Niemal rekordowe ciśnienie w Polsce. Jest najwyższe od 14 lat!

Kategorie: 

Źródło: NASA/Twitter

Nad Europę nadciągnął wyjątkowo rozległy obszar powietrza przynoszący rekordowo wysokie ciśnienie atmosferyczne wyż. Rozciąga się na cały kontynent i również Polska znalazła się w zasięgu jego oddziaływania. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obliczył, że dzisiaj ciśnienie atmosferyczne w Polsce może dzisiaj osiągnąć 1050 hPa (hektopaskale). Do tej pory zanotowano 1049 hPa w Kłodzku. Obecnie obserwuje się powolny trend spadkowy.

 

Poziom 1050 hPa osiągnęło ciśnienie w brytyjskim Exeter oraz w Chievres w Belgii. Również na większości terytorium Niemiec ciśnienie dochodziło dzisiaj w okolice tej wielkości. Na przykład w Kolonii 1049 hPa. Ten wyż jest bardzo rozległy i wpłynie na pogodę w całej Europie. Szykuje się ocieplenie. 

Do rekordu ciśnienia na ziemiach w obecnych granicach Polski sporo brakowało. Wynosi on 1065 hPa i takie ciśnienie zanotowano 23 stycznia 1907 roku w Suwałkach. Z kolei w bliższych nam czasach rekordowe ciśnienie w Polsce odnotowano w 1997 roku, gdzie również w Suwałkach zanotowano 1054 hPa.

Nagły wzrost ciśnienia atmosferycznego jest mocno odczuwalny przez ludzi. Zauważalna jest większa nerwowość. Niekiedy do tego dochodzą wahania ciśnienia krwi. Często objawia się to bólem głowy, a niekiedy nawet bólem w klatce piersiowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Wyższe ciśnienie jest

Wyższe ciśnienie jest korzystne dla zdrowia i nie bardzo rozumiem tej całej akcji z ostrzeganiem ludzi w radiu i  telewizji.Ostatnio byłem w specjalnej komorze ciśnieniowej, normobarycznej, gdzie ciśnienie wynosi 1500hPa co jest optymalnym ciśnieniem dla człowieka. A tutaj zalednie 1050 i panika?

Portret użytkownika JWK_2012

Mówi się i pisze o wszystkim,

Mówi się i pisze o wszystkim, byle nie o Nibiru, a ta Dziesiąta Planeta już coraz bliżej Ziemi i będzie początek końca tego chorego systemu i wyznawców Molocha, co wniwecz po wsze czasy razem z nim się obrócą...

Portret użytkownika inzynier magister

Te zmiany powietrza są dziwne

Te zmiany powietrza są dziwne ! Obecnie sypią proszę chemtrials i możliwe że jakiś procent pogody jest sterowany przez HARP ? A tak w ogóle to pogodąrządzi "władca powietrza" ! 

Św. Paweł w Liście do Efezjan pisze: I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu władcy mocarstwa powietrza (grec. kata ton archonta tes eksousias tou aeros), to jest ducha, który działa teraz w synach buntu (Ef 2,2).

„Władca mocarstwa powietrza” – zwrot równoległy do Ef 6, 12 i Kol 1, 13 oznacza, jak wszyscy zgodnie przyjmują, szatana, którego w innym miejscu Apostoł nazywa „bogiem tego świata” (2 Kor 4,4; por. J 12, 31; 14, 30; 16, 11; 1J 5, 19).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Armin

Czasami fajnie poczytać

Czasami fajnie poczytać komentarze ludzi z otwartym umysłem lecz wiele jest tak skrajnych, że aż ciarki przechodzą.

Taki Pan Angelus Rex, ciężko Pana rozgryźć, jakby ateista ale nie koniecznie. Pana zdjecie i nick sugerują jakiegoś anioła ale takiego zbuntowanego - demonicznego - i często  takie przesłanie  bije. 

Widzę tu pewną sprzeczność. Delikatnie mówiąc średnio pan lubi żydów. Jest pan z tego wręcz znany w internecie. Jednak wydaję się, że coś pana łączy z nimi.

Otóż nie jest tajemnicą, że żydzi to być może najlepsi handlarze na świecie. Przehandluja wszystko co im da zysk. 

Bóg Jahwe, o którym pan często negatywnie się wypowiada, wybrał ich ze względu na Abrachama na naród wybrany. Jak świadczą o nich ich własne pisma Hebrajskie, Zamiast okazywać wiarę - a mieli na czym ją opierać-  ciągle się buntowali, zamiast polegać na Bogu, wybierali sojusze z pogańskimi państawmi, wdawali się w bałwochwalcze kulty Baala/ Molocha. Stawiali im świątynie, składali dzieci w ofierze. Robili to co w ich oczach da większy zysk. Bóg ich napominał, wysyłał proroków jak Izajasz, Jeremiasz - a Żydzi zamiast posłuchać- to ich zabijali. Zostali ukarani- Jerozolima i świątynia została zburzona. Niemniej nadal mieli szansę na pojednanie się z Bogiem. Posłał do nich swego syna. Obiecanego Mesjasza, który miał wybawić. Żydom się utarło, że będzie to wielki wódz, niczym Książe na białym koniu wyswobodzi ich z okupacji Rzymu i da władzę nad światem. A tu przyszedł pokorny człowiek. Obłudę religijną zdemaskował. W sprawy polityczne się nie mieszał, królem chcieli go obwołać - zrezygnował. Co zrobili żydzi? Tradycyjnie, zabili Pana Jezusa.

"Lud o sztywnym karku" Już od dłuższego czasu poprzes swoje zagmatwane interpretacje zakazywali wymawiania Imienia swojego Boga, Jehowa (forma bardziej poprawna od Jahwe-polecam film naukowo- dokumentalny na YouTube: Jehowa-Imię Boga Wszechmocnego) Syn Boży slusznie mówil "przez swoje tradycje oddalacie ludzi od Boga" I tak można by wymieniać. 

Jak widać, czy to przed naszą erą czy po naszej erze, żydzi odeszli  od Jehowy, przehandlowali swoje stousnki z nim, kiedyś zaprzedawali się Baalowi(dosłownie Pan) Nie wymawiają imienia Jahwe i zabraniają tego. Mówią, że służą Bogu, ale skoro nie Jehowie to nie chcę wnikać jakiemu Panu obecnie... Tak czy siak po zabicu Syna Bożego, zostali odrzuceni, świątynia w Jerozolima 

Kościół katolocki  praktycznie od początku swojego założenia także walczy z imieniem Bożym, w wiekszości przekładów Biblii zamienili imię Boże na Pan. 

Pan, panie Rex również zajadle bluźni przeciwko Imieniu Boga Wszechmocnego. Pod tym wzlędem jednoczy się pan z żydami? Bardzo proszę tego nie robić, ostudzić swoje emocje.

bóg tego systemu rzeczy, o którym ktoś tu słusznie wspomniał i zacytował, to nie kto inny jak Szatan Diabeł, Angelus, który się zbuntował, który oferował Panu Jezusowi wszystkie królestwa świata za oddanie mu pokłonu. Nie była to próba bez pokrycia bo żadną nie byłaby pokusą. 

Może Pan nie nawidzieć wielu ludzi, nacji, ale tego, który stworzył cały świat nazywać demonem to jest jednak przegięcie. 

Rozumiem, że niektóre relacje z pism Hebrajskim, tego jak Bóg postępował ciężko nam zrozumieć.Czasami na coś przywalał ze względu na ludzi. Czasami ktoś był surowo ukarany.  W większości przypadków da się to wytłumaczyć,w  niektórych nieznamy wszystkich faktów. To nie znaczy, żeby obrażać Boga. 

Szatan na wszelkie sposoby chce zrazić ludzi do Boga, lub by w niego nie wierzyli wcale, bądź przedstawić go w złym świetle.

Chyba nie chce być pan narzędziem szatana?

Bóg nie jest odpowiedzialny za to co się dzieje obecnie na świecie. To szatan stoi za buntem ludzi. Robią po swojemu. Fajnie jest? Raczej każdy stwierdzi że nie. Bóg to toleruje ale do czasu.

 

 

Strony

Skomentuj