Niemcy ponownie wzywają do utworzenia europejskiej armii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Podczas swojego przemówienia w Brukseli, nowa przewodnicząca niemieckiej partii CDU, Annegret Kramp-Karrenbauer, wezwała do utworzenia europejskiej armii.

Kramp-Karrenbauer, która jest powszechnie postrzegana jako przyszły kanclerz Niemiec, powiedziała, że stworzenie armii Unii Europejskiej jest konieczne, jeśli państwa członkowskie nie chcą być "piłką odbijaną pomiędzy Rosją, Chinami i USA". Przewodnicząca partii CDU podkreśliła potrzebę wzmocnienia kontroli na granicach zewnętrznych UE, oznajmiając, że nielegalna migracja "jest jednym z największych wyzwań dla kontynentu od dziesięcioleci".

W ubiegłym roku Kramp-Karrenbauer zastąpiła na stanowisku lidera CDU Angelę Merkel. Karrenbauer wykorzystała wizytę w Brukseli i publicznie poparła również Manfreda Webera, bawarskiego konserwatystę, który kandyduje na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. 

 

Pani Kramp-Karrenbauer poruszyła również tematy związane z gospodarką i poparła apele z Francji, by doprowadzić do złagodzenia unijnych zasad konkurencji, co mogłoby ułatwić pojawienie się firm, które będą w stanie nawiązać walkę z potentatami na arenie światowej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Gdybym przez chwilę chociaż

Gdybym przez chwilę chociaż poczuł, że te "Stany Zjednoczone Europy" Ta UNIA Te UE ! Śmiech pusyty, na sam dzwięk słowa,człowieka ogarnia .... Lol Że te EU Działają ku własnej czyli naszej, obopólnej korzyści to ok. Można spróbować, czemu nie. Ale że tak ABSOLUTNIE nie jest ! To komu i czemu miała by taka armia służyć ? Kolejnym lokajom i sługusom z Brukseli? Może do uśmierzania niezadowolenia "wichrzycieli i wrogów wewnętrznych" ??? Prędzej jednak i co jest bardziej realne,do usługiwania naszą krwią interesom USA ? W tym kontekście worka wątpliwości,dziwnych zasad i reguł pogiętych i obecnych a rządzących w UE To, już armia CK (Armia Monarchii Austro-Węgierskiej) jawi się jako monolit ! CK dezererów pominę taktownie milczeniem.Na koniec wyobraźcie sobie, że naczelnym dowódcą takiej armii UE zostaje taki ktoś jak Merkel.? Jednym słowem dopóki brak jednostek WYBITNYCH w UE dopóty o armii UE mowy niema.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jeszcze nic dobrego nigdy nie

Jeszcze nic dobrego nigdy nie wynikło, kiedy "niemcy" proponowali budowę armii.

Tym razem też nie będzie inaczej. Armia (pod kierownictwem doświadczonych oficerów Wermachtu II) będzie głównie służyła do zaprowadzania porządku (ordnungu) w niepokornych ("konstytucji" euro-pejskiej) krajach. Rozbudowana bezpieka. Za kasę oczywiście.

Może niech każdy kraj ma swoją armię, do obrony swoich interesów. Zdaje się, że idea Unii Europejskiej kończyła się na kwestiach gospodarczych i swobodnym przepływie ludności. Budowa aparatu "nacisku" wykracza już znacznie poza założenia.

Portret użytkownika marek500

Zapomniałeś wziąść lekarstw.

Zapomniałeś wziąść lekarstw. Zachodnie społeczeńtwa są pragmatykami. Wiedzą że bez zjednoczenia się, zostaną uzależnione od światowych potęg. Oni w przeciwieństwie do Polski zdają sobie sprawę że te mocarstwa dziełają tylko we własnym interesie i poświęcą lub porzucą swoich przydupasów jeżeli będzie im to na rękę. 

Portret użytkownika Plejstocen

Można utworzyć sojusz, a nie

Można utworzyć sojusz, a nie wspólną armię. Komu ta armia będzię składała przysięgę? Nie zauważyłeś, że po to w naszym rzadzie powstają skandale i wpadki, żeby ludzie nie mieli zaufania i zwracali sie do,,nowoczesnosci i dobrobytu'' w strone zachodu? Zapomnieli tylko, że Polacy są cholernie uparci i podejrzliwi. Pamietają tyranię, są zahartowani mentalnie. To, że probują zrobić z mężczyzn cioty i niedorajdy, a kobiety szczują, ze musza brac sprawy w swoje ręce  i być ,,niezależnymi'' przy wyimaginowanej bandzie urojonych seksistow, jakimi jest niby kazdy facet nie zmieni wielowiekowej swiadomosci Polaka, pamięci tyranii obcych mocarstw i wielu prób eksterminacji narodu Polskiego, wykanczania psychicznego, ekonomicznego jak i fizycznego Polaków. Kazdy Polak ma poczucie, że ZAWSZE za rządów obcych ludzi nie ma Polskiej racji stanu i naród jest na celowniku. Polska miała już dawno zniknąć, a.jednak jakimś cudem dryfuje. Polacy są nieprzewidywalni, bo jak wszyscy (zachód) przewidują, że ,, po tym cięciu budzetowym'' polacy na pewno wyjdą.na.ulicę, bo to nieludzkie i tak sie nie.da zyć. Będą zamieszki (zacieranie rączek, bo obca armia na terenie Polski jest w gotowosci). Tym czasem nie dzieje sie nic. Polak potrafi żyć mając niewiele, lecz gdy nie ma już nic to zaczyna myśleć. Nie mając nic działamy jak jeden organizm bo mamy pewne poczucie wyjątkowości. NIE DA SIĘ SKOSIĆ POLSKI. Mozna kłamać i manipulować, ale nie da się nas uciszyć.

Portret użytkownika marek500

Masz rację. Podstawa każdego

Masz rację. Podstawa każdego kraju, unii czy jakiegoś innego związku narodów jest wspólna armia i wspólna polityka zagraniczna. Gospodarka też jest ważna bo decyduje czy taki twór jest w stanie być niezależny finansowo. Dzisiejsza UE nie spełnia tych warunków. Żeby przetrwała będą musieli drastyczne zrewidować członkostwo. Będą musieli pozbyć się państw w których rządzą ambasadorowie pewnych państw (oczywiście w interesie tych państw) a nie demokratycznie wybrane władze narodowe. Wątpię czy Francja , Niemcy czy Włosi zgodzą się na wspólne istnienie w unii z takimi republikami bananowymi.

Strony

Skomentuj