Niedźwiedzie polarne giną z głodu na skutek ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Populacja północnoamerykańskich niedźwiedzi polarnych zmalała prawie dwukrotnie w pierwszej dekadzie XXI wieku. Naukowcy sądzą, że dzieje się tak z powodu ocieplenia klimatu. Badania, które to potwierdzają wykonały wspólnie US Geological Survey wraz z Ministerstwem Środowiska Kanady.

 

Eksperci z obu krajów przeprowadzili spis niedźwiedzi polarnych w stanie Alaska i na terytoriach północno-zachodnich w Kanadzie. Program badawczy był prowadzony od 2001 do 2010 r. Jak się okazało, w tym czasie liczba zamieszkujących te regiony zwierząt tego gatunku zmniejszyła się tam z około 1,6 tysięcy do zaledwie 900 osobników.

 

Naukowcy usiłują przede wszystkim wyjaśnić nagły wzrost śmiertelności niedźwiedzi w latach 2004-2007. W tym okresie na 80 młodych niedźwiedzi polarnych, które zostały oznaczone specjalnymi markerami, tylko dwa przeżyły. Wcześniej śmiertelność wśród nich nie przekraczała 50%. Specjaliści uznali, że zwierzęta umierają z głodu, ponieważ doszło do załamania łańcuchów pokarmowych. Eksperci uważają, że winę za ten stan rzeczy ponosi ocieplenie klimatu, powodujące topnienie arktycznego lodu.

 

Ze względu na zmniejszenie pokrywy lodowej w miesiącach letnich, niedźwiedzie polarne nie mogą dostać się do fok i innych zwierząt morskich i z tego powodu nie mają pożywienia. Obecnie w na terytorium Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Norwegii i na Grenlandii żyje około 25 tysięcy zwierząt. Niedźwiedź polarny jest uważany za gatunek zagrożony wyginięciem.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Średnio każdego dnia znika

Średnio każdego dnia znika bezpowrotnie z powierzchni Ziemi 3 gatunki roślin i zwierząt... Cywilizowany człowiek szuka oczywiście wymówki, zwalając winę na Słońce, przebiegunowanie itp. A prawda jest taka, że to tempo eksterminacji flory i fauny utrzymuje się nie od tysięcy czy setek lat... Utrzymuje się od zaledwie kilkudziesięciu lat, kiedy to drastycznie przyspieszyła pogoń za pieniądzem! To cywilizowany człowiek goniący za pieniądzem, winien jest zniszczeń niemal na każdym kontynencie, oprócz może Antarktydy, ale to dlatego że tam po prostu nie znalazł jeszcze sposobu na zarabianie!
Technologia może sprawić, by WSZYSTKIM ludziom żyło się na prawdę wygodnie na tej planecie, bez przestępczości, która w 90% jest spowodowana istnieniem systemu monetarnego, i bez szkody dla środowiska... Ale nie uda się to tak długo, jak długo istnieje pieniądz, system monetarny, oraz ich strażnicy - banksterzy i mafie przemysłu naftowego, wydobywczego i przetwórczego!
Tu jest to pięknie wyjaśnione i trudno znaleźć jakiekolwiek kontrargumenty, obalające zawarte w tym filmie fakty!
https://www.youtube.com/watch?v=Z5SCTP0aLYc

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj