Niemcy zapowiadają gotowość do przyjęcia bojowników ISIS. Czy czas na wyjście Polski z Schengen?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Niemiecki rząd ogłosił, że przyjmie dżihadystów, którzy opuścili kraj, by walczyć dla Państwa Islamskiego. Urzędnicy uważają, że niemieccy ekstremiści mają "fundamentalne prawo do powrotu do ojczyzny" i nikt nie może im tego zabronić.

Rząd Niemiec wydał oświadczenie, w którym zakomunikowano, że państwo przyjmie z powrotem Niemców, podejrzanych o współpracę z Państwem Islamskim. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych zaznaczył, że wszyscy obywatele, również ci podejrzani o powiązania z terrorystami, mają fundamentalne prawo do powrotu.

 

Na przestrzeni ostatnich trzech lat Niemcy otworzyły granice dla ponad miliona osób, ubiegających się o azyl, co jest zdecydowanie najwyższym wynikiem spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Według danych niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych, większość imigrantów pochodzi z regionów ogarniętych wojną, takich jak Syria czy Afganistan. Działania państwa doprowadziły do kryzysu migracyjnego, lecz kanclerz Angela Merkel nie widzi problemu w prowadzeniu polityki otwartych drzwi.

Merkel odpowiadała na krytykę, argumentując swoją politykę koniecznością obsadzenia wielu miejsc pracy, ponieważ niemieckie społeczeństwo starzeje się i zaczyna w nim brakować siły roboczej. Kanclerz zaznaczała, że państwo nadal będzie polegać na "zagranicznych specjalistach". Problem polega jednak na tym, że uchodźców z Syrii trudno uznać za fachowców chętnych do pracy.

 

Polityka migracyjna Angeli Merkel spowodowała wiele masowych protestów w całych Niemczech, m.in. w Chemnitz, gdzie mężczyzna został ugodzony nożem przez dwójkę uchodźców z Syrii i Iraku. Niedawno kanclerz Niemiec ogłosiła, że w 2021 roku przestanie pełnić swoje stanowisko, ale czas na świętowanie jeszcze nie nadszedł, ponieważ tożsamość następcy pozostaje zagadką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Do upilnowania jednego

Do upilnowania jednego takiego gagatka  trzeba wyznaczyc co najmnie 10 - policjantów w ciągłym nadzorze , co nieraz może oznaczać 30 - tu na dobe . Zapewne będa ich pilnować islamscy pobratymcy , których ostatnio przyjmują w Niemczech do policji .   A to się tam zrobi ciekawo i strasznie !.

Portret użytkownika mirmił

Samo zamknięcie granic

Samo zamknięcie granic niczego nie zmieni bo aby zło i głupota zwyciężyły wystarczy nic nie robić .. Do głupców i kretynów trzeba strzelać ! Bo jak się chce mieć ładny i zadbany ogródek to trzeba wyrywać chwasty ! I gdyby zamysł Piłsudskiego o wojnie prewencyjnej na zachodzie zyskał przed laty posłuch to potem nie byłoby tylu problemów.. 

Portret użytkownika Czarownik

No co Ty ?

No co Ty ?

To jest bardzo proste. Nie chodzic so zachodnich sklepow i BASTA ! Nie kupowac zachodniego badziewia, nie jezdzic zachodnimi samochodami. Kupowac tylko polskie komputery i telewizory, srac na eurony ! Proste Jak BYK nasral.

Portret użytkownika ShK

Nie bez przyczyny Niemcy

Nie bez przyczyny Niemcy przyjmują młodych imigrantów którzy są zaprawieni w sprawach wojskowych. Obstawiam, że za jakiś czas dadzą każdemu po kałachu i niech idą na wschód bo co wezmą to ich - jeśli kraje drugiej i trzeciej kategorii będą się sprzeciwiać decyzją Berlina.

Jest to budowanie armii minimalnym kosztem.

Portret użytkownika hyh

Tutaj nie chodzi o budowanie

Tutaj nie chodzi o budowanie armii niemieckiej ale o pozbycie sie za jednym razem imigrantow - kierunek Warszawa.

Wtedy dopiero Niemcy beda budowac prawdziwa silna armie. A co imigranci zagrabia to bedzie juz ich.

Byc moze bedzie krzewiony wsrod Polakow ISLAM a tutaj juz Polacy sie zesraja stajac w oko w oko z mordercami.

Ale coz gdzies chrzest bojowy Polacy musza rozpoczac.

 

Portret użytkownika Kangur.

@ hyh  - Do Warszawy, do

@ hyh  - Do Warszawy, do Polski, żaden islam nie przybędzie, pasożydy na to nie pozwolą, bo się ich boją, zaraz po Nas... " a tutaj juz Polacy sie zesraja stajac w oko w oko z mordercami" - rozumiem, że masz na myśli takich jak ty, spedalonych rurkowców...tak, wy postacie się po same skarpetki, co do "chrzestu bojowego", żaden naród nie przeszedł tylu "chrzestów" co Polska, więc nie martw się, prawdziwi Polacy ocalą twój zafajdany zad.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj