Niemcy chcą wprowadzić specjalny podatek od mięsa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Warto odnotować, że u naszych zachodnich sąsiadów rozpoczyna się właśnie dyskusja na temat. W Niemczech minister rolnictwa Dolnej Saksonii Barbara Otte - Kinast z partii CDU podniosła oficjalnie kwestię wprowadzenia specjalnego podatku od mięsa.

 

Działacze na rzecz praw zwierząt i klimatyści nalegają od dawna aby mięso dodatkowo opodatkować, tak aby było bardzo drogie, a nie dostępne w supermarketach. Spory o produkcję mięsa wyciągają w Niemczech na ulice dziesiątki tysięcy ludzi, którzy protestują na drogach w całym kraju, domagając się bardziej ekologicznego rolnictwa. Temat ten zdominował niemiecką politykę zeszłego lata z inicjatywy Zielonych. 

 

W minionym tygodniu Konserwatywna Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) ponownie włączyła tę kwestię do porządku dziennego. W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek Otte-Kinast nalegała na wprowadzenie specjalnego podatku od mięsa, aby zebrać fundusze na dobrostan zwierząt.

„Oczywiste jest, że nikt nie będzie płacił dobrowolnie. Być może potrzebujemy specjalnego podatku” - powiedziała.

W Niemczech obowiązuje 7% stawka VAT na mięso zamiast standardowych 19% w ogóle na żywność. Według Ministerstwa Rolnictwa Niemcy wydają na mięso około 23,4 miliarda euro rocznie, a każdy Niemiec zużywa około 60 kg rocznie.W UE stawka podatku VAT zależy od każdego państwa członkowskiego. Żaden z nich nie ma obecnie „podatku od mięsa”, chociaż Szwecja i Dania dyskutują na ten temat od wielu lat.

Redukcja populacji zwierząt hodowlanych jest jednym z podstawowych celów jakie stawiają przed sobą zwolennicy teorii klimatycznej katastrofy. Twierdzą oni, że redukcja produkcji zwierzęcej pomoże uratować klimat, ale nie potrafią powiedzieć jaka średnia temperatura na świecie jest odpowiednia. Jednak na pewno potrafią podpowiedzieć wprowadzenie nowych podatków.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ronin

nie rozumiem was najlepiej to

nie rozumiem was najlepiej to zeby za darmo dawali mieso i wodke to bylby raj dla was ale za luksusy jak i za pasozytnictwo trzeba zaplacic troche wiecej i to jest normalne. i nie mieszajcie tego z z podatkiem od powietrza albo innym absurdalnym bo powietrze i woda sie nam nalezy za darmo ale co do miesa to nikt tu wam nie zabiera wy chcecie jesc mieso a inni podziwiac zwierzeta w lesie na spacerze nie my nie chcemy sie obzerac miechem ponad miare bo nas to nie bawi wyobrazcie sobie  juz nie badzcie takimi pasozytami zaplacie chociaz tym ludziom za straty moralne jak czytam te komentarze to jakby patologia mowila kali chciec krowa i ze ktos ma z tego powodu straty to kalego to nie interesuje.

Portret użytkownika znawca

Schweinefleisch socialstaat

Schweinefleisch socialstaat EU.

Komentujący : Przestańcie się "podniecać" tym trendem w sprawie eko-szału totalnej i obowiązko-nakazowej ekologii ! A skupcie się na meritum - na tym, że oni mają kuku namuniu w głowach, czyli socjalizm w gospodarce uprawiają. 

Podatki od mięsa to :

- Efekt używania hormonów w hodowli zwierząt ? Zjadamy niezdrowe, a więc teraz ktoś chce podatkować Wspólną Politykę Rolną EU i to jeszcze jako RFN - czyli jako największy żyrant istnienia socjalizmu europejskiego ?

- Dług publiczny rośnie od socjalizmu w gospodarce, a więc ktoś zamierza zostać mistrzem obrachunkowym ? A może rozchody w RFN (czyli bieżące finansowanie zobowiązań państwa) to taki sam problem jak w krajach biednych np. RP, gdzie budżet to najpierw właśnie rozchody, a dopiero później jest to saldo : przychodów - dochodów ?

- Ideologia uprawiania socjalizmu w gospodarce ? W omawianym przypadku również branża mięsna to wróg ludu ?

Tak więc  ... dopiero teraz jest miejsce na pisanie o eko-szał, o ekologach w formie dyktatury partyjno-urzędniczej (p.s. w całej EU rządzą konglomeraty urzędników do spółki z partyjniakami).

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Vici

No , bandyci wysłali

No , bandyci wysłali zielonopierdol..w, ekozjebòw i inną szarańczę żeby wycyckać jeszcze więcej na cele zamordyzmu społecznego. Brak słów, tylko ich exterminacja może jeszcze coś zmienić.

 

Strony

Skomentuj