Niektórzy Rosjanie wiedzieli wcześniej, że UE okradnie cypryjskie konta

Kategorie: 

Źródło: 123fr.com

Jak wiadomo, banki na Cyprze były aktywnie wykorzystywane przez rosyjskie tajne służby i oligarchów. Rachunki większości rosyjskich firm zaangażowanych w transakcje transgraniczne zostały znacznie opróżnione w styczniu i lutym tego roku.  

 

Dowód w postaci dużego przepływu środków przed cypryjskim złodziejstwem to tylko poszlaka, że ci, którzy mieli wiedzieć o planach UE zdołali uratować wcześniej większość swoich pieniędzy transferując je poza Cypr. Już sam ten fakt wygląda podejrzanie, ale jak zinterpretować to, że w trakcie, kiedy tysiące Cypryjczyków ustawiało się w ogromnych kolejkach przed bankomatami niektóre z oddziałów Bank of Cyprus i Laiki działały w najlepsze w swoich zagranicznych oddziałach.

 

Przez cały weekend, gdy na Cyprze wybuchła już złodziejska awantura i rachunki na wyspie zostały zamknięte, trwały transakcje z wykorzystaniem placówek w Londynie a także z wykorzystaniem rosyjskiego banku Uniastrum Bank, który w 80% należy do bankrutującego właśnie Bank of Cyprus.

 

Czyli w momencie, kiedy nikt nie mógł już uratować swoich środków po cichu trwały transfery równiejszych wobec prawa. Wiele wskazuje na to, że o tym problemie wiedział ECB. W wypowiedzi dla agencji Reutersa, Wolfgang Schaeuble powiedział, że Europejski Bank Centralny zbada ta kwestię, jednak odmówiono przedstawienia szczegółowych danych na ten temat.

 

 

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2013-03-25/Meanwhile,%20Cash%20Exodus%20From%20Cyprus%20Surges%20Despite%20Bank%20Closures,%20Capital%20Controls

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gościu

Cyt za autorem tekstu:

Cyt za autorem tekstu: "..."Niektórzy Rosjanie wiedzieli wcześniej, że UE okradnie cypryjskie konta"....  Zapis ten był by prawidłowy gdyby słowo "Rosjanie" było w cudzysłowiu.
To podobna historia jak .... Niektórzy Amerykanie wiedzieli wczesniej że bedzie BUM! w WTC w NY
 i tu tez użył bym "Amerykanie " w cudzysłowiu.
Podsumowując Żydo/Chazaria jedzie na gojach jak na bydlęciu, strzygąc i ścinając w/g swoich sztańskich potrzeb.
 
 

Portret użytkownika CRUSADERS

Wszyscy wieszają psy na

Wszyscy wieszają psy na Judaszu a jak Jezus praktycznie wskazał podczas wieczerzy tego który go zdradzi to reszta uczniów nawet tyłka nie ruszyła żeby mu przeszkodzić i ratować swojego mistrza. Siedzieli i napychali żołądki i tak się objedli i opili że w ogrodzie oliwnym posnęli.

Portret użytkownika ArDoR

Pięknie to ująłeś, w krótkim

Pięknie to ująłeś, w krótkim słowie.Jakże wielu z nas chce wytrwać przy stole jak najdłużej, napełnić żołądki po brzegi żeby wystarczyło na dłużej. Znamy zdrajcę, wiemy kto przy tym stole jest kłamcą, zabójcą.. ale działać to znaczy odejść od miski...Przekładając to na sytuację gospodarczą... klasa średnia oraz bogacze, nie odejdą od tego stołu póki jest suto zastawiony. Cały czas bowiem wierzą że tą miskę napełniają ci których należało by napiętnować. Ci tylko napiętnują, którzy głód zaznają racząc się okruchami ze stołu z rzadka spadajacymi.Taka parafraza świąt, w których zamiast przeżywać je w sercu, kontemplując Boga, obżeramy się celebrując swoją zwierzęcą naturę, czcząc w istocie Bachusa...
Ten śnieg który spowił Święta zmartchwystania,  jest takim symbolem, że nie jesteśmy gotowi na zmartchwystanie, że nadal śpimy, że nadal w naszych sercach gości zima... że martwi jesteśmy na Boga.
Bóg jednak "osądza nas, miłując" jakkolwiek tajemniczo brzmi ta sentencja wypowiedziana przez Papieża Franciszka, jakkolwiek wydaje się wewnętrznie sprzeczna, to chyba celnie oddaje to czego świadkami jesteśmy w tych czasach.Może Nowy Papież, postuluje rychłe nadejście czasu sądu... w którym miłość będzie ogniem wypalać to co niskie i słabe w nas.Bo jakżesz prosto ukazać, prostym ludziom że umiłowali fałszywego boga, który jest zaprzeczeniem życia i ich samych.  Może pokazując właśnie jak kruche i marne jest to o co zabiegają.Dokąd będziesz zmierzał, kiedy poznasz cały świat, o czym będziesz marzył, jeśli kupisz już wszystko czego zapragniesz, czym będziesz się karmił, gdy zakosztujesz wszystkich smaków świata...Gdy znikną drogi, przysypane śniegiem, gdy przepadną pieniądze, które latami gromadziłeś, gdy pożywienie zacznie zabijać miast dawać życie,obudzisz się w końcu ze snu, do życia w prawdzie... w miłości.Albowiem to jest największe przykazanie jakie nam dał Zmartwychwstały.I przypomne je bo najwyraźniej tak wielu o nim zapomniało:Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
 
