Niemcy rozpoczynają prace nad siecią 6G

Kategorie: 

Źródło: Marco Verch/CC BY 2.0

Władze Niemiec przeznaczą do końca 2025 roku 700 milionów euro na sfinansowanie prac badawczych nad technologią 6G. Nowa sieć oferuje aż 100-krotnie szybszą transmisję danych w porównaniu do sieci 5G.

 

Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych (BMBF) Niemiec zapowiedziało, że w tym tygodniu rozpocznie pierwszą inicjatywę badawczą dotyczącą sieci 6G. Rząd w pierwszej kolejności zajmie się stworzeniem podstaw dla ekosystemu innowacji dla przyszłych technologii komunikacyjnych wokół 6G.

 

Anja Karliczek, minister ds. badań naukowych ogłosiła, że na rozpoczęcie projektów badawczych rząd wstępnie przeznaczy 200 milionów euro. Jednak do końca 2025 roku Niemcy planują zainwestować 700 milionów euro na badania nad siecią 6G.

Warto dodać, że niektóre kraje na świecie już od pewnego czasu pracują nad technologią 6G. Wśród nich są m.in. Chiny i Stany Zjednoczone, które zaangażowały się w wyścig o dominację na tym polu. Do wyścigu przyłączyła się również Japonia i Korea Południowa, a teraz także Niemcy.

 

Unia Europejska również ma swój własny projekt sieci 6G - Hexa-X. Liderem tego unijnego projektu jest fińska firma Nokia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj