łukaszenką czy putinem? (Specjalnie pisze z małej lotery imiona bo ich nie szanuje) To juz jest farsa. Powstrzykujcie sobie kolejne dawki żeby być bardziej otępiałymi . Dla mnie idealnie. Niech podnoszą ceny wszystkiego! zakaża paleniem węglem, zakazem kupowania aut spalinowych i jedzeniem mięsa. Słabi padną pierwsi.

Portret użytkownika inzynier magister

przez chwilkę włączyłem TVN

przez chwilkę włączyłem TVN 24 całą dobę manipulacja i nagle zacząłem oglądać film sensacyjny dokumentalny o przekrętach Morawieckiego ! był dobrze nakręcony ! ujawniają jakieś malutkie przekręciki Morawieckiego i jego koleów i robią z nich wielką aferę ! widać że jadą na całego i niczego się nie boją ! mają za sobą amerykańskie służby NWO ! straszne czasy nadeszły ! Cała nadzieja w Jezusie Chrystusie bo będzie z nami słabo jak dalej będą takie terrorystyczne telewizyjne agencje w Polsce manipulować mózgami Polaków ! Niech nas ochrania Jezus Chrystus i Jego Ojciec Bóg Wszechmogący Jehowa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Sio

Magister - jezus i jego

Magister - jezus i jego spłodziciel już nie raz pokazali gdzie mają Polskę. Przed faszystami obronili nas komunistyczne świnie ze wschodu - czy to Bóg dla ciebie?
Świat jest taki jaki jest i każdy chce każdego wydymać nawet w imię boże.
Ja na tacę nie daję i nie dam. Pierwsza zasada - nie dać się wydymać. Ale jak na czele Polski są same ku...sy, które nic innego nie potrafią jak dymać swój własny naród to myślisz że inne państwa tego nie zrobią tu? kto ma tu nas bronić?
Chrześcijaństwo zostało stworzone i te pismowe banialuki aby wydymać tzw pogan a rzym temu komuś pomógł. Wiara w jezusów i mahometów wstrzymuje rozwój ale nie bogów tylko tych, którzy z góry są skazani na niewolnictwo. Módl się i pracuj i płać jak najwięcej darowizn czyli podatków i ubezpieczeń

Portret użytkownika malina

Wniosek pierwszy: Kaczor

Wniosek pierwszy: Kaczor jednak miał rację żeby zdelegalizować TVN.  Co innego swoboda informacji a co innego dywersja wewnątrz kraju gospodarza.

Drugi: Jehowa nie jest Ojcem Jezusa przynajmniej  mnie ze słabą znajomością Biblii nic takiego nie wiadomo.  Jeżeli jest gdzieś cytat w Nowym Testamencie: <Ojciec mój Jehowa>  to proszę o wskazanie, uzupełnię swoją wiedzę.  W przeciwnym razie proszę  o nierozpowszwechnianie  tutaj sekciarstwa bo są od tego inne miejsca i jest ich wystarczająco dużo.

Trzeci wniosek: wszyscy łżą i manipulują jak  oszalałe psy i nikomu nie można  już wierzyć. Dla mnie to znak czasów ostatecznych, ten upadek i degeneracja.

Portret użytkownika syriues

No widać wyraźnie, że chca

No widać wyraźnie, że chca znow Polske z dwoch stron zaatakować ekonomicznie.ue juz właściwie to nie istnieje. A Rosja nic na tym nie straci, za to usa woli powiedzieć Niemcom aby nie itwierali kurka.to ekonomiczna wojna,znow chca dymac nas z 3 stron .

Portret użytkownika Premium

Bo cały świat kręci się wokół

Bo cały świat kręci się wokół Polski, Wymyślona pandemia też pewnie przez Polske, wszyscy chcą wydymać Polske bo my pępkiem świata jesteśmy, jesteśmy Ekonomiczną światową potęgą wszyscy nam zazdroszczą naszego bogactwa, przestań czytać tych Strasznych-Trolli i innych bezmózgów. 

Strony

Skomentuj