Niemcy przygotowują się do wojny! Wojsko ćwiczy na wypadek rozpadu Unii Europejskiej, spowodowanego powstaniem Trójmorza

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army/Visual Information Specialist Gertrud Zach/CC BY 2.0

Niemcy doskonale zdają sobie sprawę ze stopniowej utraty wpływów w Europie Wschodniej. Zmiana władzy w Polsce oraz spór z Węgrami wzmacniają obawy co do prawdopodobnego rozpadu Unii Europejskiej i powstania nowej konkurencyjnej struktury. Bundeswehra od kilku miesięcy przygotowuje się na różne scenariusze, które mogą osłabić niemiecką hegemonię w Europie - wśród nich jest realizacja projektu Trójmorza, który traktowany jest jako poważne zagrożenie dla istnienia UE.

 

Tajny raport ujawniony przez gazetę Der Spiegel przedstawia nie tylko obawy Niemiec, ale także pozwala przewidzieć jakie działania mogą zostać podjęte w przyszłości, aby chronić swoje wpływy w Europie. Dokument pod nazwą "Strategiczna Perspektywa 2040", który został przyjęty w lutym bieżącego roku wyszczególnia sześć scenariuszy, które potencjalnie mogą naruszyć obecny ład na naszym kontynencie. Z punktu widzenia Polski, jego treść jest co najmniej niepokojąca.

Jeden ze scenariuszy zakłada upadek Unii Europejskiej, gdy liczne kraje członkowskie postanowią wystąpić ze struktur tej komunistycznej organizacji. Kolejny scenariusz opisuje sytuację, w której część państw Europy Środkowej oraz Wschodniej postanawia wyjść z UE i utworzyć swój własny "blok wschodni". To w dosyć jednoznaczny sposób wskazuje, że Niemcy mają na myśli projekt Trójmorza - międzynarodowej instytucji gospodarczo-politycznej, zrzeszającej 12 państw położonych przy Morzu Adriatyckim, Bałtyckim i Czarnym. Niemcy oceniają, że Trójmorze będzie znajdować się pod wpływem Rosji, choć ta wielka inicjatywa zyskała poparcie Stanów Zjednoczonych.

Należy dodać, że od września w pobliżu Münster odbywają się manewry wojskowe z użyciem czołgów, artylerii i lotnictwa. Wojsko symuluje działania ofensywne w ramach tych scenariuszy. Czyżby Niemcy miały zamiar po raz kolejny w historii wywołać wojnę w Europie? Tymczasem Minister Obrony Ursula von der Leyen otwarcie powiedziała, że Niemcy muszą wspierać w Polsce ruch oporu stojący w opozycji do rządu PiS. Od początku wiedzieliśmy, że nasz zachodni sąsiad próbuje destabilizować Polskę, lecz tym razem słowa tego typu zostały wypowiedziane po raz pierwszy i to z pewnością również ma związek z utratą wpływów oraz możliwym upadkiem Unii Europejskiej.

Tutaj ponownie należy wspomnieć o "słynnej" ustawie 1066, która została przyjęta za czasów Platformy Obywatelskiej. Dzięki niej, rząd mógł w każdej chwili otrzymać "bratnią pomoc" np. od Niemiec, gdyby obce siły próbowały dokonać zamachu stanu. Teraz gdy władzę przejął PiS, ustawa 1066 będzie pełniła identyczną funkcję z tą różnicą, że Polska będzie mogła otrzymać pomoc od Stanów Zjednoczonych w przypadku agresji Niemiec. Tu pojawia się pytanie czy amerykańskie wojska, które stacjonują na terytorium naszego kraju faktycznie będą bronić Polski w przypadku wybuchu wojny.

 

Wiele wskazuje na to, że nasz sąsiad nie będzie chciał dopuścić do powstania Trójmorza. Manewry niemieckich sił zbrojnych w tym kontekście powinny nas niepokoić, ponieważ w przypadku agresji militarnej Polska zostanie zaatakowana w pierwszej kolejności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika drej3107

stworzyli sobie taki..

stworzyli sobie taki...wiejski uniwersytecik-kabarecik hejtuja

reksio sołtys wykładowca marksistowski dziekan expert ideologi bajecznej kremlowskiej krainy i dobrobytu

pacynka to ruso gebelsowski propagandzista 100 razy to samo powtrza mysli ze to pwawda

setretara lodziara sledcza dziennikarka po smaku loda rozpoznaje spiski

kronikarz diabełek wkleja wszystko co rada nada.... taki prymitywny układzk umysłowo ograniczonych

 

Portret użytkownika UPAdlina

a co trollu od tymy? Myślałeś

a co trollu od tymy? Myślałeś, że będzie łatwo ładowac tę swoją prymitywną pro-bandero-uSSmańska propagandę? Tu nie twoja zachodnia upaina, gdzie średnie IQ waha się na poziomie pudełka po butach. Przyszedłeś się pożalić? Idź do tymy. A jak lody ci na myśli, to może będziesz mógł sie wykazać. Dzięki temu może nie wylecisz z roboty.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Zenek ;)

"Niemcy przygotowują się do

"Niemcy przygotowują się do wojny! "

- niemcy budują też ŚWIĄTYNIĘ JEROZOLIMSKĄ w Berlinie z datą oddania jej do użytku 2019.... ciekawe co na to złodzieje ziem Palestyńczyków z ich ruderą na wzgórku arabskim ?

Będzie wielka wojna o maschiacha i jego "włochatość" ?

Portret użytkownika peterek68

Ciekawe, ciekawe,

Ciekawe, ciekawe, rzeczywiscie wyglada na jakies przygotowania. Typowi skasowali konto z jeszcze ciekawszymi materialami.

P.S. Nie przejmuj sie tymi prymitywnymi docinkami prymitywow, albo sa glupi albo im placa srebrnikami. Ja  w Ciebie wierze.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Tak jak ja wierzę w mądrość

Tak jak ja wierzę w mądrość dobrych prawdziwych Polaków - bo inaczej bym tego wszystkiego nie robił/pisał. Jesteś jednym z nich i dziękuje za dobrą energię potrzebną do dalszego działania.

A widoczny most ma zjazd/najazd w wysokości ponad 2m pod kątem 45% - nie wjedzie tego kuad ani motor enduro bo jest za ślisko na tych kamieniach, więc wniosek taki że skoro żaden cywilny pojazd tego nie pokona - to jakie pojazdy pokonają ? Wojskowe gąsienicowe i wieloosiowe - takie które właśnie mignęły mi w migawce myślowej. To nie jest przypadek żaden - most zupełnie bez celu o szerokości takiej że 2 czołgi jednocześnie mogą przejeżdżać - a po drugiej stronie otwarte pola i nic więcej - nikt z tego mostu nie korzysta nigdy - w zasadzie jest utrudnieniem dla kajakarzy.
To jest schowany most i mało kto o nim wie - kajakarze jedynie i wędkarze no i ludzie z wioski. A ogólnie to jest w tym regionie bardzo dużo mostów wymienionych na nowe (nie tylko renowacje typu zaszpachlowanie i odmalowanie ale cale wymiany były robione z filarami nośnymi - więc to samo z siebie dużo też mówi bo nie jeden czy 4 mosty ale prawie wszystkie. Każdy sobie może włączyć myślenie i samemu zacząć sprawdzać mosty nawet na trzeciorzędnych drogach po wioskowych - zwłaszcza przy granicy z niemiaszkami do 200km od granicy. Naszymi rękoma przygotowują sobie grunt pod wiadomo co - a najgorsze jest to że w to aż się nie chce wierzyć i człowiek sam aż się zastanawia czy to naprawdę jest aż tak popieprzony ich plan ? A za czasów 1 i 2 wojny jakie zrealizowali plany ? Teraz nie jest inaczej - wiele rzeczy na to wskazuje nie tylko te mosty - mosty są tylko dokładką do układanki. Nawet artyści alarmują https://www.youtube.com/watch?v=WbFJZV075zw

Portret użytkownika A Jaworski

Ta wiadmość oznacza, że

Ta wiadmość oznacza, że  zdradziecki rząd POPiSu buduje w ustronnych miejscach mosty i przeprawy by ułatwić Niemcom inwazję Polski. Może to być równocześnie przygotowanie do udzielenia ‘bratniej pomocy’. Celem może być także rozbiór Polski. Od Wschodu wjadą wtedy dywizje ukraińskie. Być może nie jest to przypadek, że niedawno wprowadzono w armii ukraińskiej niemieckie wzorce mundurów i dystynkcji. Polskojęzyczne władze POPisu zapewne już uzgodniły ten plan z Mocami, więc członkowstwo w NATO nie zda się na nic. Aby uniknąć przejęcia Obrony Terytorialnej przez polskich patriotów, Macierewicz [Icek Singer] podporządkował je MON-owi. Obecna w Polsce wielotysięczna ukraińska Piąta Kolumna może już  mieć ukryte arsenały i wydzielone zadania. W nagrodę POPiS odda Ukrainie co najmniej ziemię lubelską, chełmską i przemyską.  Michnik [Aron Szechter] wypowiedział się, że jeśli Polacy się zbuntują to napuści się na nich Ukraińców. Dziadek prez. Dudy to podobno Myhajło Duda, upowiec i ukraiński morderca Polaków. ( https://gloria.tv/article/Mjgvx92DF3wE1MeGFqKahEpCh  )  (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mychaj%C5%82o_Duda  ).  Zobaczcie też http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemcy-realizuja-projekt-europejskiej-armii z komentarzami.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

I dlatego nas szczują i kłócą

https://www.youtube.com/watch?v=cu4IC2xd_0Y warto dac suba dla tego kanalu.

I dlatego nas szczują i kłócą z Rosjanami bo to jedyna konkretna pomoc jaka dla nas by była możliwa w tej kwestii kiedy napadają na nas z obu stron. (na Węgry i Czechy nie liczę bo Węgry za małe, a Czechy mają zwyczaj wykpić się jak zawsze, byle nie narobić sobie szkód.)

Bonus dla śpiochów które tumanieni są tymi pizdrykami ciapatymi typu elif i pseudo gwiazdami śpiewającymi piosenki prawdziwych profesionalnych piosenkarzy.
1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
51. Czy to Rosjanie wykupili Polskie wodociągi ?

I na koniec dlaczego to wszystko się dzieje www.corium.cba.pl www.enenews.com

Znalezione w necie: Jak się sprawy w Polsce mają: Zapisać i rozdać
znajomym - TO JEST ROZKAZ PATRIOTYCZNY !
1. Brak dostępu do broni dla uczciwych i ciężko pracujących obywateli.
1b. Odbieranie licencji na posiadanie broni ludziom którzy takową legalnie posiadali, a są zdrowi psychicznie i nie byli nigdy karani...
2. Podatki rzędu 80%.
3. Wszechobecny wyzysk i umowy smieciowe.
4. Głodowe pensje.
4b. Brak legalizacji marihuany(prawie wszędzie na swiecie jest
legalizowana). (na to akurat leje - nie biorę narkotyków - marihuana naturalna nie istnieje - tylko modyfikowana...)
5. Wysokie oprocentowanie kredytow mieszkanowych i niskie lokat
bankowych.
6. Pogarda polityków i urzędników wobec własnego narodu.
7. Szczucie Polaków na Rosję i prowokowanie sąsiada Rosji.
8. Depopulacja wlasnego narodu każdym możliwym sposobem, a jest ich
całkiem sporo.
9. Kradnięcie pomyslow i patentów przez obce służby(mosad,cia).
10. Korupcja w urzędach i w policji.
11. Najdrorzsze autostrady na swiecie.
12. Brak perspektyw dla młodego pokolenia.
13. Nepotyzm i kastowosc.
14. Przymusowe szczepienia dzieci.
16. TAJEMNICA OGÓLNA, BARDZO NIEBEZPIECZNA NIEPORUSZANA,NIEDOTYKANA
:MAFIJNY HANDEL ORGANAMI LUDZKIMI.
15. Wprowadzenie CETY i żywności modyfikowanej GMO.
16. Zrujnowanie całkowicie małych gospodarstw rolnych i biznesów
rodzinnych.
17. Wywalanie w błoto kasy państwowej nie tam gdzie trzeba np. miliony w
ukraińskie drogi
18. Ustawa 1066 zmodyfikowana na jeszcze gorszą - możliwe obce wojska w
Polsce z bronią ostrą na terenie całego państwa Polskiego nie tylko na
wyznaczonych poligonach wojskowych.
19. Odprawianie żydowskich obrzędów chanuki na terenie Polski z osobami
na wysokich szczeblach państwowych.
20. Budowanie meczetów dla bandytów islamskich, i wspieranie ich chorych
ideologi nie zgodnych z Polskimi zwyczajami.
21. WSZECHOBECNE KŁAMSTWO I OSZUSTWO PROPAGANDOWE W'ŚCIEKO
SZWABSKO-ŻYDOWSKICH MEDIACH (gazety, radio, telewizja ale też i internet
interia, onet, o2, wp , FaceBook i inne).
22. Wymuszona rejestracja kart telefonicznych typu prepaid - tym samym
utrata anonimowości i możliwe namierzanie i inwigilowanie ludzi.
(to jak pokazywanie służbom na całym świecie dowodu osobistego nr pesel i
pokazywanie gdzie jesteśmy na daną chwilę z kim rozmawiamy i co mówimy
,bo wszystko jest od iluś lat nagrywane.)
23. Wprowadzenie wojsk amerykańskich do Polski - stworzenie ogromnego zagrożenia życia dla Polaków !
24. Dzielenie i rozbijanie solidarności narodu Polskiego przez rząd, opozycję, organizacje pozarządowe, niektóre media internetowe i stowarzyszenia.
25. Proszę zwiększać listę - byle była by zgodna z prawdą...

„CO Wy o tym MYŚLICIE? Co się dzieje z POLSKĄ?
CZY STAŁA SIĘ POLIGONEM EKSPERYMENTALNYM?
JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” POLITYCE CHAOSU TO POLSKA. Jedyne społeczeństwo w UE z silnymi wartościami NARODOWYMI to POLSKA.
JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” EKIPOM RZĄDZĄCYM KIEDY ZACZYNA SIĘ BUDZIĆ ŚWIADOMOŚĆ TO POLSKA.
I nagle ….
2015 – IZRAELSKI KNESET OBRADUJE w KRAKOWIE
2016 – DOWÓDZTWO NATO OBRADUJE W WARSZAWIE
2016 – DOWÓDZTWO RELIGI ŚWIATOWEJ OBRADUJE W KRAKOWIE
2016 – POJAWIAJĄ SIĘ „DZIWNE” MGŁY SMOGOWE (media mówią, że pył znad Sahary!)
2016 – KOD wraz z PIS i PO SKŁÓCAJĄ POLAKÓW DO GRANIC ABSURDU
2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIECI ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ PNEUMOKOKOWĄ (afera korupcyjna, szczepionka wycofana z innych krajów, najwyższa toksyczność obok MMR i HPV)
2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIEWCZĄT ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ HPV, KTÓRA POWODUJE BEZPŁODNOŚĆ
2016 – ODSZKODOWANIA DLA ŻYDÓW ZA PRZEŚLADOWANIA WOJENNE
2016 – POLSKI PREZYDENT NAZYWA PUBLICZNIE POLSKĘ „POLIN”
2017 – POLSKI SEJM PO, PIS, KOD ZAPRASZA OKUPACYJNĄ ARMIĘ US
2017 – NAJWIĘKSZE STĘŻENIE SMOGU W CAŁEJ UE
2017 – WYMUSZONA REJESTRACJA KART PREPAID - KOMPLETNY BRAK PRYWATNOŚCI

https://www.cda.pl/PRAWDA_DLA_POLAKA

Portret użytkownika stasiu kolasa

 

 

widoczny most ma zjazd/najazd w wysokości ponad 2m pod kątem 45% - nie wjedzie tego kuad ani motor enduro bo jest za ślisko na tych kamieniach, więc wniosek taki że skoro żaden cywilny pojazd tego nie pokona - to jakie pojazdy pokonają ?

-Aniele skoro to obszar chroniony, eko-system itd. to własnie po to takie utrudnienia  aby tam żaden idiot nie wjechał , nie próbował , czy nawet jakies terenówki przeprawowe [skoro wcześniej nie było tam żadnego mostu].Jakby to było w miarę płaskie i do pokonania [czyli nie wandalo oporne] to nie jeden by pomyślał skrócić sobie pewnie drogę do domu np. ze wsi-do innej wsi lub dla adrenaliny przeprawić się quadem  lub samochodem przeprawowym.

Strony

Skomentuj