Niemcy mają problemy z zieloną rewolucją

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Wendy Schotsmans/CC BY 2.0

W 2011 roku kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że Niemcy przejdą przez radykalną transformację energetyczną. Mówiąc krótko, władze zaplanowały całkowitą rezygnację z energii jądrowej i przejście na energię odnawialną. Jednak projekt, który ma zostać zrealizowany do 2022 roku, napotkał poważne problemy. Rząd zmuszony jest do częściowego wycofania się z "zielonej rewolucji".

 

Niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung, powołując się na wyciekły raport Federalnej Agencji Sieciowej informuje, że władze w Berlinie nie będą w stanie wybudować tylu farm wiatrowych, ile zakładano na początku. Okazuje się, że plany uległy zmianie - docelowa liczba elektrowni wiatrowych została zmniejszona o połowę.

W północnej części kraju, farmy wiatrowe produkują zbyt duże ilości energii. Państwo musiało ostatnio zapłacić firmom aby tymczasowo przestały produkować energię wiatrową. Problem polega na tym, że Niemcy miały rozbudować sieć energetyczną, tak aby zielona energia trafiała do południowej części kraju. Niestety plany budowy "autostrady energetycznej" zostały wstrzymane.

 

Jak zatem widać na powyższym przykładzie, przejście na odnawialne źródła energii nie polega wyłącznie na zbudowaniu elektrowni wiatrowych i farm słonecznych. Z podobnym problemem zmagają się Chiny, które posiadają mnóstwo elektrowni węglowych. Tamtejsza sieć energetyczna jest często przeciążona, dlatego farmy wiatrowe stoją czasem wyłączone. Budowa nowych elektrowni słonecznych przebiega dość szybko, lecz wiele z nich, właśnie ze względu na przeciążenia sieci energetycznej, stoi często bezużytecznie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SN69

Nie pamiętam dokładnie kwoty,

Nie pamiętam dokładnie kwoty, ale będzie coś koło tysiąca euro na każdą niemiecką rodzinę rocznie, które idą na pokrycie strat powstających przy produkcji energii z wykorzystaniem farm wiatrowych. Zdaje się że niektórzy niemcy kręcą na tym biznesie niezłe wałki.

Portret użytkownika NanoRurka

Te farmy wiatrowe są tyle

Te farmy wiatrowe są tyle warte uwagi co konwencjonalne źródła energii elektrycznej... Czyli jedno i drugie jest do d...py . Ptaki giną od farm wiatrowych oraz tworzy się problem hałasu i brzydkiego krajobrazu. Znów atom jeszcze bardziej niebezpieczny i węgiel też ma swoje wady. A żydzi udają że nic nie wiedzą , przecież oni ten kit wciskają energia z paneli , wiatraków czy wodnej energii , a wszystko po to byśmy zapomnieli o faktycznej energii jaką daje otoczenie i atmosfera lecz w tym temacie jedynie Tesla mógł się wykazać... Jak do tej pory nikomu energii z piorunów czy też z powietrza nie udało się złapać ,tylko Tesla potrafił zbudować kondensatory które czyniły cuda.

Portret użytkownika Taki

A NASZA Szansa na Geotermie

A NASZA Szansa na Geotermie lezy NADAL Odlogiem ???? Pytam sie DLACZEGO ci Idioci w Nie Polskim Rzadzie nic z tym Darem Boskim nic nie Robia????? DLACZEGO???????  Prad za Darmo cieplo za Darmo a Wladze ciagle wbijaja nam ze My Nic Nie Mamy To jest JAWNA ZDRADA!!!!! Polacy Otworzyc OCZY bo Jutro BEDZIE za Pozno!!!!!!?????!!!!

