Niemcy odmawiają przyznania praw mniejszości narodowej milionom mieszkających i pracujących u nich Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Polsce nikogo nie dziwi to, że w naszym Sejmie zawsze znajduje się przedstawiciel mniejszości niemieckiej. Uważamy, że to normalne, iż ponad 150 tysięcy Niemców mieszkających na terytorium Polski ma swoją reprezentację w parlamencie. Jednak pozycja ponad dwumilionowej mniejszości polskiej w Niemczech, która stanowi aż 2,5% populacji tego kraju, nie istnieje i do dzisiaj funkcjonuje tam dekret Goeringa z czasów III Rzeszy, który zniósł status mniejszości polskiej w Niemczech, pozbawiając Polaków przysługujących im wcześniej praw.

 

Dużo słyszymy ostatnio o zagrożeniu demokracji w Polsce. co ciekawe, twierdzą tak przeważnie politycy niemieccy, którzy są zaniepokojeni utrata wpływów w naszym kraju. Podobno przerażenie budzi też realna możliwość zgłoszenia polskich pretensji do braku wypłat jakichkolwiek reparacji wojennych, których przypomnijmy, zrzekliśmy się jedynie od bratniego NRD, które już przecież nie istnieje, ale nigdy wobec obecnie istniejącej RFN.
 

Trudno się zatem dziwić zaciekłości ataku i faktu, że do walki z Polską została też zaciągnięta Komisja Europejska. Chyba warto byłoby, żeby ta szacowna instytucja zajęła się w końcu uchyleniem obowiązującego do dzisiaj prawa III Rzeszy, instytucjonalizującego prześladowanie naszych rodaków. Objawia się to na przykład nadgorliwością niemieckiego Jugendamt, urzędu do spraw dzieci, którego funkcjonariusze metodycznie dbają o postępującą germanizację dzieci polskich imigrantów. Jeśli mówią po niemiecku gorzej niż chcieliby tego urzędnicy Jugendamtu, dzieci są zabierane do rodzin zastępczych.
 

Aż dziw bierze, że kraj, którego kanclerz zaprosiła na socjal do Europy miliony Arabów, jednocześnie prowadzi czysto rasistowską politykę germanizacji młodych Polaków utrudniając im kontakt z ich spuścizną i Polskością. To kolejny dowód wskazujący na to, że pozycja statystycznego islamskiego uchodźcy w Niemczech jest wyższa niż pracującego Polaka, który realnie dokłada się do budowania dobrobytu tego kraju.
 

Przed II wojną światową istniał Związek Polaków w Niemczech, a nasza diaspora w tym kraju była szacowana na około milion osób. Fakt, że większość mieszkała na terenie dzisiejszego województwa śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Po wojnie na skutek zmian w położeniu granic stało się tak, że wielu z tych Polaków znalazło się znowu w Polsce. Jednak w Niemczech nadal pozostała jakaś polska mniejszość, która mimo upadku III Rzeszy jest wciąż prześladowana poprzez odmowę uznania jej istnienia mimo dwumilionowej obecnie populacji.
 

Oczywiście można twierdzić, że migracje z powodów ekonomicznych nie obligują do uznawania danej grupy etnicznej jako mniejszości narodowej, ale przecież cyganie też kiedyś przybyli, a nikomu nie przychodzi do głowy ich dyskryminować. Jednak o dziwo dyskryminacja Polaków przychodzi wszystkim zadziwiająco łatwo.

 

Czy konieczne są demonstracje uliczne niemieckiej Polonii? Czy nie ma innej możliwości wymuszenia na rządzie niemieckim zatrzymania dyskryminacji Polaków niż spektakularne protesty? Polacy, których dzieci są germanizowane na siłę przez Jugendamt muszą chyba wyjść na ulice największych niemieckich miast i domagać się zwrotu statutu mniejszości narodowej, którą zabrał najbliższy pomocnik Adolfa Hitlera.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Ponieważ jest teraz wątek

Ponieważ jest teraz wątek niemiecki chciałbym, dla rozluźnienia atmosfery, podzielić się z Wami moimi nowymi doświadczeniami. Otóż zamieściłem na niemieckim portalu interia.pl niewinny komentarz pod artykułem o kolejnym sondażu TNS pt. „Polacy źle oceniają rozwój sytuacji w kraju”. Komentarz uzyskał w 1,5 godz. 1591 plusów i 340 minusów. Ale proporcja komentarzy do mojego komentarza była zgoła inna. Na 46 wpisów: 2 pozytywne i 44 negatywne. Zdumiewająca jest także ich treść. Połowę z nich przytaczam w oryginalnej pisowni pod obrazkiem.
Na obrazek treba kliknąć łapką Smile

~Adolf.H 
Tylko nie kazdy umie czytac po niemiecku. Du Arschloch.
~pw63 
Idiota.
~Karol
Akamai jest chory winien się leczyć w Polskiej placówce psychiatrycznej tak mówią sardarze 
~Jarus
no ciekawe czy bys przeczytali zrozumial jeden wyraz !!! Do dumme nuss !!
.~ja
co ćwok, to ćwok. po co to wypociny pisać, jak nikt porządny się pod tym nie podpisze.
~obserwator 
To wchodz na radio maRyja czy trwam lub jakis inny potral oglupiajacy a nie na interie czy inne powazne portale. Wchodzisz tu-- czytasz nic z tego nie rozumiejac i piszesz bzdury. 
nn
Dla ciebie kazdy artykol powinien konczyc sie zlowem amen co? bo jak tego nie ma to niemiecki portal pajacu
eugen13
Du bist schwul.
~MKD
To co tu robisz ? WYPAD Z TAD!!! 
~Akwarysta_z_A
W samo sedno! Goebbels by się nie powstydził! NSDAP!
~skarbnik
Masz zl 1.50. Glupio piszesz,ale dobrze ze piszesz
~ona 
ale kto ci kaze tu wchodzic?? nie podoba sie to wypad, pobieraj "rzetelne" informacje z trwam lub tvp!! to, ze ty nie lubisz to nie znaczy, ze ktos inny tez musi! arogancja pisiorow nie zna granic
~system
To po co go czytasz baranie  
~Bolek
to po h.... tu komentujesz? 
~Polak
Szacunek w pełni się zgadzam
~u7t7
to co tutaj robisz na wrogim portalu
~DDDDDD 
BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!1
~pogromca debili
stul ryj pisowska szmato albo wyp... po co tu wchodzisz tepy pisdioto!!!!!!!!!!!!! wara bezmozgui
~Przemas
Aleś ty prostak
~dron
Akamai szybko szukaj lekarza bo może być z pózno. 
~aBc
A k.. kto ci każe tu siedzieć masz swoje pislamskie portale to sp...
~Harry
Walnij się w ten durny pisowski łeb.
 
Teraz ja Akamai: No comment Lol

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika alternatywny

Ta, to normalne na każdym

Ta, to normalne na każdym portalu opłacanym przez Niemiecki kapitał Smile Nie reaguje nawet na tego typu komentarze, ponieważ oni wykonują tylko swoją prace... jest gro ludzi, którzy "zarabiają przez internet" własnie między inymi w taki sposób. Kiedyś to były zlecenia, głównie na przepisywanie jakiś tekstów, a teraz mają pisać komentarze. 
Są portale, takie jak ten, gdzie ludzie chętnie komentują i rozmawiają ze sobą, lecz w większości stron informacyjnych, wchodzi się tylko przeczytać jakiś tam artykuł, ewentualnie przeczyta komentarze i idzie się dalej, nie zostawiając swoich komentarzy (tak robi zazwyczaj zdecydowana większość ludzi), dlatego to dobre pole do popisu dla firm sprzyjających danemu ugrupowaniu. Samo ocenianine komentarzy, już zdradza jakość tych oplaconych wpisów...to dopiero mowa nienawiści Biggrin
Ogólnie mam w pracy, jednego takiego, który chyba to robi z powołania, wszyscy mają tą polityke lekko w dupie, tak jak to zazwyczaj na codzień się ją ma, a ten jeden ciągle, każdemu nawija makaron na uszy, i pis to i pis tamto, a nocą, ale ja nie wiem co nowego zrobili bo spałem, a może mi powiesz co tam się działo, a to, tamto... - nie wiem czy mu za to płacą czy to czubek z powołania Biggrin Bo kto o zdrowych zmysłach może tak w kółko pieprzyć o tej polityce wszystkim po kolei to samo??!!

Portret użytkownika Back from the past

W pelni popieram " czytelnik

W pelni popieram " czytelnik " !!! Adminie, siejesz Pan nienawisc ! Prosze zobaczyc tutejsze wpisy ! Komu zalezy na tymm aby siac tyle nienawisci ???? Komu zalezy na tym, aby na sile robic sobie wrogow ????? Siania nienawisci do Niemiec i Rosji zawsze bylo specjalizacja PIS-u. Dlaczego ZAWSZE znajdzie sie w Polsce KTOS, komu dobre ralacje miedzyludzkie miedzy w/w Krajami tak bardzo przeszkadzaja ??? WSTYD i HANBA !!! Ta strona juz dawno siegnela DNA ! PS: Jest takie powiedzenie, "kto wiatr sieje ten zbiera burzę "

Strony

Skomentuj