Niemcy, Holandia i Austria wracają do węgla, ale nie Polska

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie trzeba było długo czekać, żeby europejski klimatyzm zakończył się spektakularną katastrofą wizerunkową. Niemcy, Austria i Holandia, stojące w awangardzie ekologicznej przemiany i chętnie pouczające w tej materii inne kraje UE, właśnie ogłosiły, że zwiększają produkcję energii z węgla. Tego samego, którego od niedawna brakuje w Polsce i którego zakazano nam wydobywać oraz spalać. 

 

Kiedyś żartowano, że socjalizm to jest system, który wprowadzony na Saharze doprowadziłby do tego, że zabrakłoby tam piasku. Otóż w Polsce za rządów PiS właśnie "zabrakło piasku", czyli węgla, którego zapasy posiadamy rzekomo na 300 lat! Spowodowało to sytuację, w której tona węgla kosztuje ponad 3000 zł a węgla brakuje na składach. W rządowych mediach słyszymy ciągle opowieść o statku z węglem, który płynie z Kolumbii. Wygląda to rzeczywiście jak groteska, bo w PRL zawsze media donosiły o statku z cytrusami, który płynie do Polski z zaopatrzeniem na Boże Narodzenie. 

Frank Timmermans: „Jeśli Polska zostanie przy węglu, będzie działać przeciwko ochronie powietrza i przeciwko klimatowi.”

Jesteśmy zatem Kuwejtem, który importuje ropę! Czy może zabraknąć benzyny w miejscu wydobycia ropy? Oczywiście, wystarczy socjalizm. Zobaczmy co stało się w Wenezueli. Kraj z jednymi z największych złóż ropy naftowej zbankrutował wielokrotnie, jego waluta jest warta tak mało, że nie opłaca się jej drukować, a litr oleju silnikowego kosztuje dwie średnie wypłaty! Zatem nawet jeśli benzyna jest niemal za darmo, w większości rodzin nie ma jej do czego lać. Rozwinięty socjalizm doprowadził tam zatem do sytuacji podobnej jak w węglowej Polsce. 

 

Co proponuje rząd w tej sytuacji? Oczywiście więcej komuny, czyli kartki na węgiel po 996 zł z dopłatami rządowymi. Tylko nie zdradzono jeszcze jak składy węgla zostaną skłonione do sprzedaży surowca poniżej ceny rynkowej jeśli dopłata do tony takiego dotowanego węgla w bankrutującej Polsce, ma wynieść 750 zł brutto. Jakby nie liczyć nie dodaje się to do 3000 zł jakie można osiągnąć sprzedając węgiel bez rządowej pseudo-pomocy.

 

W tym samym czasie gdy my zmagamy się z tymi kuriozalnymi problemami rujnującymi domowe budżety, w związku z brakiem dostępu do rosyjskiego gazu, Niemcy, Austria i Holandia zapowiadają powrót do energetyki węglowej. Niemieckie media nagle zaczynają pisać o konieczności porzucenia ekologicznych mrzonek i uruchomienia elektrowni węglowych. Austria wraca do węgla i nikt w UE nie protestuje. A w Polsce wariaci będący wciaż u władzy i ci wcale nie lepsi z opozycji, nadal bredzą o „ekologicznych kamieniach milowych” i brną w katastrofę.

Frank Timmermans: „Kraje które planują spalanie węgla jako alternatywy dla rosyjskiego gazu, mogą to robić zgodnie z celami klimatycznymi UE” 

 

Holenderski rząd zapowiedział zwiększenie produkcji energii z elektrowni węglowych, aby zagwarantować bezpieczeństwo dostaw w zimie. Holenderskie elektrownie węglowe będą mogły "działać na pełnych obrotach" do 2024 r. W tym samym czasie POlacy zostali niemal zmuszeni do wyłączenia Elektrowni Turów, a wyimaginowane kary za utrzymanie jej w ruchu zostały po prostu ukradzione przez brukselskich cwaniaków z wypłat środków należnych Polsce.

 

Pamiętajmy, że rząd PiS zaczął celowo ograniczać wydobycie węgla w Polsce w 2020r., zamykając kopalnie „na trzy tygodnie” pod pretekstem pandemii. Wszyscy chyba pamiętają cyrk z testowaniem górników na początku covidowego ludobójstwa. Już wtedy pojawiły się pierwsze sugestie, że nie chodzi o pandemię, a o maskowanie służalczości wobec Brukseli, która kazała zamknąć kopalnie w Polsce i przeprowadzenie tego za pomocą grypy, od której oszalał cały świat. Trudno się dziwić, że cwany bankster Morawiecki wykorzystał okazję, ale trzeba być tego przynajmniej świadomym, że to właśnie takie decyzje oprócz sankcji na Polaków nałożonych przez PiS, wywindowały ceny węgla i postawiły nas w tragicznej energetycznie sytuacji...

 

@zmianynaziemi Niemcy, Holandia i Austria wracają do węgla #uniaeuropejska #ciekawostki #dlaciebie #polityka #Polska ♬ dźwięk oryginalny - ZmianynaZiemi

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jano24

tzw. rząd warszawskich

tzw. rząd warszawskich nieudaczników  zlikwidował większośc kopalni w sposób trwały bez możliwości wydobycia razem z węglem i maszynami , zasypał, zalał wodą za cenę ok 500 mln zł każda kopalnia . Taki proces nazwał restruikturyzacją kopalń, teraz oczekuje środków na dalszą rekturyzację

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Oprócz frajerstwa węglowego,

Oprócz frajerstwa węglowego, Polacy uprawiają frajerstwo finansowe :

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/polska-dostanie-gigantyczna-pozyczke-na-pomoc-dla-uchodzcow/5d7smpn

Bank Rozwoju Radu Europy udzieli 450 mln euro pożyczki na finansowanie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Umowę w tej sprawie już podpisało Ministerstwo Finansów.

Noż qrwa mać !! To my bierzemy pożyczkę z OPROCENTOWANIEM, którą trzeba będzie zwrócić, na bezzwrotną pomoc ukropitekom.

My mamy finansować z pożyczonych na procent od parcha pieniędzy walkę ukroparchów o kokainę dla bękarta sorosa.

450 mln euro, to jakieś 1 800 000 000 złotych. Jeden miliard, osiemset milionów, plus procent na PARCHA.

Ludzie święci !! Czy ktoś tu ochujał do nieskończoności ??!!

Portret użytkownika keri

Pożyczka jest do rozdania dla

Pożyczka jest do rozdania dla ukrów, więc powinny ją spłacać w całości wraz z oprocentowaniem ukry.

Polskojęzyczny rząd robi za żyranta wszyda zelenskiego i na dodatek od razu zwalnia nazistów ze spłacania?

To jest zdrada interesów Polski i za to powinien być trybunał stanu.

Denazyfikacja w Polsce jest konieczna.

Portret użytkownika euklide⁣s

Dla mnie to sytuacja win-win.

Dla mnie to sytuacja win-win. Będę obserwował jak to zepsute społeczeństwo zdycha albo będę obserwował ak obróci się przeciwko swoim idolom i będę obserwował lincz Morawieckiego, konfiskatę majątków polityków i gwałt na bankierach.

Portret użytkownika Agata Śluz

Polska owszem i wraca ale do

Polska owszem i wraca ale do średniowiecza gdzie zbierało się chrust na opał. Politycy na smyczy globalistów wykonują wszelkie rozkazy, nie mają sumienia ani moralności. Każdy kto myśli że wszystko dzieje się naturalnie i spontanicznie jest w błędzie. Istnieje grupa obrzydliwych ludzi która od dawna zajmuje się psuciem świata. Oczywiście wykształcony polok zaraz mnie wyśmieje że to są teorie spiskowe. I dobrze głupcem trzeba być do końca swoich dni.

Portret użytkownika Q

Ci na samy szczycie to

Ci na samy szczycie to jeszcze pół biedy ... najgorsze jest to, że ci na dole hierarchii (pospólstwo) biorą z nich ustawiczny przykład i sami psują kogo tylko się da wokół siebie. Nigdy nie mogłem ich zrozumieć - dlaczego zamiast wzrastania, postępu, rozwoju i uszlachetniania wybierają oni upodlenie, poniżenie, ogłupienie: lekceważąc, tłamsząc, niwecząc, ignorując, umniejszając, terroryzując, niszcząc, wyśmiewając, gnębiąc, utrudniając, krytykując (w tym złym znaczeniu), zastraszając, oczerniając i chołdując oportunizmowi ? A reszta wybierając konformizm woli się "dostosować" - w najlepszym razie wybierając "neutralność" niż przeciwstawić się tej chołocie i wesprzec uciskanych, którzy stojąc po właściwej stronie kierują się moralnością i dobrem powszechnym - mając na celu jedynie rozwój w szeroko pojętym dobrym interesie ogółu.

Wniosek jest prosty - gatunek ludzki to prymitywne, bezrozumne hominidy omyłkowo tylko nazywane "istotami rozumnymi".. to dlatego historia wciąż się powtarza, a oni wciąż powielają te samę błędy - broniąc ustalonego "porządku" w swej krótowzroczności zamiast zapragnąć przebudzenia, które ich wyzwoli. Jeden debil słucha drugiego debila i dlatego nie zadają pytania: po co robić coś debilnego ? 

Portret użytkownika KittySlayer

Dopóki w Polsce będą rządzić

Dopóki w Polsce będą rządzić parchy  żydowskie dopóty nie będziemy mieli w Polsce decyzji uwzględniających nasz, polski interes.

O tym, że zamykanie kopalń nie leży w naszym interesie mówiono
już dawno temu kiedy te kopalnie zamykano ale te głosy rozsądku zostały zignorowane przez żydowkich kmiotów, bo przecież lepiej zamknąć polską kopalnie a potem sprowadzać węgiel  albo od kacapów albo od np. Wenezueli -chaaaaa - taka to jest polityka parchów polskojęzycznych.

Lepiej rozbroić polską armię, chociaż za wschodnią flanką mamy wojnę i dozbroić nazi/banderowców - pojawiły się głosy rozsądku niektórych wyższych oficerów, że nasza obronność doznała poważnego uszczerbku ale one zostały zignorowane przez gnidy żydowskie podobnie jak to miało miejsce z kopalniami.
Tutaj zadziałała zasada "żydki trzymają się razem" - żydostwo w Polsce wspiera żydostwo w banderlandii.
Odbywa sie to naszym kosztem , tak jak w banderlandii wojna z Putinem wywołana przez parchy odbywa się kosztem narodu bandery - pojawiły się nawet głosy ze strony np. byłych parlamentarzystów
banderowskich, że komik i pejs żydowski "doprowadził do ludobójstwa narodu ukraińskiego".

A wracając do węgla i kopalń - tyle są warte te deklaracje ze strony żydo unii, bo kiedy zacznie chodzić o własną dupę to dbamy o własną dupę i walimy te g.wniane hasła i szkoda, że w Polsce ta "własna dupa" nie jest polska a jest parchata i żydowska.

To dbanie o "własną dupę" można rozciągnąć też i na NATO i w sytuacji gdy będzie chodziło o interes NATO czyli USA, to ta zasada "własnej dupy" zadziała i to my zostaniemy z ręką w nocniku czyli z dupą w nocniku, bo w przypadku konfliktu z kacapami ( a do tego gnidy żydowskie dążą za wszelką cenę)pozostaniemy sami z resztkami nazi/banderowców na polu walki.
NATO się wypnie, bo stwierdzi że to jest konflikt wewnętrzny Polski czy Litwy, bo już jakiś czas temu pojawiły się głosy, że Bidet dąży do wywołania konfliktu o Kaliningrad i wciągnięcie w ten konflikt własnie Polski i Litwy.

Czyli mamy ciąg dalszy rozgrywania nie naszych interesów naszymi rękoma i ponad naszymi głowami - włos się na głowie jeży, bo parchy rządzące a Polsce nie uwzględniają naszego interesu wcale i tutaj wszelkie negatywne dla nas scenariusze są możliwe.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Strony

Skomentuj