(cała reszta to tylko niezbyt udana interpretacja...)

Portret użytkownika Pantera

Tak właśnie jest. Jeśli

Tak właśnie jest. Jeśli dzieciak zamiast odrabiać lekcje bawi się piórem, rozkładając je na części albo rzucając nim do celu, albo komputerem grając czy wchodząc na strony porno, można mu zwrócić uwagę i ostrzec. Jeśli jednak sytuacja powtarza się, troskliwy rodzic po prostu zabierze źle wykorzystywane sprzęty.
Co musi się stać, żeby każdy człowiek widział w drugim siebie samego i rozumiał, ze Bóg jest jedynym, co jest, jedyną rzezywistością i przejawia się we wszystkim? 

Portret użytkownika watch dean clifford on youtube

piekne slowa plyna z tych

piekne slowa plyna z tych komentarzy, tylko...
 
po pierwsze- KK to niestety nie jest miejsce zeby szukac milosci i czlowieczenstwa- nie bede sie nawet rowijal w tym temacie, bo wiem z doswiadczenia ze groch o sciane daje lepsze rezultaty.
 
po drugie- i to dla tych pieknie piszacych i milujacych siebie nawzajem:
skoro wszystko wiecie, bo wyglada na to ze doskonale pojmujecie nasza rzeczywistosc-to co ostatnio zrobiliscie-w praktyce, nie na papierze, zeby poprawic ten totalny popierdolnik hm? 
byc moze daliscie na tace czarnym nierobom i bijecie sie w klate odmiawiajac paciorki, ale niestety to nic nie pomoze. koniec sie zbliza i nikt wam nie pomoze jezeli nie pomozecie sobie sami...
to prawda, kazdy moze miec swoje zdanie, tylko prosze nie wytykac paluchami, bo sami go...o tak naprawde robicie zeby polepszyc ta planete.
over and out
 

Portret użytkownika Pantera

Bóg jest ponad religiami.

Bóg jest ponad religiami. Niektórzy nosą przez życie infantylne wyobrażenie z dzieciństwa - warto wykroczyć poza nie, ale to dzieje się tylko, gdy wkroczy się na żcieżkę poznania. A to wymaga porzucenia przywiązania do jakichkolwiek wyobrażeń i otwarcia się bez oczekiwań na to, co przychodzi w każdej chwili.  

Portret użytkownika kdbj

Hejcia. Ja już przeszedłem

Hejcia. Ja już przeszedłem ten etap, w który Ty najwyraźniej dopiero wkraczasz. Podam Ci tylko 1 przykład - kiedyś rozumowałem, i to wcale nie bez logiki, heh, że skoro tyle zła i cierpienia działo się, dzieje, no i będzie się dziać na tym padole, to przecież tym samym Bóg zaprzecza sam sobie i popełnia jeden z największych grzechów: grzech zaniedbania dobrego (!). I to miliony razy dziennie, : ) .  Trochę jednak od tamtej pory poczytałem, posłuchałem innych, i niestety, zgadzam się z tym, iż gdyby nie wolna wola, którą Bóg nam dał, to jaki sens miałoby wogóle życie? Owszem, pewnie wtedy byłoby ono tak proste, jak legendarne niebo i piekło (w tak naiwne bzdury też przestałem już jakiś czas temu wierzyć, mimo, iż wychowany jestem w tradycji katolickiej), no ale jak wtedy byśmy trafili na to forum, w idealnym świecie, dochodząc powoli do pewnych wniosków, hę?
Nie, nie, ja też nie zjadłem wszystkich rozumów, to tylko jedne z moich przemyśleń, do których podejrzewam, większość z nas z czasem dochodzi. Przede mną jeszcze długa droga, Tobie też życzę wszystkiego naj (choć wcale tak nie będzie ; )

Strony

Skomentuj