Niemcom chodzi o reparacje wojenne i słabą Polskę

Kategorie: 

Źródło: własne

W skutek działań proniemieckich rządów oraz ich mediów w Polsce, udało się Niemcom uczynić temat Reparacji Wojennych wręcz nieistniejącym w polityce i mediach. Osiągnęli stan jakby w ogóle nie istniała następna krzywda, druga nam wyrządzona, licząc jako pierwszą wojnę napaść i zniszczenie Polski.

 

Dlaczego to Niemcy stoją za blokadą reparacji? Czy wystarczy tutaj zauważyć wyraźne sympatie kolejnych rządów do Niemiec? Czy tylko niemiecka własność znacznej części polskich mediów świadczy o tym, że wymazanie z pamięci Reparacji Wojennych to niemiecka robota? Czy też wszechwładni do tej pory różowi, ciągle umizgujących się do wszystkiego co niemieckie, z czystej do nich sympatii uradzili o niepisanym zakazie poruszania tematu reparacji?

 

Otóż poza silnymi poszlakami, jest jeden najważniejszy powód świadczący o niemieckim autorstwie blokowania każdego wątku Reparacji Wojennych. Mianowicie Polacy nie mogli tego uczynić. Nie ma takiej możliwości, o ile mamy tu na myśli prawdziwych Polaków, aby za 25`letnią blokadą dochodzenia swego stali nasi rodacy.

 

Zatem na pewno nie Polacy, a więc kto? Czy tylko dlatego iż to nie my a wpływy niemieckie w Polsce są ogromne, włącznie z medialnym wpływem na wyborców, jest kompletnym zespołem argumentów, że to Niemcom zawdzięczamy blokowanie reparacji, odsuwanie ich co czasu aż nikt już nie będzie pamiętał lub miał poczucie że ciągle się one należą?

 

O nie. To nie są  jeszcze wszystkie argumenty, bo pozostaje jeden najważniejszy, tym razem ze sfery materialnej. W czasie ćwierćwiecza „wolnej” Polski Niemcy zawłaszczyli znaczną część naszego majątku narodowego, zaś proniemieckie rządy dopilnowały też aby również znaczna pozostała część trafiła w obce ręce aby tylko nie przynosiła profitów Polsce.

 

Mamy chwilę obecną. Nagle misterny plan niemiecki napotyka na zasadniczą trudność, bo polskie, najwyraźniej niewyrobione demokratycznie społeczeństwo, dostrzegło nasilony rozbiór gospodarczy i polityczny Polski i zagłosowało przeciw proniemieckiemu rządowi. W dodatku lider partii samodzielnie tworzącej nowy rząd, w grudniu mówi publicznie o ciągle należnych Polsce od Niemiec właśnie Reparacjach Wojennych. A nie ma on na myśli niemieckiego „przepraszam” tylko 850 000 000 000 000 dolarów (850 bilionów $).

 

Niemcy stoją  za obecną nagonką na Polskę i to właśnie z powodu szerokiego znaczenia należnych Polsce Reparacji Wojennych. Gdyby Niemcy je nam wypłacili, przecież sytuacja ekonomiczna i polityczna na linii Polska – Niemcy, zmieniła by się diametralnie. Nie było by wasala, jak do tej pory, a pojawił by się konkurent. A więc powstaje nielicha motywacja aby zniszczyć nowy rząd w Polsce i przywrócić proniemiecki.

Straszna groteska ataków na Polskę, jakich Niemcy dokonują cudzymi rękami, przy tym w znacznej mierze korzystają ze swoich polskich wpływów, właśnie tak wygląda bo nie ma racjonalnych argumentów na zagrożenie demokracji w Polsce. Możliwe nawet, że zamieszanie z Trybunałem Konstytucyjnym, było zaplanowane jeszcze przed nielegalnym wyborem sędziów TK przez Platformę Obywatelską. Już widzieli swoją przegraną po wyniku wyborów prezydenckich, mając też wyłączny dostęp do prawdziwych wyników sondaży, więc przygotowali podstawę pod później planowany atak. Naturalnie aby nie było zdziwienia że UE bierze udział w sądzie nad Polską, tematem miał być sam szczyt demokracji – Trybunał Konstytucyjny. Temat wielce wygodny do ingerencji UE w polskie sprawy.

 

Może tuż po wyborach prezydenckich Niemcy napisali scenariusz przywrócenia proniemieckiego rządu.

 

Zacznijmy publiczną analizę, zarówno reparacji jako powodu niemieckiej próby zmiany rządu w Polsce, oraz ich kapitalnego znaczenia dla Polski jako zysku i Niemiec jako straty, a także przyczyn i sposobu zamiatania ich pod dywan przez z górą 25 lat. Konsekwentne nagłaśniania w kraju, oraz sygnalizowanie Niemcom i Europie tematu reparacji wojennych niejako automatycznie powiąże ich obecną nagonkę ze sprawą reparacji. Efektywne ujawnienie motywu tajnych działań wytrąca broń z ręki agresora, bo jest nią właśnie ukrywanie motywu wyraźnie wskazującego sprawcę. To pierwszy profit z reparacji, potem wysyłamy komornika.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Multimir
Portret użytkownika Multimir

Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Nikt nie może Polsce zakazać

Nikt nie może Polsce zakazać wystąpien ia o reparacje wojenne, bo tyl;ko i wyłącznie Polska jest w stanie sie o nie upomnieć.
Niemcy nie moga niczego blokowac chocby miały ochote, bo w prawie międzynarodowym nie istnieje cos takiego jak blokada przez panstwo zow=bowiązane do wypłacenia reparacji wojennych., a co  nam jest koniecznie potrzebne aby odzyskac majątek  zawłaszczony przez Niemców i innych obcych.

