Niemcy zalegalizują małżeństwa homoseksualne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niemiecki parlament zagłosował znaczną większością za zalegalizowaniem małżeństw tej samej płci. Przełomowa decyzja zapadła kilka dni po tym, jak wypowiedź Angeli Merkel o głosowaniu zgodnie z sumieniem doprowadziła do przyspieszonego głosowania w tej sprawie.

 

Oddano 393 głosy za i 226 przeciw, 4 ososby wstrzymały się od głosu. Ustawa daje gejom i lesbijkom takie same prawa, jakie obecnie mają pary heteroseksualne i pozwoli parom homoseksualnym zawierać związki małżeńskie oraz wspólnie adoptować dzieci. W przyszłym tygodniu ustawa powinna zostać zatwierdzona przez Bundesrat – niemiecką izbę wyższą parlamentu.

 

Gdy ustawa wejdzie w życie, Niemcy dołączą do grona ponad 20 państw świata, gdzie małżeństwa homoseksualne są legalne. W ostatniej ankiecie przeprowadzonej przez YouGov, 2/3 Niemców przyznało, że popiera tego rodzaju małżeństwa.

Merkel przyznała, że sama głosowała przeciw, a najważniejsze było dla niej, aby każdy mógł zagłosować zgodnie z sumieniem. „Według mnie oraz konstytucji małżeństwo polega na związku kobiety i mężczyzny. Dlatego głosowałam przeciw.”, powiedziała kanclerz. Dodała, że wokół tematu podniosła się bardzo emocjonalna debata, również dla niej. Martin Schulz, lider Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, umieścił na Twitterze zdanie, że progres jest możliwy. Wyraził ponadto radość dla wszystkich przyszłych małżeństw.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Taka

Rumcajs- Mialam meza ktory w

Rumcajs- Mialam meza ktory w 7 dni potrafil ropier... 12 000 zlotych ciezko zarobionych w innych krajach jako inzynier (on zarobil on je rozpier...). A Ja tam nie potrzebuje pieniedzy. Zadowala mnie to co mam. I nie nawidze chodzic do sklepow a tym bardziej po supermarketach. Jak juz ide to z kartka , kupuje to co potrzebuje (mam na kartce) i wychodze. Czym predzej tym lepiej. Kilka dni temu bylam w sklepie po 6 miesiecznej przerwie. Dlatego nie mam wielu przyjaciolek. Za to wlasnie maz mnie kocha najbardziej. Ja po prostu nie nawidze sklepow!!! On robi zakupy i jak cos Chce kupic czego nie ma na liscie (Liste razem robimy) to dzwoni Smile Mysle ze jest wiele takich kobiet jak ja tylko trzeba szukac. Powodze nia w poszukiwaniach.

Portret użytkownika P9

To bardzo dobrze, bo znak, że

To bardzo dobrze, bo znak, że ten upadły naród dąży do samozagłady. Byle jeszcze więcej takich ustaw i nie pozwolić im żeby się powielali. Niech to zło powymiera i nie zagraża europie naziolstwem, imigranctwem,silnikami zadymiającymi i diabeł jeden wie jeszcze czym nas ten naród obdaruje w przyszłości.

Portret użytkownika Rumcajs

A ja szukam normalnej

A ja szukam normalnej dziewczyny od paru lat i znaleźć nie mogę - człowiek spokojny, bez żadnych głupich nałogów, wysportowany, a wszystko to takie jakieś nic tylko pieniądze i pieniądze, gadżety i gadżety - już mnie to irytuje : / telewizja, prasa, media, internet tak zorały tym dziewczynom banie że brak słów - szkoda że nie mieszkam na jakiejś wiosce zapyziałej - tam jeszcze ludzie tak nie powariowali jak w miastach...

Strony

Skomentuj