Niemal 3 miliony osób w afrykańskim Malawi jest zagrożone głodem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Głód nadal sieje śmierć w Afryce. Znajdujący się w południowowschodniej Afryce kraj Malawi doświadcza właśnie poważnego kryzysu żywnościowego. Jak informuje organizacja Christian Aid, panuje tam najgorsza sytuacja od ponad dekady i na skutek tego 3 miliony mieszkańców może doświadczyć głodu.

 

Problemy Malawi spowodowała susza, a także późne i rzadkie deszcze, które gdy już wystąpiły, często powodowały powodzie niszczące liche domostwa, a także pola uprawne. W rezultacie zbiory będą rekordowo niskie i kraj się nie wyżywi.

 

Malawi to jeden z najbiedniejszych krajów świata, ale jednocześnie należy do najgęściej zaludnionych. Jedna trzecia PKB tego kraju to rolnictwo. Życie większości z mieszkańców zależy od tej branży. Potężne powodzie, które uderzyły w styczniu bieżącego roku dotknęły w jakiś sposób populacji 630 tysięcy obywateli Malawi.

Wygląda na to, że przyszłość tego afrykańskiego kraju będzie teraz zależeć od międzynarodowej pomocy. Bez tego ludzie mogą po prostu umierać z głodu. Niestety w Afryce takie przypadki nawet w XXI wieku nadal nie są rzadkością.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika wyzdro

Malawi to raj na ziemi a nie

Malawi to raj na ziemi a nie jakaś pustynia w afryce.Mają jezioro na 1/5 kraju i takie plaże że Monako się chowa.

To przykład złego rzadzenia państwem . Polska też może zacząć przymierać głodem jak się wieprzy od koryta nie odciągnie.

Portret użytkownika inzynier magister

Folksdojcz Tuszke-mann tak

Folksdojcz Tuszke-mann tak pewnie zmieni sobie nazwisko gdy zamieszka u niemiaszków, obecnie jest obywatelem unii masonów więc musi wykonywać polecenia zwieszkchników NWO...

po wyborach trzeba opodatkować supermarkiety i super baki to wówczas będzie dla budżetówki pełno miliardów dolarów czy euro miesięcznie !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ben

 Tu niech pomaga  ten

 Tu niech pomaga  ten ku-wi--sz--n niemiecki  i te sprzedajne  gnidy z Polskiego  nierządu. Ale nie oni  wspomagają  banderowskie ścierwa i islamistów taka poprawność polityczna .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Można by częśc tych pieniedzy przeznaczyć na  biedne dzieci ale nie!Stara rura  i ryży  wspomagają terrorystów cały ten gejowski euroland to banda faszystów złodzieji i hipokrytów

Portret użytkownika Ulmus

Gdzie są Ci wszyscy krzykacze

Gdzie są Ci wszyscy krzykacze wspierające migrację islamistów, wykrzykujący hasła o humanitarnej pomocy? Na początek niech sprawią, by ludzie w Polsce mogli żyć godnie, a potem dopiero niech biora się za pomoc ludziom z innych państw. Ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych (link), o nich się zapomina, by utrzymywać islamistów nie chcących się asymilować i pracować.

Skomentuj