Niemcy publikują Biblię z bogiem neutralnym pod względem płci

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według wydawców nowa Biblia dla dzieci, wydana w Niemczech, odzwierciedla różnorodność współczesnego społeczeństwa.

 

 

13 marca niemieckie wydawnictwo Neukirchener-Verlag opublikowało „Biblię dla wszystkich dzieci” (Alle-Kinder-Bibel), skupiającą się na wieku szkolnym. Projekt został zainicjowany przez Zjednoczoną Misję Ewangelicką Miasta Wuppertal (Vereinte Evangelische Mission - VEM). Do tej pory w wydanych w Niemczech Bibliach dla dzieci bohaterowie przedstawiani byli z reguły jako imigranci z Europy Środkowej, choć mieszkali na terytorium współczesnego Bliskiego Wschodu. Bóg też był przedstawiany, jeśli w ogóle, jako biały człowiek.

„Chcieliśmy stworzyć Biblię, która byłaby łatwiejsza w nawigacji dla dzieci z wielonarodową historią rodzinną” — powiedziała inicjatorka projektu Sarah Vechera.

Według kobiety pomysł na książkę wziął się z rozmowy z jej czteroletnią córką: „Wyobraziła sobie Boga jako starego białego człowieka”. Nowa Biblia daje dzieciom nowe spojrzenie na Jezusa i wydarzenia biblijne, zarówno pod względem wizualnym, jak i językowym. W nowym wydaniu ludzie są przedstawiani na różne sposoby, tj. dorośli i mali, o różnym kolorze skóry, wzroście i wadze. Ponadto zwrócono uwagę na postacie niepełnosprawne.

 

Jednocześnie, według Sarah Vechera, wydawcy chcieli, aby język nowej Biblii był zróżnicowany pod względem płci: „Chcieliśmy wyjaśnić, że Bóg nie jest ani mężczyzną, ani kobietą”.

 

W dwuletnich pracach nad książką brali udział przedstawiciele wspólnot chrześcijańskich w Niemczech, organizacji dziecięcych i uniwersytetów, wśród których byli koledzy z Afryki i Azji. „Cieszę się, że moje dzieci wreszcie mogą czytać Biblię, która odzwierciedla różnorodność naszego społeczeństwa” — mówi Sarah Vechera. Biblia dla wszystkich dzieci jest również dostępna w formie audiobooka.

 

Książka zawiera 24 biblijne opowieści.

 

Autorka tekstów Andrea Carime pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, zanim została autorką książek dla dzieci. Opublikowała już 23 książki dla dzieci i otrzymała Austriacką Nagrodę Państwową w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. Artystka i ilustratorka Anna Lisicki-Khen studiowała nauki społeczne, oprócz pracy w projektach wielokulturowych pisze i ilustruje książki dla dzieci.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

"Znak czasów... ze "Słowa

"Znak czasów... ze "Słowa Bożego" z każdym nowym wydaniem coraz bardziej robią "bajki" dla dzieci, bądź "przystępne historie" o starożytności. Szukanie jedynego słusznego wydania w Septuagincie i Wulgacie w grece i łacinie, nie jest może najlepszym rozwiązaniem, ale poprawianie dobrego nie jest słuszne. Najlepsze przekłady wieńczyła chyba "Biblia Tysiąclecie" w latach '60 i na tym można poprzestać. Zresztą w Apokalipsie Św. Jan, dobitnie skomentował co się stanie z wszystkimi "poprawiaczami" Słowa Bożego.

Portret użytkownika jony v

Bog to kosmita który robił

Bog to kosmita który robił eksperymenty genetyczne na ludziach.  Raj był jego laboratorium. Nazywali go jahve wiec raczej to męskie imię. A aniołowie jego sługusy dupczyły się z ziemiankami a te im rodziły nefilów więc raczej też faceci. Więc temat uznaje za zamknięty.

Portret użytkownika Endymion

"Bog to kosmita który robił

"Bog to kosmita który robił eksperymenty genetyczne na ludziach. ", zaprawdę powiadam Ci, że nie mylisz się..

Poczytaj jednak, jak zastapiono matriarchat patriarchatem, głównie przyczynił się do tego Mahomet.

W śłowiańskich wierzeniach była Matka Gaja, co to zastąpiona została Perunem i Welesem, kobiety zaczęto przedstawiać jako złe demony.

Bóg nie ma płci, ale tutaj na tym ziemskim padole jest ciągła walka płci o dominację. Ja przy sprawie rozwodowej doświadczam seksmisji; same kobiety, jedyni faceci, to byli policjanci, co to na rozkaz prokurwatorki o 6:30 przyszli po mnie do mieszkania, aby w kajdankach doprowadzić przed oblicze prokurwatorki. usiałem wydać 5000zł, aby inna baba obroniła mnie przed fałszywymi zarzutami i prokurwatorka ze.rała się.. oczywiście po miesiącu Sad Seksmisja ma wiele kultowych powiedzeń, ale ja najbardziej lubię ten cytat: "Jutro też wam uciekniemy" Lol

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ​euklides

Synowie Boga, widząc, że

Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały

Wynika z tego, że córki Boga musiały być strasznie nieurodziwie... Ponadto wynika z tego, że Jah musiał być spowinowacony z człowiekiem bardziej niż koza z Mahometem, skoro córki człowiecze były nie tylko kompatybilne z synami Boga, ale jeszcze rodziły im dzieci.

Portret użytkownika Feliks

Ja jako sympatyk Świadków

Ja jako sympatyk Świadków Jehowy ( ale nie obecnego kierownictwa) też się nad tym zagadnieniem zastanawiałem. Mnie się wydaje że ten byt zwany "Bogiem" jest taki jakiś neutralny  (co nie wznaczy że jest kobietą. - "A Bóg też jest kobietą!"). Przecież Bóg nie ma narządów płciowych? Ale widocznie z jakiś tam względów chce abyśmy postrzegali go jako "pierwiastek męski". To oczywiście na kartach Bibli. Bo w innych religiach "Bóg może byc kobietą". O!- mam. Po prostu Bóg ( ten prawdziwy z kart Biblii) czuje się "mężczyzną" i co mu zrobicie?

Portret użytkownika Endymion

"Po prostu Bóg ( ten

"Po prostu Bóg ( ten prawdziwy z kart Biblii) czuje się "mężczyzną" i co mu zrobicie?"

POWIEM, ŻE TO KŁAMSTWO FACETÓW BIBLISTÓW, i co mi zrobisz?? zesra.z jak każdy inny bibliofil uważający tę zmanipulowaną książkę za wyrocznię..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Kwazar

BIBLIA ! Pismo

BIBLIA ! Pismo przenajświętsze objawione jedyne. Co bym się nie dopisał do tego pisma świętego w zwidach pijackich,depresji poziomów i innych myśli głupkowatych a twierdząc, że objawionych TO TAK ! Jak  pasuje, TO CWANIAKI już tam wszystko  podciągną odpowiednio ściemniając, że to na "wieki wieków napisane jest" W piśmie najprawdziwszym No i spoko Czytasz BARANKU NAIWNY i już co chciałeś) własnie wiesz ! 

Portret użytkownika Endymion

Wiele osób chodzi do

Wiele osób chodzi do kościółka, a tam nic z tego nie rozumie, podobnie jak były msze po łacinie. Moje dwie zmarłe babcie, były gorliwymi katoliczkami, ani jedna nie przeczytałą biblii, na pytanie o to, odpowiadały, że ksiundz mundry i wszystko wie i z ambony przekaże wiedzę biblijną.. hehe

Obie mnie do paciorków namawiały, ale jednej z nich jestem wdzięczny za nauczenie mnie ANIELE STRUŻU MÓJ, ta modlitwa po pewnych modyfikacjach przyświeca mi od dawna.

Są ludzie, którzy nie wierzą w moje objawienia, ale wierzą w objawienia innych. Mi objawiła się Gabriella, a potem Gabriel, a Haszem dał poznać Swe imię. Ja nie zwariowałem, codziennie 11:11 pokazuje mi się na zegarku. Nie uważam się za wybrańca, ale Oświeconego uważam za przebierańca. Nawiedzony wkleja wikipedię i filmiki z YT, a ja tego doświadczyłem. Od agnostyka przebyłem długą drogę, aby stać się bardzo wierzący. Nie w buka biblii, nie w kościułek, wierzę i swą wiarę sam odnalazłem. I tak nie zrozumie z tego nic większość czytających, podobnie jak większość mi znanych ludzi w realu. PRZYZWYCZAIŁEM SIĘ i szczerze powiedziawszy, mam na to wyje.ane.

Szybciej spotkamy się na Sądzie Ostatecznym, niż w oktagramie.

Ja po dziś dzień nie rozumiem planów boskich. Miałem impuls/nakaz, ubrać się cały na biało i iść 3km do kościoła na mszę, aby pod koniec leżeć 30min krzyżem na posadce. To była taka nieodparta potrzeba, wyje.ne na ksiundzów, ale musiałem i to zrobiłem. Na następny dzień w tym samym stroju odwlekłem kolegę od samobujstwa. Wieszać chciał się, a ja zupełnie bez sensu, zupełnie nie planowane, zadzwoniłem do niego i spotkałem się z nim, uratowałem mu życie. Dziadek 98 lat, wczoraj umarł, w sobotę śniły mi się zęby. W poniedziałek modliłem się o szybką i bezboleną śmierć dla niego.. umarł w spokoju uśmiechnięty. Mam sobie za złe, że śmierć ja mu przywołałem, ale by męczył się jeszcze tydzień? To są dylematy, a moje modlitwy zostały wysłuchane. Jutro idę na pogrzeg, kto co w co wierzy, nie istotne, pomódlcie się proszę za mojego dziadka, był naprawdę dobrym człowiekiem, oficer LWP, specjalista, który nigdy nie wstąpił do PZPR, a pierś pełna medali niczym rosyjski generał. Po 45 latach służby nie dano mu generała z powodu braku legitymacji partyjnej, z tego powodu szczam ciepłym moczem na Polkę i Skrzypczaka, oraz całą bandę pod namiestnictwem Płaszczaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Tobie się objawiło a ja widzę

Tobie się objawiło a ja widzę więcej niż inni i odbieram tekst intuicyjnie - energetycznie chociaż coraz bardziej odbieram słowa innych intuicyjnie - jaką niosą energię.

Twój dziadek wrócił do domu - nie wróci więcej na ten łez padoł zwany ziemią. Czeka za Tobą - ale powli , swoje jeszcze musisz zrobic tutaj .

Ja też jeszcze mam tu do zrobnienia trochę i nie wrócę na ten padół. Tam gdzie zmierzam to wiem - jak tam patrzę to zawsze w głowie jest informacja - tam jest mój dom.

Na to co myślą o tym co napisałem inni również mam wyj...ne.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika spokoluz

Obejrzałem to już z tłumaczem

Obejrzałem to już z tłumaczem. A co Ty sobie myślisz - podeślesz coś a ja co !? Mam zapomnieć nazwanie mnie faszystą ? Mam zapomnieć wymogi Twoje aby nazywać kacapów rusią abyś zwróciła honor pomimo , że to ja miałem rację !?

Nie przeprosiłaś za nazwanie faszytą !

Nie p[rzeprosiłaś za kije , którymi uderzałaś ! A które obróciłem przeciw Tobie .

I co ku..wa ! Ma być dobrze bo podrzuciłaś coś , co wiem !?

Otóż nie - nie będzie dobrze poprzez takie zagrywki - takie numery to mogłaś robić w LWP z rekrutami aby politycznie ( kacapsko ) byli poprawni. Mój stosunek do banderowców nie zmienia stosunku do kacapów.

A ta zagrywka z gościem i Twoim zapotrzebowaniem to iście wyciągnięte z .......... . Daruj sobie tak niskoenergetyczne wstawki.

Masz coś wyżsżych lotów w arsenale czy nie starcza wznieść się wyżej ?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Medium

Obejrzałem to już z tłumaczem

Obejrzałem to już z tłumaczem.

I dotarło, że sztucznie tworzono słowiaństwo, takie pogańskie słowiaństwo?

Nie przeprosiłaś za nazwanie faszytą !

Dotarło, że  pogaństwo jest be i faszystowskie? Sam "największy sławianin" powiedział... DOTARŁO??!

Mój stosunek do banderowców nie zmienia stosunku do kacapów.

Tu masz najlepszego ideologa, który posługuje się zdawomyślijem (nie wiem, jak to tłumaczą w wideo Triechlebowa), ale ja bym to nazwała rozsądkiem. Ponadto on nie obraża nikogo, do nikogo też się nie uprzedza. Życie wszystko wygładzi, zobaczysz, jak nie stracisz go wskutek nienawiści do Rosjan.

Strony