Niemal na tydzień wraca zima ze śniegiem. Na dodatek może on być żółty

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Każdy wie, że nie wolno jeść żółtego śniegu, a właśnie taki może wystąpić w najbliższych dniach. W nocy ze środy na czwartek w Polsce nastąpi ochłodzenie i przyjdą opady śniegu, które potrwają do przyszłego wtorku. Wraca zima na całego i może spaść kilkanaście centymetrów śniegu. Ochłodzenie potrwa dwa tygodnie.

Jeśli ktoś zmienił opony może tego żałować. Do Polski nadciąga niż Katharina. Będzie zimno, deszczowo i sypnie śniegiem. Na terenie całej Polski i dużej części Europy, możliwe są mrozy nawet do -10 stopni Celsjusza. Dojdzie też do oblodzenia dróg. W taki sposób zapowiada się kilka najbliższych dni. Zdecydowanie najzimniej będzie na początku przyszłego tygodnia.

 

Jak wiadomo, "kwiecień plecień, co przeplata, trochę zimy, trochę lata", i padło teraz na zimę. Ochłodzenie potrwa do okolic Niedzieli Palmowej ale od 4 kwietnia może nastąpić stopniowe ocieplenie. Warto zwrócić uwagę, że śnieg może być żółtawy. To wina pyłu z Sahary, który ma dotrzeć do Polski w najbliższym czasie.  

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro