Niemcy realizują projekt europejskiej armii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kwestia utworzenia europejskiej armii regularnie przewija się przez media i jest przedstawiana przez eurokratów jako konieczność. Unijne siły zbrojne zapewniłyby większe bezpieczeństwo na naszym kontynencie oraz możliwości, które są wymieniane bardzo rzadko lub wcale. Armia Unii Europejskiej mogłaby np. zaprowadzać porządek w krajach członkowskich, które "łamią zasady demokracji" lub nie przestrzegają unijnych przepisów i nie chcą przyjmować migrantów.

 

Projekt europejskiej armii wywołuje bardzo mieszane uczucia, lecz jest w toku realizacji. W lutym 2017 roku nastąpiło coś, co nie znalazło zbyt wielkiego zainteresowania wśród mediów. Niemcy podpisały porozumienie z Republiką Czeską i Rumunią w sprawie integracji sił zbrojnych. Nie oznacza to jednak, że czeska i rumuńska armia będzie funkcjonować pod nadzorem Niemiec. Już w najbliższych miesiącach rumuńska 81 Brygada Zmechanizowana dołączy do Dywizji Szybkiego Reagowania Bundeswehry, zaś czeska 4 Brygada Szybkiego Reagowania stanie się częścią niemieckiej 10 Dywizji Pancernej. Tym samym pójdą w ślady dwóch holenderskich brygad - jedna dołączyła już do Dywizji Szybkiego Reagowania Bundeswehry, druga zaś została przyłączona do niemieckiej 1 Dywizji Pancernej.

 

Powyższe działania wskazują, że projekt europejskiej armii ma się całkiem dobrze - mimo panującej ciszy w tej sprawie. Integracja krajowych sił zbrojnych z niemiecką Bundeswehrą wskazuje, że wojska Unii Europejskiej będą mieć swoje źródło w Niemczech. Zatem o powstaniu nowej struktury powinniśmy mówić jak o niemieckiej armii kontynentalnej, która będzie pilnowała niemieckiego porządku w Europie. Natychmiast przychodzą na myśl skojarzenia z III Rzeszą i realizacją planów, których nie zdołał wcielić w życie Adolf Hitler.

Koncepcja europejskich sił zbrojnych jest wdrażana bardzo powoli. Część państw, podobnie jak odchodząca z Unii Europejskiej Wielka Brytania nie popierają tego projektu. Co więcej, armia UE zakwestionuje obecność sił NATO. Pojawia się więc konflikt interesów. Niemcy chcą stworzyć swoje "drugie NATO", z kolei to prawdziwe NATO, powstałe w wyniku podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego w 1949 roku, może zajmować się ochroną państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wskazuje na to przeniesienie dowództwa z Niemiec do Polski oraz krytyka Donalda Trumpa względem państw, które nie przeznaczają wystarczającej sumy pieniędzy na zbrojenia.

 

Aby powołać europejską armię, Niemcy mogą zintegrować swoje siły zbrojne z wojskami innych państw, dzięki czemu nie będą musiały wydawać dodatkowych środków finansowych. Jest to zatem łatwiejsze rozwiązanie, które prędzej czy później przekształci Unię Europejską w pełnoprawne superpaństwo, a jak wiadomo każde superpaństwo musi mieć swoją superarmię.

 

Ostatecznie może dojść do sytuacji, w której europejska armia z siedzibą w Niemczech będzie pilnowała swoich interesów w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Dla Polski jest to zły znak. Niemcy zaczynają skomleć z powodu stopniowej utraty wpływów w naszym kraju. Na dzień dzisiejszy naszemu sąsiadowi pozostaje tylko skomlenie i wspieranie protestów proniemieckiej opozycji, lecz gdy powołana zostanie europejska armia, Niemcy nie zawahają się jej użyć, aby odzyskać utraconą kolonię.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Pięta

kiedyś możę bym pomyślał że

kiedyś możę bym pomyślał że to bardzo dobrze ale teraz widzę ze ue to niemcy, stworzą taka armię żeby wjechac np do Polski bo kodziarze ich będa prosić 
a wtedy nie będzie najazdu niemiec tylko interwencja wojsk ue ktora zostala powolana przez kraje czlonkowskie bo np rzad nie daje rady 

Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.

