Niemcy: fajerwerki sylwestrowe silnie zanieczyszczają powietrze

Kategorie: 

Źródło: tg

Według danych opublikowanych przez władze niemieckie, poziom zanieczyszczenia powietrza w Sylwestra z powodu różnych fajerwerków przekroczył dopuszczalne granice, donosi BBC.

 

 

Pomiary przeprowadzone w Sylwestra w Monachium wykazały, że poziom substancji szkodliwych przekroczył 27-krotność zalecanej przez UE normy, tj. 50 mikrogramów szkodliwych cząstek na metr sześcienny powietrza. Na terenie Niemiec wprowadzono do powietrza w tym dniu około czterech tysięcy ton szkodliwych substancji, które można porównać do 15% wszystkich emisji samochodowych rocznie.

 

Po eksplozji fajerwerków w powietrzu unoszą się także mikrocząsteczki brudu i kurzu, które następnie swobodnie przedostaje się do płuc i mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

 

Organizacje ochrony środowiska apelują do władz o wprowadzenia zakazu używania fajerwerków przez osoby fizyczne. Wcześniej Europejska Agencja Ochrony Środowiska poinformowała, że w Europie zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do przedwczesnej śmierci około 467 tysięcy ludzi rocznie.

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika śrubka

Też się wypowiem. Po

Też się wypowiem. Po Sylwestrowej nocy spedzonej w Zakopanem...niby pod Tatrami, gdzie klimacik sprzyja zdrwiu...co to zaserwowała TVP z masą petard latajacych od godziny 20:00 do końca imprezy- to zwyczajnie prosi o pomstę z nieba. W życiu juz nie pójdę na żaden pokaz fajerwerków, nie chcę mieć z tym swiństwem nic do czynienia. A piękny widok to ja mam na osniezone górki za dnia a nie jakieś wybuchające, smierdzące ognie. 

 

Portret użytkownika MS

Jestem za absolutnym zakazem

Jestem za absolutnym zakazem od zaraz!!! Dlaczego ci ktorzy chca pobawic sie z klasa musza znosic pijanych darcych morde, palacych papierochy ludzi na ulicach aby o poranku przedzierac sie przez mase smieci do wlasnego auta ktore tak wyglada jak gdyby nasralo na nie tysiace ptakow. Dzieci i starsi cierpia kazdego roku bo testosteron uderza co poniektoremu do glowy albo widzial kto zeby kobiety palily sie do strzelania o polnocy. No niestety to faceci raz w roku czuja ze sa facetami bo sobie strzela i to nie tylko w gar!

Portret użytkownika Dzejson ZdR

Nagle niemcy po tylu latach

Nagle niemcy po tylu latach dopatrzyli sie ze fajerwerki zanieczyszczaja powietrze? Gdy nie bylo uchodzcow jakos fajerwerki wczesniej nie zanieczyszczaly powietrze. Kolejne ograniczenia ze wzgledu na muslimow , wiadomo przeciez ze muslimy nie obchodza sylwestra, ponadto dzicz w sylwestra strzelala fajerwerkami w ludzi....

Strony

Skomentuj