Niemcy wydały rekordowe 23 miliardy euro na integrację imigrantów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W 2015 roku, gdy Europa doświadczała ogromnego napływu imigrantów, Niemcy postanowiły otworzyć swoje granice i dziś płacą za to bardzo wysoką cenę. Jak wynika z dokumentów rządowych, w 2018 roku, władze Niemiec wydały aż 23 miliardy euro na integrację ponad miliona uchodźców oraz eliminowaniu przyczyn migracji.

 

Jak informuje agencja Reuters, która miała dostęp do danych rządowych, przygotowanych przez Ministerstwo Finansów, w zeszłym roku, Niemcy przeznaczyły na imigrantów prawie 11% więcej środków finansowych niż w 2017 roku. Z 23 miliardów euro, rząd wydał kwotę 7,9 miliarda euro (16% więcej niż w 2017 roku) na zwalczanie przyczyn migracji do Unii Europejskiej oraz poprawę warunków życia w krajach emigracyjnych.

 

Ponadto, rząd federalny wspomógł finansowo 16 krajów związkowych, odpowiadających za udzielenie schronienia i integrację imigrantów, kwotą 7,5 miliarda euro. Również w tym przypadku odnotowano wzrost o 14% względem roku 2017. Okazuje się więc, że w 2018 roku, Niemcy przeznaczyły rekordową sumę pieniędzy na programy integracyjne dla obcokrajowców.

Alternatywa dla Niemiec (AfD), prawicowa partia polityczna wskazuje, że rząd Angeli Merkel urządził bardzo drogie przywitanie dla imigrantów kosztem obywateli niemieckich, którzy złożyli się na nich w postaci podatków. Annette Widmann-Mauz, minister stanu w Urzędzie Kanclerza Federalnego twierdzi, że zwalczanie przyczyn migracji oraz integracja przyjezdnych jest w interesie Niemiec.

 

Warto przypomnieć, że Niemcy wciąż mają spore problemy z integracją imigrantów, którzy pochodzą głównie z Afryki i Bliskiego Wschodu. Co więcej, urzędy w wielu przypadkach nie potrafią rozpocząć procedury deportacji, ponieważ imigranci często znikają, opierają się lub wykorzystują prawo, aby uniknąć wydalenia z kraju. Nie sposób nie wspomnieć również o islamskich terrorystach, którzy bardzo chętnie przedzierali się do Europy wraz z uchodźcami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kapitan ameryka

Najechał bym te niemcy za

Najechał bym te niemcy za wojne.Niech oddają kase Polsce ,a nie ....złodzieje bandyci ,mordercy psychopaci ,mentalnośc ich sie nie zmieniła ani troche ,gdyby dac im możliwość dalej by ze swastykami lataly hitlerowskie niemcy po calej europie i swiecie.

 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika Kwazar

"Najechałbym ich za wojnę"

"Najechałbym ich za wojnę" Lol Ciekawe a nawet bardzo ciekawe.Czym byś ty ich bidaku najechał ? Starymi Tigrami z ICH złomu bez amiunicji czy może Twardymi z czasów ZSRR ? (nawet nie próbuję wnikać w wykonaną modernizację tych zabytków) bo nadal to tylko ZABYTKI.Fakt Bundeswehra jest dzisiaj mniej więcej równa armii zbawienia ale tylko ich wnerw,rozdrażnij a jutro (spokojnie jest ten potencjał) Całkiem nowoczesny, skuteczny i nowy Wehrmacht powstanie.Dopowiem jeszcze, że nawet jak dzisiaj w Niemczech wszyscy powiariowali to wierz mi NIGDY NIE W ARMII. Ta zaś jest już znana z tego (to wszystko już było i znowu będzie) że szybko i ze wszystkimi zrobi porządek. Bo .....Ordnung muss sein....ponad wszystko.Podzielam w pełni te armii poglądy i przekonania.

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

Portret użytkownika ttteis77

Lepiej, "wyperswadujcie" im,

Lepiej, "wyperswadujcie" im, że, W taki sposób, żadnego zadość uczynienia nie wyprostują. Lepiej, było by przeznaczyć im te, mld na rozwój państw z których pochodzą, gospodarki. Powinien być PODATEK, KTÓRY, "odbiera bogatym a oddaje biednym". Podatek który, wspiera finansowo osoby z relacją "skrajnie" finansową. Bogaci ludzie. Nie wiecie że, Macie swoje "bogactwo" dzięki "zwykłym ludziom"?. Bo kto ma realizować wasze "marzenia", jak nie, zwykli ludzie.

Skomentuj