Niemcy muszą wydać 2 biliony euro aby sprostać normom emisji CO2 zaleconym przez UE

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W zeszłym tygodniu Unia Europejska podjęła decyzję o zwiększeniu swoich celów w zakresie inwestycji w energie odnawialne, z 27 do 35 %. Ma to bezpośredni wpływ na kilka państw członkowskich, w tym Niemcy, które zdecydowały się wycofać swoje własne plany dotyczące zmniejszenia emisji CO2 o 40 % do 2020 roku.

 

Jak donosi Reuters, Niemcy będą musiały zmierzyć się z gigantycznym wydatkiem, aby sprostać najnowszym wymaganiom Unii Europejskiej. Do 2050 roku nakazane jest im zmniejszenie szkodliwych emisji o 95 %. Nawet przy zakładanym spadku cen energii odnawialnej, kraj będzie musiał wydać około 2,3 biliona euro.

 

Nic dziwnego, że odezwały się głosy sprzeciwu, nawet w instytucjach propagujących inwestycje w energie odnawialne, które uznają cel wyznaczony przez Unię Europejską, za niemożliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie. 

Nie wszyscy są jednak tak negatywnie nastawieni – Sabine Nallinger, szefowa Fundacji 20, jest zdania, że docelowy poziom emisji gazów cieplarnianych jest nadal możliwy do zrealizowania, bez szkody dla niemieckiej gospodarki – pod warunkiem, że inne kraje także będą działać w ramach paryskiego porozumienia klimatycznego.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Już sprzedają kamienice

Już sprzedają kamienice podstawionym kupcom, za syboliczną złotówkę. W moim mieście, w przeciągu 17lat, sprzedano o koło 3 tysięcy kamienic. Jeżeli widzisz w kamienicy puste okna bez firan, to wiadomo że idzie na sprzedaż. Wiem jedno, że jeżeli dojdzie do wojny światowej, to nie ostanie się a ni jeden parch. Mamy dzisiaj badania genetyczne, które sa wstanie wskazać rasę przeklętą przez boga.

kolo21

Portret użytkownika rochel57

Piękna, szlachetna

Piękna, szlachetna perspektywa. A wtedy "polskie" obozy, staną się faktycznie żydowskimi i to będzie ich wymarzona "judeopolonia". Świat bez Żydów - czy takiego dnia doczekamy ? To będzie początek powrotu humanizmu, jako naczelnego Prawa Naszej Cywilizacji. To dążenie powinno stać się Naszą naczelną religią.

Portret użytkownika inzynier magister

ktoś się obłowi, że szok !

ktoś się obłowi, że szok ! Trum nie jest głupi że wypowiedział to badziewie, niestety Polska będzie płacić straszną kasę bo sięboją kołchozu ! Kogo są kamienice ? "Wśród przyczyn obecnego napięcia między Polską a Izraelem nie bez znaczenia pozostaje opracowywane w Ministerstwie Sprawiedliwości prawo reprywatyzacyjne, tzw. duża ustawa reprywatyzacyjna - takiego zdania jest poseł Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk. - To sprawa, która budzi duże zainteresowanie środowisk żydowskich - powiedział parlamentarzysta w rozmowie z naszym portalem.

Poseł Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z portalem niezalezna.pl wskazał, ze przyczyn obecnego napięcia w relacjach z Izraelem należy upatrywać w kilku czynnikach, wśród których na pewno jest istniejący przez wiele lat brak skutecznej polityki historycznej Polski opisującej straty ludzkie i majątkowe RP.

Zdaniem parlamentarzysty, nie bez znaczenia pozostaje także opracowywane w Ministerstwie Sprawiedliwości prawo dotyczące reprywatyzacji.

- To sprawa, która budzi duże zainteresowanie środowisk żydowskich

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj