Niedźwiedzie polarne mogą wkrótce wyginąć na skutek zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Z najnowszego badania wynika, że aż 97% zwierząt arktycznych może zostać dotkniętych na skutek obserwowanego ocieplenia. Badanie wykazało, że 195 z 201 gatunków ptaków i zwierząt Arktyki cierpi z powodu zmian klimatycznych, które dotykają ich siedlisk.

 

Badanie przeprowadzone przez U.S. Forest Service zostało zreferowane w czasopiśmie Climatic Change. Zmiany klimatyczne mogą nastąpić szybciej w rejonie Arktyki. Naukowcy skonstruowali modele komputerowe w celu przewidywania zmian w środowisku i ich wpływu na 162 gatunki ptaków i 39 gatunków ssaków zamieszkujących Arktykę.

 

Wyniki pracy były zatrważające. Okazało się, że 97% wszystkich zwierząt i ptaków padnie ofiarą zmian ich warunków życia. Ucierpią na tym przede wszystkim ssaki. Specjaliści ostrzegają, że przed groźbą wyginięcia stanęły na przykład niedźwiedzie polarne. Brak lodu oznacza brak ich naturalnego habitatu.

 

 

Źródła:

http://www.thehoopsnews.com/2015/04/03/4219/no-sea-ice-no-polar-bear-global-warming-will-k...

http://www.sciencedaily.com/releases/2015/04/150403233713.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ziemianin.87E

Są tutaj wypowiadający którzy

Są tutaj wypowiadający którzy tworzą swoje teorie i przeinaczają fakty nie dostrzegając co jest tematem wypowiedzi a tematem wypowiedzi są topniejące lodowce w szybkim tempie .Dlatego proszę nie piszcie bzdur bo co ma piernik do wiatraka a w tym przypadku gęstość lodu i gęstość wody odbiegając od konkretów np. lodowce topnieją czy nie topnieją i jakie będą tego skutki dla ziemi .Są tacy co piszą ,że topnienie jest dobre dla ziemi lub jest to normalne zjawisko i nic złego nie dzieje się . Spotkałem się z na jakimś forum z głupcem który twierdzi ,że topnienia nie ma i są to celowo zmanipulowane zdjęcia i doniesienia oraz poziom oceanów nie podniesie bo to nie prawda co piszą naukowcy . Niektórzy wypowiadający się tutaj do abderyci ,ignoranci faktów lub celowo drwiący z innych ,oderwani od rzeczywistości czy siejący durne kontrargumenty .Ludzie opamiętajcie i nie drwijcie z faktów i z powagi sytuacji 

Portret użytkownika Tata Buki

A cholera ich wie, ostatnio

A cholera ich wie, ostatnio słuchałem w ich radio "Sputniku", że Rosja ma poniżej kolan groźby zachodu, robią swoje jak zawsze Smile
Wiesz jak to jest z Rosją, mają już BRICS, tworzą współny bank bez dolca. Na wojnę nikt w Europie nie chce iść walczyć za korporacje i banki USA z Rosją. 
 
Tylko teraz jest pytanie? skoro Rosja popsóła USA ich wymarzony NWO, to czy czasem nie będzia dążyła do zrobienia własnego tworu, bo mnie nie pokoją te budowle w mieście Astana, z symbolikami aż nadto przemawiającymi.  

Portret użytkownika Medium

Na mnie już nie robią

Na mnie już nie robią wrażenia fotki tego rodzaju, czy te bardziej powszechne, w myckach.
 
Z tego, co się zorientowałam idzie odsuwanie amerykańskiej elity od światowej władzy, co nie znaczy, że w Ameryce nie ma globalistów. Rzecz w metodach i projektach.

Strony

Skomentuj