Powstaje Czwarta Rzesza, cz. 4. Rozpaczliwa sytuacja w polskich miastach spowoduje ucieczkę za granicę polskich elit. Przerażeni muzułmańskim terrorem i pogromami, Kwaśniewski [Sztolcman], Komorowski [Szczynukowycz], Kaczyński [Kalksztajn], Macierewicz [Singer], Gronkiewicz-Waltz [Haka Grundbaum] ( yelita.pl/artykuly/art/gronkiewicz-waltz ),  p. Dudowa [Kornhauser] i setki im podobnych uciekną do Izraela przez Portugalię a prawie wszyscy metropolici i duża część biskupów ucieknie do Izraela przez Rzym. Obrzezania nie będą konieczne. Ponieważ ich społeczna przydatność w Izraelu jest nikła, wszyscy oni otrzymają w ośrodkach dla imigrantów (Merkas Klita) w Haifie pokoiki z pryczami, stolikiem, taboretem, wiadrem z blachy cynowej i miotłą. Łazienki są wspólne. Jeden posiłek dziennie jest w stołówce. Nauka hebrajskiego jest darmowa. Tam Kalksztajn dowie się, że Kijowski przyjął Islam, zmienił imię i nazwisko na Abdullach al-Kijowi i zamieszkał w Belwederze jako kalif Lechistanu i wódz (der Fȕhrer) quislingowskiego Komitetu Odrodzenia Narodowego, przechodząc w ten sposób z KOD do KON i działając w pełnym posłuszeństwie wobec Berlina i Kijowa. Abdullach al-Kijowi powoła Michnika [Arona Szechtera] na stanowisko ministra oświaty w Islamskim Kalifacie Lechistanu  po przejściu Szechtera na Islam i zmiany imienia i nazwiska na Ibn Kalbi al-Bydlaki. Przed Szechterem będzie ukryte, że ‘ibn’ to syn a ‘kalb’ to sobaka. Jego brat, stalinowski krwawy kat, triumfalnie powróci ze Szwecji jako doradca nowego UB. Tak zostanie dokonane dzieło zniszczenia Polski, które było celem ciemnych mocy od trzystu lat. Postea finis.

Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.

Powstaje Czwarta Rzesza, cz. 3. Jedyne sąsiednie państwo posiadające środki do odparcia niemiecko-ukraińskiego najazdu, Rosja, zachowa neutralność z powodu współpracy polskiego rządu w otaczaniu Rosji przez bazy NATO i nakładaniu na Rosję brukselskich sankcji gospodarczych. Słowacja nie dopomoże bo nie ma na to sił a Czechy same będą się musiały bronić przed atakiem niemieckich zagonów pancernych zajmujących Sudety. Muzułmańskie oddziały w Bundeswehrze zachowają się tak w Polsce jak UPA i pospolite ruszenie Ukraińców na polską ludność zachowało się w Małopolsce. Będą gwałcić, torturować, rabować i palić wspomagani przez miejscowych Czeczenów. Gdy większość terytorium kraju znajdzie się pod niemiecko-ukraińską kontrolą, Bruksela wyda nakaz wysłania do byłej Polski setek tysięcy muzułmanów z Włoch, Grecji i Turcji. Zostaną zakwaterowani w szkołach i szpitalach, z których będą wyrzuceni chorzy. Polacy będą masowo będą wyrzucani z mieszkań na ulicę i będzie się do tych mieszkań wprowadzać muzułmanów. Aby ich wyżywić, będą wprowadzone rekwizycje żywności, przymusowe dostawy płodów rolnych i kartki żywnościowe. Prywatna sprzedaż żywności będzie karana osadzaniem w założonych przez Niemców koncentracyjnych obozach zagłady .

Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.2

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.2. Stosując doktrynę zmasowanych ataków pancernych i desantowych wypracowaną przez Guderiana, armia niemiecka uderzy na Polskę od zachodu i północy, drogą morską. Niemcy sparaliżują polską łączność wojskową i cywilną. Niedoświadczone i zaskoczone polskie dowództwo nie zorganizuje prężnego oporu. Szczecin, Wrocław, Poznań, Koszalin i Gdańsk będą otoczone w jeden dzień i wkrótce zajęte. Rozpaczliwie bronić się będą samotnie działające polskie garnizony podczas gdy brzuchaci panowie sztabowcy w berecikach będą się spierać o taktykę, gdy wróg będzie się już zbliżał do Warszawy. Równocześnie od wschodu, doświadczona w bojach na Donbasie armia ukraińska, już od dwóch lat używająca mundurowych dystynkcji Wehrmachtu, wspomagana przez oddziały litewskie wedrze się do Polski i wkrótce zajmie Lublin, Chełm i Przemyśl: miasta, do których ukraińskie instytucje rządowe kilkakrotnie wyraziły pretensje terytorialne. Nim jednostki ukraińskie wkroczą do tych miast, wybuchną w nich powstania zamieszkałych w Polsce i dobrze zorganizowanych Ukraińców, zbrojonych od kilku lat przemycaną z Ukrainy bronią i amunicją piechoty, przechowywaną na prowincji oraz w ukraińskich przedsiębiorstwach i cerkwiach w Polsce. Będą dążyć do zniszczenia państwa polskiego, co jest celem OUN, prawdziwego rządu ukraińskiego, przedstawionym w tajnej Uchwale Krajowego Prowydu OUN z 22 lipca 1990 r. (  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/tajna-uchwala-oun-z-22-czerwca-1990-r-fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjo... ). Dywersyjne grupy ukraińskie będą niszczyć elektrownie, wysadzać słupy linii wysokiego napięcia, sabotować dostawę pitnej wody w miastach i paraliżować transport publiczny i drogowy.

Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.1

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.1. ‘Europejskie Wojsko’ będzie Bundeswehrą zasiloną przez symboliczne oddziały państw UE. Bruksela uzyska na to zgodę polityków UE za pomocą przekupstwa i gróźb. Do Bundeswehry będą masowo pobierani muzułmanie. Wiemy, że muzułmańskich nachodźców aktywnie rekrutują sorosowskie organizacje, które ich dostarczają do Europy statkami z Afryki i samolotami z Albanii, Kosowa, Bośni, Afganistanu i Pakistanu. Jedynie ok. 20% migrantów stanowią rodziny. Reszta to są młodzi mężczyźni. Według doniesienia kobiety-inżyniera, która pracowała przy budowie podziemnych baz koło niemieckich miast, są one wyposażone w hale do ćwiczeń piechoty, sypialnie na setki żołnierzy, lazarety i stołówki. W każdej jest meczet. Budowano je już ok. 15 lat temu. List tej osoby zamieścił publicysta ‘Zerberster’ w niemieckim internecie. Artykuły o tym są w internecie po polsku, angielsku i niemiecku. (https://www.christ-michael.com/leaked-official-agenda-for-the-destruction-of-germany/ )

Portret użytkownika cesio 47

SN69II

SN69II

Nie zauważyłeś jednego małego zdanka kilka tygodni temu. Minister obrony Niemiec van der Leyem zaoferowała "imigrantom" służbę w armi na razie tylko w formacjach pomocniczych. Jak wiesz albo i nie to nawet kucharze przechodzą pełne przeszkolenie podstawowe. Armia złożona i tzw imigrantów o innej kulturze i na ogół obznojomionych nieżle z bronia nie będzie miała litosci dla nikogo i wykona kazdy rozkaz. Oczywiscie pierwszą ofiarą będzie społeczeństwo Niemiec a reszta po kolei. Imigranci to doskonały materiał do armi młodzi zdrowi bez zachamowań. Taka gwardia przyboczna. Coś ci to przypomina?? Przemyśl to.

Portret użytkownika inzynier magister

"Administratorzy Facebooka po

"Administratorzy Facebooka po raz kolejny zagięli parol na patriotyczne profile. To kolejna tego typu skoordynowana akcja. Tym razem usunięto co najmniej ok. 300 stron publikujących prawicowe i narodowe treści. Odpowiedzialność za to działanie częściowo wziął na siebie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Co ciekawe, Facebookowi nie przeszkadzają profile antykatolickie.

Zorganizowana akcja likwidowania facebookowych stron o charakterze prawicowym, antyunijnym oraz antyislamskim to kolejny przejaw działalności ograniczającej wolność wypowiedzi na najpopularniejszym serwisie społecznościowym na świecie. Portal wp.pl informuje o ok. 300 zablokowanych stronach, natomiast internauci i użytkownicy Twittera podają, że zablokowanych profili może być już blisko 500. Facebook bardzo często tłumaczy, że strony są usuwane ze względu na naruszanie „standardów społeczności Facebooka”, ale administratorzy stron podkreślają, że to typowa cenzura, ponieważ nie łamią żadnych zasad i regulaminów. http://www.pch24.pl/facebook-ponownie-zamyka-patriotyczne-profile--nie-przeszkadzaja-mu-tresci-antykatolickie,53443,i.html#ixzz4oKJybc2v

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Galernik33

Rumuni czy bułgarzy napewno

Rumuni czy bułgarzy napewno nie mają słabych armii. Z czechami to ja akurat nie wiem. Ważne jest to że niemiaszki wydają im rozkazy, w ramach formalności w szczecinie kto dowodzi?

Armia europejska z niemiaszkami, holendrami, szwedami, francuzami niech ma i 2 miliny zawodowego mięsa. Tylko jaką zdolność bojową to widać było na bałkanach i widać u nich w macieżach.

Strony

Skomentuj