Portret użytkownika Zenek :)

Reparacji wojennych od

Reparacji wojennych od niemiec ZRZEKLI SIĘ polinowi biskupi na słynnym "pojednaniu" z biskupami szwabskimi jeszcze za jp2.... trak więc możecie w tej sprawie pisać na berdyczów czy watykanum.....

Portret użytkownika Multimir

Owszem władza komunistyczna

Owszem władza komunistyczna zrzekła się roszczeń wobec NRD, denak nie ma to żadnej mocy prawnej z prostej przyczyny - byliśmy wtedy pod okupacją sowiecką, czyli rządzący okupant podejmował decyzje.
Reparacje wojenne z pewnością są aktualne, dlatego właśnie w Polsce duża część mediów jest niemiecka np. radio RMF FM. Owszem nadają fajną muzykę, ale czy kiedykolwiek wspomnieli o ogromnych pieniądzach jakie Niemcy są winni Polsce? O Gazecie Wyborczej nawet nie ma co wspominać. Podbonie w innych mediach to temat zakazany, co jest już osiągnięciem kontolowanych przez Niemców różowych. Od dawna różowi są na usługach tych których interesy chronią - duża własność i wpływy niemieckie w Polsce.
KOD to różowi działający na polecenie Niemiec - celem jest przywrócenie proniemieckiego rządu.

Portret użytkownika Akamai

Biskupi to się mogli zrzekać,

Biskupi to się mogli zrzekać, ale swojego majątku. A tego im raczej przybyło a nie ubyło. Owszem, władza ludowa zrzekła się w 1953 roku reparacji wojennych, tylko że względem NRD. Ale nie istnieje żaden  dokument, który by to potwierdzał. Zresztą Grecy też uznali w 1960 r. po otrzymaniu 115 mln marek, że nie będą już mieli roszczeń. Ale wrócili do tematu. Wiem, że leży ci na sercu dobro twojego kraju. Ale przestań szerzyć defetyzm i nie powielaj nieprawdziwych informacji. Bo to nie Plotek.pl. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Zenek :)

Myk jest taki iż "ONI SIĘ

Myk jest taki iż "ONI SIĘ ZRZEKALI W IMIENIU NARODU".....

i napisałem wam to po to byście wiedzieli jak dzisiejsi "obrońcy" polskości z każdej strony pakują wam wacki w zadek....... bo niedługo jak się arabusy rozochocą będą skamleć ze swoich biskupich hacjend byście w ich obronie życia oddawali....

A to iż większość tych biskupów ma "przypadkowo" hitlerowsko-żydowskie pochodzenie to zapewne "CUD BOŻY"..... Biggrin

Portret użytkownika MS

Opierając się na Traktacie z

Opierając się na Traktacie z 26 maja 1952 r. należy się odszkodowanie. W  dniu 17 czerwca 1991 r. podpisano Traktat o dobrym sąsiedztwie, ale Państwo Polskie nie podjęło wysiłków, aby domagać sie odszkodowania za straty wojenne. Samemu z powództwa cywilnego niestety nie można, pozostaje pismo do MSZ do obecnego ministra W.Waszczykowskiego, by zajął się tą sprawą.
20 stycznia br. mecenas Hambura w TV Republice mówił w tej sprawie. Pozdrawiam M.S.
 

Portret użytkownika Akamai

Powiem wprost. Trzeba mieć w

Powiem wprost. Trzeba mieć w rządzie kogoś z jajami, kto nie boi się Niemców i tej całej C*ujni. I myślę jeszcze, że trzeba pozyskać wsparcie tych, co mają w tym największe doświadczenie. Wiadomo o kogo chodzi. I dać im nawet te 65 mld dolarów, o które bezpodstawnie zabiegają, jako prowizję za załatwienie sprawy. Mogą to sobie zresztą doliczyć jako zryczałtowane odsetki za 70 lat zwłoki, żebyśmy nie byli stratni. To niecałe 8% za 70 lat bez spłaty rat i kapitalizacji odsetek.
Chciałbym dostać taki kredyt Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika brutal

OK jeżeli nam to prawnie się

OK jeżeli nam to prawnie się należy to nie potrzeba nam wspólników ,i nie chodzi mi o zachłannośc czy cos w tym znaczeniu ,ale nie z tymi "doświadczonymi" bo idąc dalej, zostaniemy bez pieniedzy !dlatego jesli są nam prawnie winni to pozostaje tylko wysłac niemcom nakaz zapłaty drogą oficjalną i podanie tego do opini puplicznej na całym świecie ,może w końcu wszystko wyjdzie najaw .

Portret użytkownika Akamai

Problem w tym, że na

Problem w tym, że na instytucje stanowiące o prawie, jak i na opinię publiczną, ogromny wpływ mają właśnie ci doświadczeni. Jak na razie to "polskie" sądy są przychylne raczej Niemcom. A EOS, który zajmuje się w Polsce windykacją długów też jest niemiecki. Ja to się w ogóle dziwię, że my nie piszemy jeszcze z prawa do lewa, i nie posługujemy się w urzędach hochdeutschem.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj