Niemcy twierdzą, że manewry Anakonda 2016 prowokują Rosję

Kategorie: 

Źródło: twitter

Niemieckie media potępiły zorganizowane w Polsce wielkie manewry z udziałem państw NATO (i nie tylko), które odbywają się pod kryptonimem Anakonda 2016. Jest to największe tego typu wydarzenie po 1989 roku w całej Europie Wschodniej.

W sumie na poligonie w Drawsku Pomorskiem ćwiczyło aż 31 tysięcy żołnierzy różnych narodowości. Trenowano między innymi duże operacje powietrznodesantowe. W operacjach i grach wojennych wzięło udział 3500 pojazdów i czołgów, dziesiątki samolotów, śmigłowców oraz okręty wojenne. Sami tylko Amerykanie przysłali kontyngent liczący 14 tysięcy żołnierzy. Skandalem jest to, że jako reprezentanci Ukrainy, w ćwiczeniach biorą udział bataliony Azow, Aidar i Donieck, składające się z ochotników neobanderowców.

Niemieccy komentatorzy wypowiadali się w prasie u naszych zachodnich sąsiadów, w tonie, jakby nie byli z nami w tym samym sojuszu. Zwracano uwagę, że to niepotrzebne manifestowanie agresywnej postawy i wyrażano obawy o możliwość sprowokowania Rosji.

Problem w tym, że armia rosyjska wraz z białoruską, od dawna ćwiczy kampanię przeciwko Polsce zakładającą atak jądrowy na Warszawę. Poza tym całemu obszarowi Polski i części Niemiec, zagrażają rakiety typu Iskander znajdujące się w Obwodzie Kaliningradzkim. Gdyby zatem doszło do jakiejś konfrontacji z Rosją z naszego kraju niewiele zostanie.

Dalsze brnięcie w antyrosyjską retorykę przy jednoczesnej rozbudowie armii to droga do nikąd, bo nasz potencjał militarny nigdy nie będzie porównywalny do rosyjskiego, a poza tym kraj ten dysponuje oficjalnie największym arsenałem jądrowym na świecie, więc prowadzenie z Rosją tylko konwencjonalnego konfliktu wydaje się mało prawdopodobne. W najgorszym wypadku nasz kraj zostanie spustoszony przez konflikt wojenny, a potem, jak zwykle Polska znowu zostanie sprzedana. Anglosasi mają długą tradycję takiego postępowania z nami Polakami.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Niemcy maja na uwadze swój

Niemcy maja na uwadze swój własny interes konwergencji z Rosją, która jest  dyskutowana od lat 60 XX.w., ale nie mogą sie dogadać, kto na jakich warunkach bedzie uczestniczył, a działania  Polski przeszkadzaja w tej konwergencji i interesom Niemiec i Rosji.

Portret użytkownika Taki

TRUDNO ze ta Anakonda doszla

TRUDNO ze ta Anakonda doszla do skutku, zostalo nam przeczekac i po zakonczeniu WYPROSIC Amerykancow zeby poszli do DOMU i wszystkich ktorzy brali udzial w tej ZABAWIE.Tylko kto bedzie pilnowal tego zlomu zeby ludzie nie rozkradli i sprzedali na ZLOM. Trzeba TERAZ patrzec wszystkim na Rece zeby zaden Usraniec nie zrobil jakiegos glubstwa.I nich w Polskich glowach slowo WOJNA bedzie na razie wykreslone,bo nie mamy zadnej Armii, a do czasu jej powstania potrzebujemy troche CZASU.Nie dac sie Oglupic tym Durnym Amerykancom bo u nich jak nie bomba Atomowa to Terrorysci ktorych sami szkola.Polska ma pozostac Neutralna a musimy robic swoje. !!!

Portret użytkownika keri

Myślcie o tym, jak wszystko

Myślcie o tym, jak wszystko co podłe i złe znika.

Znika tak, jak mgła, gdy zaczyna grzać Słońce.

Kilka razy dziennie przez kilka sekund, dla dobra Ziemi i pokoju.

To da Wam i Ziemi dużo więcej niż narzekania i roztrząsania nad niegodziwością świata.

Dlaczego ścierwomedia nie podają pozytywnych informacji, tylko zawsze te najgorsze? Abyście nie myśleli o tym co dobre i piękne, tylko o tym co złe i okrutne. W ten sposób zasilacie zło i wyniszczacie siebie.

 

Portret użytkownika nel35

Jak Rosja z Białorusią

Jak Rosja z Białorusią ćwiczyły w 2013r. atak na Polskę i kraje bałtyckie, to nie byla prowokacja; jak rosyjskie samoloty wojskowe naruszają przestrzeń powietrzną innych krajów, to też nie prowokacja itd. itp...

Portret użytkownika U_P_Adlina

jak usmańskie ściery atakują

jak usmańskie ściery atakują kolejne państwa to nie jęczysz!!!!........Obrona przed usmańskimi agresjami nie jest prowokacją tylko koniecznością!!!!.......To nie Rosja robi wielkie manewry w Meksyku czy na Kubie, tylko sciery usmańskie robią u granic Rosji!!!!.......Te sciery chcą koniecznie wywołać wojnę w której ma sie lać polska krew, a usmańskie gnidy bedą siedzieć za oceanem przed TV i wpier..alać chipsy z colą!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika charis

POlacy sami sobie szykowali

Polacy sami sobie szykowali zgubę - my również od kołyski byliśmy nakręcani do wojaczki : " co namobca przemoc wzięła szablą odbierzemy " - zobaczcie na tzw piosenki wojenne - to ewidentne narzędzie systemu, do urabiania umysłów ludzi, aby z chęcią szli na wojny mordować i aby sami byli mordowani........ " kto miecza dobywa od miecza zginie "

 

" pycha prowadzi do upadku "

 

Portret użytkownika adam7766554

tworcy Unii Europejskiej juz

tworcy Unii Europejskiej juz przylazyli Ukraine. wspolne cwiczenia maja na celu wyszarpanie z bylego ZSRR ile sie da do UE.

A kto wymyslil Unie? czy nie Panstwo Koscielne sprzed 1 wojny swiatowej? czy ktos pamieta ze przed I wojna swiatowa Niemcy i Wlochy stanowily Panstwo Koscielne ktore sie uszczuplalo, potem probowano otdtworzyc to Panstwo pod nazwa III Rzesza. wszstko to knowania masonow Katolickich, Jezuitow, Zakonu Maltanskiego. Dowod? Na Ukrainie odbudowuja Koscioly Katolickie, niszcza prawoslawne i pomniki lenina. to znaczy bojowki Katolickie niszcza. Majdan byl wspierany przez Fundacje Otwarty Dialog zwiazana z Opus Dei. No i odbudowali Kosciol na Ukrainie na bazie banderowcow - bo to fanatyczni wierni sa....

Portret użytkownika U_P_Adlina

szczerze powiem, nie

szczerze powiem, nie wiedziałem, że w tych ćwiczeniach biorą udział neonazistowskie banderowskie bojówki !!!!.........To skandal nieprawdopodobny!!.........Ciekawe, czy na manewrach pojawią się też przedstawiciele isis??........No, ale czego ku..wa oczekiwać od tego zdegenerowanego zachodu, gdy przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy onz jest ludobójczy, zwyrodniały reżim ssaudów??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika XaX

A niech sobie twierdzą,a

A niech sobie twierdzą,a jeśli Niemcom czy Ruskim naszym odwiecznym wrogom się coś nie podoba to znak że to będzie lepiej dla Polski bo oni zawsze ze szkodą dla nas się dogadywali i konczyło się to kolejnymi rozbiorami lub okupacją naszego kraju. Najśmieszniejsze jest to że straszą że PiS jest pro putinowski a sami w najlepsze z nim interesy robią -.-. Dla nich dobra Polska to Polska słaba.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie rozumiesz... Niemcy nagle

Nie rozumiesz... Niemcy nagle się oburzają na Polaków, że drażnią Rosję, bo inicjatorem są USA. Niemcy zapełniają dolną bieliznę, bo się boją, że awanturnik zza oceanu wywoła u nich wojenną zawieruchę. A oburzają się, bo wiedzą, że USA  za obecnego rządu w Polsce zrobi z naszego kraju swojego  płaszczącego się judeopieska...

 

Portret użytkownika eva11

a po kiego te manewry?

a po kiego te manewry?

na jaka okazje sie to organizuje?

dlaczego nikt nie organizuje menawrow z okazji np. upadku tyrani?

ja piernicze kiedys wojny byly na porzadku dziennym i nikt nie cwiczyl jak sie nawet ustawic w rzedach!

teraz niby wojen nie ma tylko takie misje pokojowe ....lub nowa ustawa o dopuszczalnej chemi

a cwicza kazdego roku , a po co oni na to wogole czekaja?

zamiast zorganizowac swiatowe dni niszczenia broni i zniszczenie narkotykow poczowaszy od panadolu .......i swiat naprawiony!

wyobrazacie sobie  ,ze kazdy wraca do swojego kraju 

dokladnie kazdy, likwiduje sie elktrownie atomowe ,fabryki chemiczne i odradza ziemie 

nagle na ziem i panuje totalny spokoj bez przemocy i tyrani

jakie pekne to byloby...........

 

Strony

Skomentuj