Portret użytkownika tteis77

Ruch obrotowy Ziemi (ruch

Ruch obrotowy Ziemi (ruch wirowy Ziemi) – obrót Ziemi wokół własnej osi z zachodu na wschód. Okres między kolejnymi górowaniami Słońca nad danym południkiem nazywamy dobą słoneczną i wynosi 24 godziny. Czas jednego obrotu względem odległych gwiazd wynosi 23 godziny 56 minut i 4,1 sekundy. Okres ten nazywa się dobą gwiazdową. Na równiku prędkość liniowa wywołana obrotem Ziemi wynosi około 1667  km/h[1], zmniejsza się ona w miarę oddalania się od równika i na biegunach wynosi 0 km/godz. Tam gdzie na powierzchnię Ziemi padają promienie słoneczne, panuje dzień, na pozostałym obszarze panuje noc. Ruch obrotowy Ziemi jest przyczyną występowania zjawiska dnia i nocy. Prędkość kątowa Ziemi wynosi 361° w ciągu 24 godzin, 15,04° w ciągu 1 godziny i 1° w ciągu 4 minut.

ZIEMIA TO "perpetum mobile OBRACAJĄCY SIĘ około 1667  km/h, SAM W SOBIE JEST WIATRAKIEM I SAM sobie jest WIATREM" SAMOISTNY GENERATOR MOCY. Macie za małą głowę? czy za małą wyobraźnię????

Portret użytkownika inzynier magister

Z naszymi zródłami energii to

Z naszymi zródłami energii to jest tak jak z oficjalną wersją Polski, niby Polska jest ale jakby jej nie było ! Dziś jest dzień pokuty na Jasnej Górze, modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków, bo inaczej cienko będzie z nami ! Jak byśmy się modlili od 20 lat to może byśmy nie mieli partii folksdojcza która nas zrójnowała, może by nie było zamachu w Smoleńsku, może by nie było takiej biedy jaką mamy dziś ! Trzeba prosić Maryję Dziewicę i Jezusa o Miłosierdzie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Neon1717

Zamiast się modlić to

Zamiast się modlić to wzielibysię do roboty. To przez to moldenie się Polska jest tak zacofana. Z moldenia się nie ma kasy, ani nowych źródeł energii... kasę mają tylko nieroby żebrzące z tacą.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Rozumiem ,że "pijesz" do KK

Rozumiem ,że "pijesz" do KK?Pomogę ci .Wymienię całą polskoobco rzeszę żebrzących lub bezczelnie żyjących na koszt pracujących.Zacznę od bezczelnie żebrzących:Owsiaki i mrówki,KODowcy, jest jeszcze kilka.W dalszej kolejnoci mniejszość żydowska która swoje roszczenia w ilości ponad 5000 tys,wniosków artykułuje do tzw.Władzy,Państwa ,które rownież żyje z naszych podatków i to wcale nieżle olewając nas.Dalej w  kolejności niedouczeni profesorowie nieistniejących nauk w niby  uczelniach.Tabuny ekspertów politycznych i innych.Urzędnicy wszelkiej maści, agendy niby państwa ZUS,NFZ,Agencje Rolne ,inspekcje....

Dalej Muzeum tzw.żydostwa Polskiego.Koszt utrzymania oficjalnie 15 mln.Koszt wybudowania tej świątyni to 470 mln.Emerytury dla Izraelitow .Być może wkrótce dla Ukraińców i Niemców poszkodowanych w czasie narodowo ojczyznianej wojny.

Mniejszości niemiecka,litewska ,ukraińska ,białoruska i inne agentury.

Feministki i kur#@.

Złodzieje w białych i kraciastych koszulach .Nie tylko kamienic.

Partie polityczne.

Jest mi przykro ,że mój kościół, moją religie  przez masońsko pedalską kurię poniewierają.OSTANIM WIELKIM ,PRAWDZIWYM HIERARCHĄ,POLSKIEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO,DBAJĄCEGO O PRAWDZIWE DOBRO DUCHOWE NARODU POLSKIEGO BYŁ KARDYNAŁ TYSIĄCLECIA ,KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI .WSZYSCY PURPURACI PO NIM TO W WIĘKSZOŚCI  RÓŻOWE PAWIANY BĘKARTY II SYNODU.PRZYKRO ALE TO W OPANOWYM EPISKOPACIE PRZEZ MASONERIĘ JUDEOCHRZEŚCIJAŃKĄ DOPUSZCZAJĄ DO DEGENERACJI KK POLSKIEGO.

Na całe szczęscie mamy prawdziwych następców ,prawdziwych kapłanów jak ks.Miętlar zdolnych odbudować to co zażydzone ,masońskie towarzystwo zniszczyło ,zrelatywizowało,zdegenerowało.

Odbudujemy na pewno.Już wkrótce.

Tak wracając do tacy.W nowoczesnych kościołach skandynawskich już nie tylko kobiety lesbijki sprawują ichniejszy rytuał zwany przez nich mszą lecz również gonią z workiem na patyku między ławkami zbierając datki.Każdemu nawet w bardzo długiej ławie można podetknąć pod oczy koniec kija z workiem na "dutki"

Rzeczywiście jesteśmy w tyle.Ciemnota i tylko taca od wieków jedno i to samo.

Żydzi ortodoksyjni w Izraelu prztoczę cytat premiera Bibiego :"korzeń narodu, są na utrzymaniu państwa Izraelskiego."

Nie słyszałem ,żeby ktoś związku z tym obrażał ich w ich typowo wyznaniowym kraju ,że żebrają.Podobnie w innych islamskich krajach.

A u nas Neon żydowski oświeca kościelną tacę z dobrowolnymi datkami piętnując  kościół.

Hipokryzja podobnie jak w ostatnim czarcim tfu czarnym marszu gdzie feministki ,kurwy i oczadzeni demonstrowali w "obronie życia"Totalne odwrócenie pojęć skutkiem edukacji żydowskiej .Nie mylić edukacji z nauką .Wyedukowanego z wykształconym.To odrębne pojęcia.Wykluczające się nawzajem.

Niedziela. Kończę .Lecę sypnąć na tacę.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Cóż ,nie mogę dać plusa

Cóż ,nie mogę dać plusa chociaż niby demokratyczny portal ,to przekazuję plusa w komentarzu.

Zastanawiający tytuł."Niemcy mają problemy z zieloną rewolucją."

Myślałem ,że nie ma problemów w kontekście plotki ,że kolejnym prezydentem ,już kalifatu niemieckiego będzie muzułmanin.

Jakie te me(n)dia nierzetelne.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Wyszło jak wyszło nad moim

Wyszło jak wyszło nad moim komentarzem niejaki Neon.Mój powyższy komentarz jest odpowiedzią na komentarz inżyniera magistra.Rónież napisałem odpowiedż dla Neona ,którą jak mniemam koordynator umieści pod tacą Neona.

Portret użytkownika manióś

I dawać Wam więcej na kasę

I dawać Wam więcej na kasę.Zapomniałeś dopisać. A co do farm to ja swoje panele słoneczne dziś schowałem do środka stodoły, bo słoneczka do wiosny już nie będzie.A i tak palę w piecu to ciepłą wodę mam. Dobrze że całe lato kochane boże słoneczko nagrzewało mi ciepłej wody do syta. Bez zdrowasiek i dawania na tacę.

Portret użytkownika Zenek ;)

1.

1.

" Mówiąc krótko, władze zaplanowały całkowitą rezygnację z energii jądrowej i przejście na energię odnawialną. "

- i dlatego szwaby na potęgę budują ELEKTROWNIE WĘGLOWE.... przy okazji kradnąc POLSKIE ZŁOŻA WĘGLA nam wmawiając iż "są nieekonomiczne" czy obciążając HARACZEM 2tlenkowym (CO2)

 

2.

" Niemcy miały rozbudować sieć energetyczną, tak aby zielona energia trafiała do południowej części kraju. Niestety plany budowy "autostrady energetycznej" zostały wstrzymane.

- za to koszty te PONOSI polszewicka republika jewrejonazistowska MODERNIZUJĄC na potrzeby szwabów NASZĄ SIEĆ PRZESYŁOWĄ by ich prąd mógł iść naszymi drutami wydajac na to MILIARDY ZŁOTYCH. I jak powiedział aktualny min energetyki TA PROSZWABSKA INWESTYCJA TO PIORYTET w ramach którego już szmule manipulują przy cenie za kWh.

 

Skomentuj