Niemcy zaprezentowali prototyp latającego samochodu

Kategorie: 

Źródło: www.carplane.com
Ostatnio coraz częściej mówi się o pracach nad projektami, które połączą samoloty i samochody w całość. Obecnie kilka firm rywalizuje między sobą o to kto jako pierwszy wprowadzi na rynek pierwsze latające samochody.

 

W dniach 15-18 kwietnia podczas wydarzenia Aero Friedrichshafen zaprezentowano niemal ukończony prototyp latającego samochodu Carplane. Firma pracująca nad tym projektem pochodzi z Dolnej Saksonii i otrzymuje wspracie w postaci funduszy z Unii Europejskiej. Maszyna będzie gotowa do lotów testowych już za kilka miesięcy.

Latający samochód zostanie określony jako bardzo lekki samolot (VLA), więc użytkownicy będą potrzebowali licencję pilota prywatnego. Jego masa wynosi prawie 800 kg. Jego prędkość maksymalna przy poruszaniu się na lądzie wynosi 176 km/h, natomiast w powietrzu - ponad 200 km/h. Jednak maszyna nie pojawi się na rynku wcześniej niż przed 2018 rokiem.

 

Zdecydowanym liderem w pracach nad latającymi samochodami jest firma Aeromobil. Ich projekt jest na tyle zaawansowany aby mógł pojawić się w sklepach już w 2017 roku. Choć latający samochód Aeromobil 3.0 może na początku kosztować nawet kilkaset tysięcy euro, jego cena z czasem zmaleje a co najważniejsze, certyfikat pilota nie będzie wymagany.

 

 

Źródła:

http://www.carplane.com/

http://m.aviationweek.com/technology/carplane-roadable-aircraft-designed-drivability

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bogdan4957

I dla kogo to niby mają

I dla kogo to niby mają produkować.Dla goja? Kto będzie z tego korzystał z przeciętnych pracujących lub nie pracujących ludzi,których jest ogrom.Może nasi wielebni przywódcy rządowi? Na pewno nie.Oni za naszą kasę bujają się w obłokach nie na takim syfie.Chelikopter już bardzo dawno skonstruowano.Czy stać na niego przeciętnego zjadacza chleba.A nawet gdyby było stać,to czy pozwolili by mu na tym latać? Chyba po ziemi i to nie za bardzo z obawy przed możliwym militarnym zastosowaniem przez goja wobec władzy.A co dopiero samochód i samolot w jednym.Dla mnie to czysty idiotyzm,pranie pieniędzy albo oszustwa finansowe w postaci defraudacji pieniędzy itp.Rynek się kręci,w przeciwieństwie do rynku polskiego.

asenizator

Portret użytkownika To nie ważne

"Militarnym zastosowaniem" VW

"Militarnym zastosowaniem" VW Golf leż możesz zastosować militarnie. Już tłumaczę; w dachu wycinasz otwór na ganerkę PK, MH2B, co tam chcesz, a pozostali koledzy wystawiają przez okna broń krótką, i taka osiedlowa mafia trzewi szeregi wroga.

Portret użytkownika Tata Buki

To latadło już większość osób

To latadło już większość osób widziało, niby nowość ale przestarzałe technologie napędu, odstające stateczniki, śmigła i sporo wachy chla itd.. Wszystko to wygląda jak samochód wędkarza co z bagażnika wędki wystają :D. Wymaga to pewnie licencji pilota i rozpędu jak typowy samolot, co w zatłoczonym mieście jest nie realne. Te w postaci heli jeszcze ujdą w mieście ale wyglądają tragicznie. Ale niech próbują, bo od czegoś trzeba zacząć Smile
Ja czekam aż pojawi się takie coś co uniesie się po cichu do góry, wejdzie w tzw korytarz powietrzny i za pomocą autopilota przewiezie moją d..ę z miejsca A do punktu B. Napęd antygrawitacyjny oczywiście, lub podobny zasilany free energy. Kończąc trasę sam wyjdzie z korytarza i doleci sam lub ja nim pokieruję na parking. Podczas przelotu z Ameryki do Polski bym sobie mógł odwrócić fotel i rozmawiać z osobami typu pasażer, oglądać coś fajnego lub pisać sobie komentarze na ZNZ z ludźmi o technologiach i innych ważnych rzeczach dla ludzkości Smile
 
 

Portret użytkownika Zenek ;)

W 56 roku żyd Berman nakazał

W 56 roku żyd Berman nakazał swoim rodakom, w tym towarzyszom ubekom co to AKowców katowali, by jak tylko Polska dorobi się jakiegoś patentu, zwłaszcza klasy międzynarodowej, to zaraz zmasowaną propagandą swoich mediów wymuszać jego sprzedaż za granicę. Najlepiej swojakom za psie pieniądze .... I tak jesteśmy od lat rolowani przez beznapletkowych urzędników na "wynalazczość" bo czego nie ukradną krety w Urzędzie Patentowym to zaraz sprzedadzą "oficjalne czynniki" bo przecież dla nich "polskość to nienormalność".... A jak i tym nie wyjdzie machloja to WSIoki na "bezpieczeństwo narodowe" skonfiskują i wywiozą do bratniego iSSraela jak ten patent Łagiewki.... by dać szanse "słupowi z hardvardu" na opatentowanie "swojego rozwiązania" zerżniętego kropla w krople z polskiego. Nie wpominając już o wielu wynalazcach ginących tajemniczą śmiercią chile po pochwaleniu się na branżowym portalu swoim odkryciem ... z też "przypadkowo" ginącym prototypami, notatkami, ...

Portret użytkownika bogdan4957

Drodzy uczestnicy

Drodzy uczestnicy forum.Polska ma być,przede wszystkim nie uzbrojona,bez przemysłu,bez wartości twórczych typu wynalazki i osiągnięcia w dziedzinie nauki,skłocona,ludzie muszą mieć zajęcie w poszukiwaniu pracy aby w ogóle przetrwać,przeciętny Polak musi być karmiony śmieciami typu GMO i to nie zawsze do syta,musi zawsze żyć w konflikcie z ustanowionym przez okupantów prawem,ustawami,dekretami i innymi chu***i a które stworzyli sobie dla własnego bezpieczeństwa i reelekcji u sterów władzy.A tak najlepiej jakby nas w ogóle nie było,bo kiedyś mogą się wkur**ć,ale niestety ktoś na nich musi jeb*ć żeby mieli co żreć za okupację nad nami.

asenizator

Portret użytkownika SurvivorMan

Tego typu wynalazki potrzebne

Tego typu wynalazki potrzebne są jak drzwi w lesie... Niepraktyczne kosztowne zabawki, z których na końcu skorzysta garstka krezusów będących miłośnikami latania!
Lepiej by inżynierowie uczynili gdyby dalej rozwijali technologię zasilaną z niewyczerpalnych i darmowych źródeł energii... A no tak... Zapomniałem... Te projekty torpeduje mafia przemysłu naftowego, która osrana jest że mogłoby to uszczuplić ich wielkie grube sakiewki...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak dla mnie jedyny sensowny

Jak dla mnie jedyny sensowny model samochodu latającego, to taki, który zamienia się w helikopter przy przejściu na opcję latania. Tylko takie rozwiązanie pozwala wystartować i wylądować na dowolnym miejscu i niepotrzebny jest żaden pas startowy. Poza tym łatwiej jest manewrować helikopterem i ma on większą zwrotność niż takie pseudosamolociki. To tutaj to totalne pomyłki i szczyt niefunkcjonalności za kolosalne pieniądze.

Strony

Skomentuj