Niemcy zapowiadają gotowość do przyjęcia bojowników ISIS. Czy czas na wyjście Polski z Schengen?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Niemiecki rząd ogłosił, że przyjmie dżihadystów, którzy opuścili kraj, by walczyć dla Państwa Islamskiego. Urzędnicy uważają, że niemieccy ekstremiści mają "fundamentalne prawo do powrotu do ojczyzny" i nikt nie może im tego zabronić.

Rząd Niemiec wydał oświadczenie, w którym zakomunikowano, że państwo przyjmie z powrotem Niemców, podejrzanych o współpracę z Państwem Islamskim. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych zaznaczył, że wszyscy obywatele, również ci podejrzani o powiązania z terrorystami, mają fundamentalne prawo do powrotu.

 

Na przestrzeni ostatnich trzech lat Niemcy otworzyły granice dla ponad miliona osób, ubiegających się o azyl, co jest zdecydowanie najwyższym wynikiem spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Według danych niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych, większość imigrantów pochodzi z regionów ogarniętych wojną, takich jak Syria czy Afganistan. Działania państwa doprowadziły do kryzysu migracyjnego, lecz kanclerz Angela Merkel nie widzi problemu w prowadzeniu polityki otwartych drzwi.

Merkel odpowiadała na krytykę, argumentując swoją politykę koniecznością obsadzenia wielu miejsc pracy, ponieważ niemieckie społeczeństwo starzeje się i zaczyna w nim brakować siły roboczej. Kanclerz zaznaczała, że państwo nadal będzie polegać na "zagranicznych specjalistach". Problem polega jednak na tym, że uchodźców z Syrii trudno uznać za fachowców chętnych do pracy.

 

Polityka migracyjna Angeli Merkel spowodowała wiele masowych protestów w całych Niemczech, m.in. w Chemnitz, gdzie mężczyzna został ugodzony nożem przez dwójkę uchodźców z Syrii i Iraku. Niedawno kanclerz Niemiec ogłosiła, że w 2021 roku przestanie pełnić swoje stanowisko, ale czas na świętowanie jeszcze nie nadszedł, ponieważ tożsamość następcy pozostaje zagadką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Do upilnowania jednego

Do upilnowania jednego takiego gagatka  trzeba wyznaczyc co najmnie 10 - policjantów w ciągłym nadzorze , co nieraz może oznaczać 30 - tu na dobe . Zapewne będa ich pilnować islamscy pobratymcy , których ostatnio przyjmują w Niemczech do policji .   A to się tam zrobi ciekawo i strasznie !.

Portret użytkownika mirmił

Samo zamknięcie granic

Samo zamknięcie granic niczego nie zmieni bo aby zło i głupota zwyciężyły wystarczy nic nie robić .. Do głupców i kretynów trzeba strzelać ! Bo jak się chce mieć ładny i zadbany ogródek to trzeba wyrywać chwasty ! I gdyby zamysł Piłsudskiego o wojnie prewencyjnej na zachodzie zyskał przed laty posłuch to potem nie byłoby tylu problemów.. 

Portret użytkownika Czarownik

No co Ty ?

No co Ty ?

To jest bardzo proste. Nie chodzic so zachodnich sklepow i BASTA ! Nie kupowac zachodniego badziewia, nie jezdzic zachodnimi samochodami. Kupowac tylko polskie komputery i telewizory, srac na eurony ! Proste Jak BYK nasral.

Strony

Skomentuj