Niemcy wprowadzają oficjalnie cenzurę, która ma przeciwdziałać "mowie nienawiści"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemcy zaczną egzekwować prawo, które będzie odpowiadało za szybkie reagowanie oraz usuwanie tak zwanych "fałszywych wiadomości", "nielegalnych materiałów" z mediów społecznościowych oraz stron internetowych. Witryny internetowe, które nie usuną tego typu treści, mogą zostać obciążone grzywnami w wysokości do 50 mln euro! Nowe prawo daje administratorom 24 godziny na działanie po tym, jak dowiedzą się o nieodpowiednich treściach.

Nie ma wątpliwości, że te represje mają za zadanie wyrugowanie wszelkich postaw krytycznych wobec trwającej islamizacji Europy. Ofiarą nowej ustawy delegalizujacej wolność słowa stała się już działaczka partii AfD ( Alternatywa dla Niemiec), Beatrix von Stroch, która skrytykowała fakt, że na oficjalnym koncie Twittera policji w Nadrenii Północnej-Westfalli zamieszczono tweet w języku arabskim.

W odpowiedzi zapytała "Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów?" To wystarczyło, aby narobiła sobie kłopotów i niemiecka prokuratura już się nią zainteresowała i zapowiada postępowanie karne.

 

Ustawa zwana Netzwerkdurchsetzungsgesetz (NetzDG) ​​została uchwalona pod koniec czerwca 2017 r. i weszła w życie na początku października. Pomysł jej wprowadzenia powstał po kilku głośnych sprawach, w których "fałszywe wiadomości" i materiały rasistowskie, które zdaniem władz rozpowszechniano za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych.

 

Nowemu prawu mają podlegać witryny z ponad 2 milionami użytkowników. Główne media podlegające kontroli to Facebook, Twitter i YouTube, lecz prawo będzie również stosowane na stronach takich jak Reddit, Tumblr oraz rosyjski portal społecznościowy VK. Prawdopodobnie inne mniej popularne strony, takie jak Vimeo i Flickr, również mogą zostać dodane do tej listy.

NetzDG wymaga od stron oraz mediów społecznościowych stworzenia kompleksowej struktury zgłaszania skarg, dzięki której posty będą szybko przekazywane pracownikom. Większość materiałów będzie musiała zostać usunięta w ciągu 24 godzin, ale strony będą miały tydzień na podjęcie działania w „skomplikowanych przypadkach”. Facebook zatrudnił już kilkuset pracowników w Niemczech, aby poradzić sobie z obsługą raportów oraz lepiej monitorować to, co zostaje opublikowane.

 

Ustawa wzbudziła kontrowersje w Niemczech. Niektórzy twierdzą, że będzie to prowadzić do cenzury i ograniczenia wolności słowa. Prawo niemieckie jest najbardziej ekstremalnym przykładem starań rządów i organów regulacyjnych, aby powstrzymać niezależne media. Wiele z nich zostało w tym roku poddanych znacznie większej kontroli, gdy ujawniono informacje o tym, w jaki sposób są one wykorzystywane do szerzenia innej niż niemiecka propagandy i innych tego typu materiałów. Komisja Europejska opublikowała również wytyczne wzywające media społecznościowe do szybszego wykrywania i usuwania treści "szerzących nienawiść".

Nadal jednak nie opublikowano katalogu poglądów dozwolonych i zabronionych i nie wiadomo kiedy dana wypowiedź może być uznana za rasistowską i szerzącą nienawiść. Wygląda na to, że każdy musi się domyślić co wolno mówić, a czego nie wolno, bo wkrótce konsekwencją nieodpowiedzialnego wypowiadania treści w Intermecie może być wyrok i odsiadka.

 

W Szwecji planuje się już nawet karę 8 lat pozbawienia wolności za rozprzestrzenianie informacji niezgodnych ze "szwedzką racją stanu". Nie ma wątpliwości, że czeka nas to samo w Polsce, tylko katalog poglądów dozwolonych i niedozwolonych będzie się różnił w zależności od tego kto i o jakich poglądach aktualnie nami rządzi. Cóż żegnamy szczątki wolności słowa i witamy w ustroju totalitarnym montowanym aktualnie w Unii Europejskiej!

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Amerykańskie kodziarstwo jest

Amerykańskie kodziarstwo jest takie same jak polskie ! "Rodzina lewicowych amerykańskich polityków nie może uznać początku roku 2018 za szczęśliwy. Departament Sprawiedliwości USA wszczął nowe śledztwo w sprawie Fundacji Clintonów. Dochodzenie ma wyjaśnić, czy w okresie pełnienia przez Hillary Clinton funkcji sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy doszło do działań korupcyjnych. Ponadto „New York Times” doniósł niedawno, że sponsorzy kampanii wyborczej skrajnie lewicowej polityk wydali 1,5 mln dolarów, aby tuż przed wyborami kilka kobiet oskarżyło Donalda Trumpa o seksualne molestowanie.Z doniesień prawicowego „The Hill” wynika, że agenci Federalnego Biura Śledczego zbadają, czy Bill oraz Hillary obiecywali korzystne decyzje rządu USA w zamian za dotowanie swojej fundacji lub czy takie dotacje w zamian za przychylność władz miały miejsce.Śledczy sprawdzą również, czy Clintonowie nie wykorzystywali uprzywilejowanego statusu podatkowego swojej fundacji dla czerpania osobistych zysków.Media w USA dawno temu informowały o wspieraniu fundacji Clintonów przez organizacje, które doczekały się ze strony amerykańskich władz korzystnych dla siebie biznesowych decyzji. W tej sprawie powstał nawet film prawicowego publicysty Petera Schweizera pt. „Kasa Clintonów”. http://www.pch24.pl/klopoty-clintonow--dochodzenie-w-sprawie-korupcji-i-informacje-o-finansowaniu-atakow-na-trumpa,57314,i.html#ixzz53IQ6DcnK

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika kolo21

Założę się że PIS to

Założę się że PIS to wprowadzi i to bardzo szybko, tak jak wprowadza strefy Euro5. Robią wszystko a by ludzi zniechęcić do wolnego internetu i wolności wypowiadania swoich poglądów. Za Lecha Kaczyńskiego już nastąpiło ukrudzenie wolności w mediach, jak by ktoś nie pamiętał. Spowolnienie komputerów, telefonów, ograniczenie w możliwości jeżdżenia samochodem, poprzez euro5, podwyżki oc, ostra selekcja na stacjach diagnostycznych, brak części zamiennych, szalone podwyżki paliw itp. Sprzedaż za symboliczną szekle, kamienic i ziem należących do przedwojennych prachów. Hajka, ciekawe jaką role odegrała, i tak pozostanie nie tykalna.  Lekarze strajkują, bo mało im kasiorki, to wszystko jest specjalnie planowane. Rozdupczyć wszystko i wszędzie.  Albo wiem parch planuję na kilka pokoleń do przodu, a więc jest akurat wypełniany plan NWO z 18wieku. No i musi dojść jeszcze do wojny, jak się nie uda ludzi sprowokować, to będzie najazd kosmitów. Bo oglądając filmiki o oszustwach NASA, ma się wrażenie że oni tego chcą, żeby ludziska się zorientowali. Kiedyś czytałem, że ważniejsza od pieniedzy, jest władza, a parchy chcą ją mieć nieograniczoną wręcz boską.

kolo21

Portret użytkownika inzynier magister

Już zamykają kanały Polakom !

Już zamykają kanały Polakom ! Ministerstwo powinno ingerować ale znając służalczość względem USA nikt nie zareaguje ! Janusz Zagórski właśnie dziś zrobił o tym audycję ! NWO to bandyci i mordercy !

Pilne! Cenzura w mediach! Blokada wRealu24 na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=bJVDbC0w9M0

"Amerykański kardynał Raymond Burke w wywiadzie udzielonym katolickiej gazecie „O Clarim” odpowiedział na wezwanie papieża Franciszka z 2016 roku, by chrześcijanie przeprosili homoseksualistów.– Muszę szczerze powiedzieć, że chociaż nie czytałem słów papieża, ​​nie widzę powodu, dla którego Kościół powinien prosić o przebaczenie za nauczanie prawdy o seksie i seksualności.Hierarcha przyznał, że w ciągu ponad 42-letniej posługi kapłańskiej „zawsze spotykał księży bardzo współczujących osobom, które miały tę trudność i cierpiały z powodu tego stanu”. Jednocześnie stwierdził, że nigdy nie spotkał się w Kościele z dyskryminacją osób, które cierpiały z powodu homoseksualizmu.Kardynał podkreślił, że tradycyjne nauczanie Kościoła „potwierdza prawdę  Chrystusową”. Dodał: - Wiemy, że mamy do czynienia z nienormalnym stanem: Bóg nie stworzył nas do stosunków seksualnych z ludźmi tej samej płci. To nie jest dyskryminacja. Chodzi o potwierdzenie prawdy Chrystusowej, prawdy naszej wiary.": http://www.pch24.pl/kardynal-burke--homoseksualizm-jest-nienormalny--kosciol-nie-powinien-przepraszac-za-nauczanie,57304,i.html#ixzz53EZjhetm

Grafini Róża Thun zadumała się nad Polską....

https://www.youtube.com/watch?v=HEe4fQYRa-c

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika pilippek

jakie to dla was proste

jakie to dla was proste wszystko

wyjdziemy z ue i co dalej? przy samej probie zostaniemy rozszarpani bo niemcy i francja maja zbyt wielki kapitał w Polsce, tysiące firm, magazynów, sklepów, fabryk i montowni, media, banki..

a jak się uda to jeszcze pewnie z paredziesiąt miliardów euro kary co?;) 

raczej lepiej zostac i miec twarde stanowisko w pewnych kwestiach, nie pozwolic sobie rozkazywac jak to bylo ostatnie lata, ue sama się osmiesza od dwoch lat atakujac Polske i nic z tego nei wynika a my korzysci z ue dalej mamy. 

Strony

Skomentuj