Nielegalni imigranci szturmują hiszpańskie miasto Ceuta. Interweniowało wojsko!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Około 6 tysięcy imigrantów przedarło się wczoraj z Maroka do hiszpańskiej eksklawy Ceuta w Afryce. Hiszpański rząd zapewnia, że będzie bronił swoich granic, na miejsce wysłano również wojsko. Pojawiają się doniesienia, że imigranci zajmują mieszkania Hiszpanów żyjących w tym autonomicznym mieście na terytorium Maroka. Jest to możliwe dzięki obowiązywaniu w tym kraju dzikiego komunistycznego prawa zwanego "ocupas".

Hiszpania mobilizuje armię po najeździe Marokańczyków. Podobno do Maroka zawrócono już 2700 pełnoletnich imigrantów. Niepełnoletnimi zaopiekuje się lewicowy hiszpański rząd. Pozostali próbują zajmować puste mieszkania zgodnie z obowiązującym w Hiszpanii prawem „Ocupas”, pozwalającym na nielegalne przejmowanie nieruchomości. Właściciel ma 48 godzin na reakcje inaczej nieproszeni goście stają się nietykalni.

 

Do tego patologicznego procederu dochodzi od dawna w całej Hiszpanii. Ludzie boją się wyjechać na wakacje bo gdy wrócą może już u nich mieszkać ktoś inny. Socjalistyczne hiszpańskie władze nie tylko odmawiają eksmisji dzikich lokatorów, ale wręcz zachęcają do takich praktych publikując kuriozalne poradniki przejmowania czyjejś własności. Teraz może się okazać, że dzięki absurdalnemu prawu "Ocupas" może dojść do próby przejęcia Ceuty przez Marokańczyków.

 

Reakcja władz na postępujący kryzys jest niemrawa. Już w ostatnim miesiącu zdecydowanie wzrosła ilość prób nielegalnego przekroczenia granicy w Ceucie, ale dopiero szturm Afrykańczyków zmusił ich do działania i użycia wojska. Mieszkańcy Ceuty są zszokowani rozwojem wypadków i twierdzą, że czują się jakby żyli na froncie wojennym.

 

Niektórzy ironizują, że nie wiadomo jakie rozkazy dostali żołnierze od lewicowego rządu i być może zamiast przywracać porządek i powstrzymywać nacierających będą im rozdawać kanapki. W Hiszpanii mówi się, że nie jest to zwykła nielegalna imigracja, ale siłowa próba przejęcia Ceuty przez państwo marokańskie - coś w rodzaju wojny hybrydowej. Wystarczy zapytać losowo wybranego Marokańczyka, to odpowie, że Ceuta i okolice to tereny Maroka okupowane przez Hiszpanię. Ta teoria nie jest zatem pozbawiona sensu.

 

Przy okazji padają oskarżenia, że Hiszpania z premedytacją wpuściła do swojej enklawy tysiące nielegalnych migrantów. Musieli tylko opłynąć kawałek ogrodzenia i tyle. Niektórzy uznają z tego powodu, że jest to ich celowy sabotaż, a akcja wojska ma tylko pokazać, że "coś robią". Być może ryzyko utraty Ceuty otrzeźwi trochę hiszpańskich komunistów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Moving Target

BEZWARUNKOWY DOCHÓD

BEZWARUNKOWY DOCHÓD PODSTAWOWY Z PODWÓJNYM OBYWATELSTWEM

Czy dochód gwarantowany  będzie  potencjalnym przesiedleńcom z innego
kraju do Polski wypłacany w Polsce w kwocie przyznanej w kraju ich poprzedniego obywatelstwa lub zamieszkania (?)

Czy może być też tak, że pobierane będą dwa dochody gwarantowane obywatelom z podwójnym obywatelstwem (?)

EUROPEJSKA INICJATYWA OBYWATELSKA

Wprowadzenie bezwarunkowych dochodów podstawowych w całej UE

Cele:

Naszym celem jest wprowadzenie w całej UE, w ramach prowadzonej przez
nią polityki gospodarczej, bezwarunkowych dochodów podstawowych, które
zapewnią wszystkim podstawowe środki do życia oraz możliwość
uczestniczenia w życiu społecznym. Realizacja tego celu nastąpi w
ramach kompetencji przyznanych UE na mocy Traktatów.

Termin - 25/03/2022

Numer rejestracji nadany przez Komisję: ECI(2020)000003

https://europa.eu/citizens-initiative/initiatives/details/2020/000003_pl

====

"Maroko zrezygnowało ze straży granicznej na granicy z Hiszpanią
Około 6000 do 10000 migrantów przybyło na terytorium UE w poniedziałek
wieczorem i we wtorek rano - głównie młodzi mężczyźni z Afryki
Północnej.
I idą dalej..." - (Wideo 18-05-2021)

https://mobile.twitter.com/Magmag77711777/status/1394733098416451584

====

"Spain calls military for assistance as thousands of migrants enter the enclave of Ceuta - DW News" - (Video 19-05-2021)

https://www.youtube.com/watch?v=kfYhVVdBu0c

====

Portret użytkownika Kwazar

Szarańcza rząda SOCJALU !!! A

Szarańcza rząda SOCJALU !!! A jak nie, to wojna ! Jak dostanie socjal to może nie teraz a potem ...Allah Akbar ! Dżichad zatriumfuje.Bynajmniej nie jestem ksenofobem.Opisywanie faktów nie jest ksenofobią a fakty sa faktami i nic tego nie zmieni.

Portret użytkownika irfy

Hmm... jakieś rozwiązanie by

Hmm... jakieś rozwiązanie by to było. No bo teraz "zachodni" ocipieli na punkcie jakichś "paszportów covidowych" i "kwarantann" i "testów". Upierdliwe to jest bardzo, ale jak widać istnieje wytrych. Dwa tygodnie solarium, broda, klapki, dres i porozumiewanie się za pomocą nieartykułowanego "blala halala bala alalala" włącza delikwenta do uprzywilejowanej grupy "uchodźców", którzy mogą na te wszystkie "obostrzenia" lać z góry. Może przed podróżą na "zachód" będzie się trzeba trochę opalić i pamiętać o odpowiednim stroju?

Portret użytkownika SurvivorMan

Wszyscy żyją COVIDem, a

Wszyscy żyją COVIDem, a tymczasem koleżka był w okolicach Calais tydzień temu, to swołocz zatrzymuje TIRy kamieniami... Szyby potłuczone, a plandeki to już tną bez zatrzymania... Tylko czekać jak będą do środka wrzucać koktajle Mołotowa albo coś, bo przynajmniej z filmiku który widziałem, to nie wynika aby były jakieś wielkie chęci dostania się do wnętrza naczepy... Była po prostu dewastacja nadjeżdżadjących ciężarówek...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Quark

Strzelać do bandytów - tylko

Strzelać do bandytów - tylko tak zaczną się bać i odpuszczą ! Najlepsza jest śrutówka - celować za bardzo nie trzeba bo i tak się trafi jak nie w łeb to w dupę - a reszta się rozpieszchnie. Kiedyś każdemu woźnicy dyliżansu towarzyszył ochroniarz z karabinem , widać trzeba powrócić do dawnego obyczaju ! Mnie tam by nikt nie napadł a jak już to ostatni raz .. 

Portret użytkownika drako_tr

" 70 lat szukaja

" 70 lat szukaja wytlumaczenia ,ze to brak intelignecji z Katynia... "

...a co, nie widziałeś jak "inteligencja" na roakaz założyła kagańce i na rozkaz je zdjęła?

... mój pies jest mniej uległy od tych pół-debili.

Więc jak widzisz, nikt nie szuka wytłumaczenia...tej prawdziwej inteligencji jest namiastka, reszta to tylko...bydło...i tak też je "szont" traktuje, chociażby stwierdzeniem, że trzeba to bydło "wyszczepieć"

Skomentuj