Niemcy otrzymają prawie połowę europejskich dotacji na rozwój sektora półprzewodników

Kategorie: 

Źródło: tg

W tym tygodniu mimowolnie zidentyfikowano głównego beneficjenta przyznania przez władze UE ponad 8 mld euro dotacji na rozwój regionalnego przemysłu półprzewodników. Według niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka to właśnie z tego kraju zawnioskowano o 4 mld euro dotacji na wsparcie 31 projektów realizowanych w 11 krajach związkowych.

 

Zdaniem ministra taka liczba projektów wzmacnia pozycję Niemiec jako ważnego ośrodka produkcji półprzewodników i staje się ważnym elementem całej polityki przemysłowej kraju. Pełna lista dotowanych projektów w Niemczech nie jest podana, ale Reuterowi udało się dostrzec na liście kandydatów do wsparcia Infineon, Elmos Semiconductor i Robert Bosch.

 

Jak zauważono w oryginalnym źródle, Nexperia nie znalazła się na tej liście, chociaż jej siedziba znajduje się w Holandii, a produkcja koncentruje się w Hamburgu. Obecność chińskich udziałowców zawstydziła niemieckich urzędników, a ten producent elektroniki stracił podstawy do przyjęcia rządowych dotacji. Przynajmniej niemieckie media podejrzewają, że wydarzenia miały taki właśnie scenariusz.

 

Nie wiadomo, czy potencjalne przedsiębiorstwo TSMC w Niemczech będzie mogło ubiegać się o część tego budżetu, ale wśród firm zagranicznych jest jeszcze jeden poważny pretendent do dotacji ze strony władz niemieckich. Jest nim oczywiście amerykański koncern Intel, który zbuduje swój nowe przedsiębiorstwa w Magdeburgu. Kawałek ziemi na ten cel został już kupiony i do tej pory uważano, że przyspieszenie postępu hamuje jedynie przedłużająca się dyskusja władz europejskich na temat wielkości dotacji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Co raz gożej z tobą  wańka

Co raz gożej z tobą  wańka wstańka ,  normalny człowiek nie nadąża  za twoim słowotokiem 

Teraz  piszesz że  ci którzy  uzywają  bibli  po to by okłamywać ludzkość , oni , teraz chcą ją  ocenzurować ??

Kuva , nie spodziewałem się  takiej zmiennej retoryki ,   przecież nikt nie będzie cenzurował  kłamstwa szydowskiego  a już  zwłaszcza  władcy  świata  

Na jakiego c***ja piszesz takie   KŁAMSTWA ?!?!    które znów stawiają katolików  w złym swietle , 

Ja mam w dupie  katoli , jednak ich wybór  mam zamiar szanować   i napewno  nikogo nie namawiam na  apostezję , ale to co ten typ tu wam odpierdala   to nawet w mojej   niewierzącej głowie  zmieścić  się nie może .

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika axell69

Jeszcze  troszkę  o 

Jeszcze  troszkę  o  niemieckim  landzie :

 

Niemcy otrzymały nowe dowody przeciwko Ukrainie i Polsce w sprawie wybuchów Nord Stream - WSJ

10.06.2023 - 10:29

Niemcy otrzymują nowe dowody przeciwko Ukrainie i Polsce w sprawie wybuchów Nord Stream - WSJ |  rosyjska wiosna

Polska była operacyjnym centrum logistycznym grupy sabotażowej, która wysadziła w powietrze rurociąg Nord Stream, wynika z dowodów, które wyszły z niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego.

Poinformował o tym The Wall Street Journal, powołując się na źródła zaznajomione ze śledztwem.

Niemieccy śledczy są coraz bardziej skłonni wierzyć, że jacht Andromeda naprawdę był zamieszany w to, co się stało, żeglował po każdym miejscu, w którym później doszło do eksplozji.

Według nowych dowodów, jacht został wynajęty z pomocą warszawskiego biura podróży, które „wydaje się być częścią sieci ukraińskich firm-przykrywek podejrzanych o powiązania z ukraińskim wywiadem”.

Biała furgonetka, widziana w niemieckim porcie, używana przez sabotażystów, miała polskie tablice rejestracyjne.

Jak dowiedziała się gazeta, polskie władze nie poinformowały o toczącym się śledztwie w sprawie ruchów Andromedy i jej załogi, dowiedziały się o tym z materiałów medialnych.

×

To nietypowa sytuacja w stosunkach między obydwoma krajami – zwraca uwagę WSJ, gdyż Berlin i Warszawa mają wspólne instrumenty prawne do prowadzenia transgranicznych śledztw. Po pojawieniu się wiadomości o Andromedzie polskie władze spotkały się z przedstawicielami Niemiec.

Niemiecka Prokuratura Generalna odmówiła komentarza, czy przeciwko Polsce prowadzone jest śledztwo, czy też śledczy zwrócili się o pomoc do Warszawy.

Rozmówcy zaznajomieni ze śledztwem zwrócili uwagę na brak dowodów na udział polskiego rządu w wybuchach.

„Mogę zapewnić, że w tę historię nie jest zaangażowana ani jedna polska instytucja i nie jest to sprawa państwowa. <...> Nie mogę wykluczyć, że w tę sprawę zamieszana jest jakaś polska firma lub ktoś inny” – powiedział wysoki rangą funkcjonariusz polskiego bezpieczeństwa narodowego. Inny wysoki rangą polski urzędnik powiedział, że własne śledztwo Warszawy nie zidentyfikowało jeszcze podejrzanych.

Wcześniej The Washington Post informował, powołując się na materiały wywiadowcze, że na trzy miesiące przed wybuchami Nord Stream Stany Zjednoczone otrzymały informację o planach ukraińskich władz podważenia gazociągów przy pomocy niewielkiej grupy nurków. Informację tę zdementował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: „Jestem prezydentem i wydaję odpowiednie polecenia. Ukraina nic takiego nie zrobiła. Nigdy bym tego nie zrobił."

Rosyjskie władze uważają też, że Ukraina nie brała udziału w wybuchach. Prezydent Władimir Putin nazwał „bzdurą” publikacje w mediach o grupie Ukraińców, którzy wysadzili rurociąg. Obwiniał „Anglosasów”, w USA i Wielkiej Brytanii odrzucił te oskarżenia.

https://rusvesna.su/news/1686380654

PS 

Jak już   większość z was  miała prawo  coś zauwazyć to  w zasadzie   i  w okolicznościach  z dupy wziętych  my Polacy odpowiadamy  za wszelkie zło  w tej części świata , a tak  na  marginesie   mam  znajomego    który z ramienia  Prokuratury  Krajowej     jest  w  Brukseli przy  NATO  -  na to ze  NATO nie  ma sił  na walkę z  FR , zauważył  że cała EU  to  ratlerek  w świecie , którego oszczała reszta część świata  , cała EU to   kurdupel   nic nie znaczący  i te sankcje gospodarcze  nałożone na FR   som śmiesznie  nieudolne i nawet niewymowne , z drugiej strony    USA    też  mści się  na EU  co daje  wymiarowy obraz stanu klęski unijnych dostojników -  dokładnie tak  jak  z Watykańskim szubrawcą 

Doić Doić WYdoić - zostawić   , niech samo zdechnie w  imię   zbawienia   wietrznego i w przeciągach    miedzy brzozą   trawnikiem i pasem do lądowania . 

Szydostwo nas zżera jak  rdza zżera żelastwo - powoli ale perfidnie 

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika axell69

Niemcy , to taki dziwny  kraj

Niemcy , to taki dziwny  kraj , większość  ich obywateli sądzi (mieszkałem kilka lat i to co oni sądzą i mówią   niejednemu rozjaśniło by  rozum )  że   oni jako niemcy ponoszą największe koszty utrzymania  Uni Eu  a takie kraje jak Polska Rumunia Bułgaria są  największymi  odbiorcami  zapomóg unijnych .....  he he ,  kuwa   zapmnieli  zauwazyć  że takie pikusie  jak   Aldiki Lidle  Kauflandy  to pompy ciepłego pieniądza  wyciągane  od  sojuszników  czyli naszej kieszeni , to samo  jest w Hiszpanii  , w niedzielę otwarte ma tylko Lidel  .Ale wracamy  do  kasy unijnej  i  dotacji , wszyscy  składają się  , unia dzieli  kasę  po "równo"    , cyfry trafiają do odbiorcy  np  Hiszpanii  z przeznaczeniem   na  budowę  np autostrad  ,  jest przetarg publiczny  który  wygrywa  hiszpańsko  niemiecka   firma , oczywiście   zwolniona z podatków  zamawia  sprzęt do  budowy, też  zwolniony z podatków, tych autostrad  , oczywiście  z niemiec .  Dotacja  Unijna , firma  niemiecka  na maszynach niemieckich , podwykonawcy  miejscowi , od początku z założeniem że będą   oszukani /oszwabieni  na niemieckim patencie , zawartym  zawsze w umowie (wiem  jak to funkcjonuje bo wiele umów  zawierałem z  niemcami , z tym że  rozpracowani  byli  przezemnie  już od drugiej umowy)  . Autostrada skończona , kasa Hiszpańska   wypompowana  do niemiec , szyld na początku  autostrady (to samo w Polsce) mówi   ze tą drogę  zbudowano z dotacji unijnej ;)   plus kredyt z miedzynarodowego funduszu szydowskiego .  Po  Hiszpańskiej zadłuzonej autostradzie zapierniczają  szczególnie  niemcy , niemieckimi autami  - i wszyscy są  szczęśliwi po za  oczywiście Hiszpanami  którzy nienawidzą niemców  i własnego  rządu  też . 

PS 

Niemiecki patent  przy zawieraniu  wszelkich umów polega  zawsze  na  tym że strona  niemiecka , po długich  wścibskich negocjacjach , zgadza się na ceny  podwykonawcy  ale skraca termin wykonania  usługi  do  terminu nieosiagalnego  w zaden sposób , termin  jest  obłozone  karami  za  zwłokę , kary te są tak  złożone o oparagrafowane  że  , dosłownie nikt nie jest w stanie  ich dotrzymać  i często podwykonawca nawet nie wychodzi na zero ale zazwyczja musi zbankrutować  . To stary szydowsko niemiecki sposób . I tak jest zawsze . Tylko mnie  nie  oszwabili   a co za tym idzie chcieli mnie unikać  ale nie mogli ;)  gdyż byłem jednym z pierwszych w Polsce  producentem  pewnego segmentu  . W latach 2000 -2006  w googlach  zawsze byliśmy  na pierwszym miejscu  , wtedy zaczął się numer z pozycjonowaniem stron , mozna  było wykupić  sobie   klikbayty a ja szydowskiemu googlowi płacić nie chciałem .2008 rok  i  bylem "pozamiatany"  -  kryzys który się  planowo rozegrał   zawinął  i mnie , kilka miesięcy później tzn.  2009  zacząłem otrzymywać dużo ofert pracy z niemiec (oferty te miały mnie stawiać na stanowisku  dość  bardzo wysokim ).... mówi wam to coś ??, wybrałem inną drogę -  bez szwabienia  i szydzenia , wybrałem słusznie .

 

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika Endymion

Ja wszystko rozumem, ale ten

Ja wszystko rozumem, ale ten mechanizm; "oczywiście   zwolniona z podatków  zamawia  sprzęt do  budowy, też  zwolniony z podatków" przybliż mi proszę temat z punktu księgowo fiskalnego. Z tego co ja wiem i widzę, to podatki są dla biedoty, bogaci dostają zwroty, odpisy i umożenia. Mój były szef kupuje co 3 lata nowe auto za 500.000zł w leasing na firmę i po 3 latach sprzedaje bez straty, to jakieś perpetum mobile i polski system podatkowy nie do końca na to pozwala, a ten tak się ślizga od lat i żaden z 700.000 urzędasów nawet nie zainteresuje się tym.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj