Niemal na tydzień wraca zima ze śniegiem. Na dodatek może on być żółty

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Każdy wie, że nie wolno jeść żółtego śniegu, a właśnie taki może wystąpić w najbliższych dniach. W nocy ze środy na czwartek w Polsce nastąpi ochłodzenie i przyjdą opady śniegu, które potrwają do przyszłego wtorku. Wraca zima na całego i może spaść kilkanaście centymetrów śniegu. Ochłodzenie potrwa dwa tygodnie.

Jeśli ktoś zmienił opony może tego żałować. Do Polski nadciąga niż Katharina. Będzie zimno, deszczowo i sypnie śniegiem. Na terenie całej Polski i dużej części Europy, możliwe są mrozy nawet do -10 stopni Celsjusza. Dojdzie też do oblodzenia dróg. W taki sposób zapowiada się kilka najbliższych dni. Zdecydowanie najzimniej będzie na początku przyszłego tygodnia.

 

Jak wiadomo, "kwiecień plecień, co przeplata, trochę zimy, trochę lata", i padło teraz na zimę. Ochłodzenie potrwa do okolic Niedzieli Palmowej ale od 4 kwietnia może nastąpić stopniowe ocieplenie. Warto zwrócić uwagę, że śnieg może być żółtawy. To wina pyłu z Sahary, który ma dotrzeć do Polski w najbliższym czasie.  

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ewtw

Kreml chce, by "nieprzyjazne

Kreml chce, by "nieprzyjazne państwa" płaciły za surowiec w rublach, tymczasem państwa G7 nie wyrażają na to zgody. Niemcy proszą już konsumentów o ograniczenie zużycia gazu. Niemcy powołały zespół kryzysowy do monitorowania dostaw gazu. Jednocześnie rząd poprosił firmy i prywatne gospodarstwa domowe o maksymalne ograniczenie konsumpcji. Takie kroki zostały podjęte na dziś. W dalszej kolejności, jeśli problemy się zaostrzą, możliwe jest racjonowanie gazu. Mogą zostać ograniczone dostawy dla niektórych sektorów, by chronić dostawy dla gospodarstw domowych i instytucji takich jak szpitale.

Robert Habeck, niemiecki minister gospodarki i klimatu oraz członek partii Zielonych, podkreślał, że liczy się każda zaoszczędzona kilowatogodzina. Zapewniał przy tym, że dostawy gazu do kraju są na razie zabezpieczone, a zwiększenie środków ostrożności wynika z obaw o eskalację ze strony Rosji.  Niemcy kupują z Rosji około połowę zużywanego gazu. W przypadku Austrii jest to aż 80 proc. A jak to wygląda w innych krajach? Bułgaria pozyskuje 90 proc. importowanego gazu z Rosji, Polska ok. 50 proc., Grecja i Włochy po 40 proc., Francja ok. 20 proc., Holandia 15-20 proc., a Wielka Brytania ok. 3 proc. Poziom uzależnienie od surowca ze Wschodu jest więc istotny. Na poziomie całej Unii jest to ok. 40 proc.

Polski premier Matołusz Morawiecki przedstawił w środę plan odcięcia się od rosyjskich dostaw surowców energetycznych. Zgodnie z jego zapowiedziami, odejście od rosyjskiego węgla ma nastąpić najpóźniej w maju, a od gazu i ropy do końca roku.

Na Kremlu rozdzwoniły się telefony.

 

Portret użytkownika biedulka

O kużwa admin usunął mi

O kużwa admin usunął mi wypowiedż!!  Pierwszy raz za sarkazm. Napisałem, że ukraincy pogodnili ruskich za Ural, że koniec wojny, ze trwa odbudowa Ukrainy za skradzione Rosji rezerwy walutowe i złoto, również za skradzone dolary oligarchów rosyjskich, ze koniec wojny i że admin juz nie pisze o wojnie bo jej nie ma.  Jak by nie patrzeć na ten sarkazm to faktem jest, że to poza sarkazmem jest dezinformacja. Nie mam żadu do Ciebie admin, ale widzę, że sie pogubiłeś i że cięzko Ci jest. Powodzenia.

Portret użytkownika wodzu

i kolejny News z dużego

i kolejny News z dużego miasta ?? Policja na okrągło i karetki :) zbliżamy się do U.S.A. a dobra zmiana mówi cytaty z Lady Pank ,,Vademecum Polaka ,, ??
Szanuj czas i pieniądz
Zęby myj, zbieraj złom
Dobry bądź dla Ukraińców ?
One też kochać ciebie chcą !!

Portret użytkownika der

Jak ktoś nie potrafi jeżdzić

Jak ktoś nie potrafi jeżdzić zimą na letnich oponach to niech od razu odda prawo jazdy. Kiedys nie było zimówek i ABS-ów i kierowcy sobie doskonale radzili podczas normalnych zim. To co teraz jest za oknem nie można w ogóle nazywać zimą.

Strony

Skomentuj